Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

18 травня – міжнародний День Рослин

0
49

Земля з Космосу виглядає, як синьо-зелений куля. Синій тому, що більша частина її поверхні зайнята океаном. А зелений - тому що на нашій планеті існує близько 300000 видів вищих рослин. Рослини - вищі і найпростіші - складають 99% біомаси Землі.

18 мая - международный День Растений 18 травня - міжнародний День Рослин

Життя людини і інших живих істот неможлива без рослин: вони виробляють поживні речовини, споживані усіма іншими живими істотами, і кисень, необхідний для дихання і мікроорганізмів, і тварин, і растеній.Еслі б раптом на нашій планеті зникли всі інші види живих організмів - крім рослин, Земля б все одно залишилася населеної і виглядала б з космосу таким же синьо-зеленим кулею. Але якщо раптом на Землі зникнуть рослини - життя на нашій планеті припиниться.

Рослини - це кисень

За винятком невеликої кількості видів анаеробних бактерій, всі інші організми для свого дихання використовують кисень, який виділяється рослинами в процесі фотосинтезу. Рослини в результаті своєї життєдіяльності створили навколо Землі звичну нам атмосферу - первинна атмосфера до появи на планеті протожізні переважно складалася з вуглекислого газу, метану й аміаку. Растения — это кислород для дыхания Рослини - це кисень для дихання

Ми бачимо над собою блакитне небо, тому що в нашій атмосфері близько 21% кисню - на Марсі, де кисню дуже мало, небо має рожевий відтінок.

Кисень, що накопичився в верхніх шарах атмосфери, створив озоновий шар, службовець бар'єром для жорсткого інфрачервоного випромінювання Сонця. Тільки завдяки захисту озонового шару життя на планеті змогла вийти з Океану, і живі істоти отримали можливість існувати на суші, в повітряному середовищі.

Рослини - це їжа

Рослини і бактерії - живі істоти на нашій планеті, є автотрофними, тобто самостійно синтезують органічні речовини для свого харчування.

Растения — это пища Рослини - це їжа

Тварини і людина - гетеротрофи, які використовують в їжу органічні речовини, синтезовані рослинами. Рослини стоять на початку харчового ланцюжка, а бактерії її замикають. Ми ж, так чи інакше, споживаємо те, що для нас синтезували рослини.

Рослини - це майже все, що нас оточує

Крім їжі, з рослин отримують ліки і вітаміни, роблять волокна для виробництва тканин, барвники, дубильні й каучукові речовини, будівельні матеріали. Викопні вуглеводні - вугілля, нафта і газ - це основа сучасного технологічного світу. І це теж рослини. Растения — это почти всё, что нас окружает Рослини - це майже все, що нас оточує Зелені насадження регулюють мікроклімат міст, стримують ерозію грунтів, оздоровлюють повітря фітонцидами, пом'якшують різкі перепади температури, послаблюють пориви вітру та служать перешкодою поширенню звукових хвиль. Рослини очищають повітря і воду, затримуючи на собі більше 60% забруднень. А крім того, рослини просто прикрашають наше життя.

Растения — основа устойчивого биоценоза нашей планеты Рослини - основа сталого біоценозу нашої планети

Європейська організація біології рослин заснувала міжнародний День Рослин. Його мета - нагадати людям, що ми зобов'язані своїм існуванням рослинам, надихнути людину красою рослин і продемонструвати важливість дбайливого ставлення до зеленого шати Землі.

Господа, відзначимо День Рослин! Зі святом вас!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here