Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Три найнадійніших сорти лілійника

0
249

Прекрасні лілійники з їх витонченими квітками і чудовими густими куртинами зелені з щільних лінійних листя по праву заслужили своє звання одного з найбільш універсальних садових рослин. Ці багаторічники, що красуються яскравими великими квітками при всій своїй дивовижною красою вирощувати дивно просто. Лілійники економлять час по догляду за квітниками, витривалі, невибагливі, практично не вимагають турботи, але при цьому по декоративності здатні позмагатися навіть з самими примхливими солістами.

Лілійник, сорт 'Strawberry Candy'. © Rocky Dale

Практично всі сорти і навіть види лілійників по праву заслужили звання зіркових. Розкішні квіти - незмінна характеристика будь-якого з них. Але є такі сорти, які саме через рясне цвітіння завжди залишаються фаворитами.

Познайомимося з кращими пишноцвітними сортами лілійників ближче.

Сорт "Stella D'Oro"

Це квітучий практично безперервно сорт, який відрізняється дуже короткими паузами між хвилями цвітіння, кордони між якими практично непомітні. Завдяки зусиллям селекціонерів лілійник цього сорту здатний цвісти з травня до жовтня, коли в саду починають відчуватися осінні холоди.

Лілійник, сорт 'Stella de Oro'. © fostersnursery

На жаль, ця рослина досить скромне за своїми розмірами і не перевищить і 40 см, але краса і щедрість цвітіння, а головне його тривалість повністю компенсують цей недолік.

Пишні, дивовижної краси і елегантно пониклі листя в досить пухких, але на диво широких і витончених куртинах цієї рослини ідеально підкреслюють красу золотистих, майже округлої форми життєрадісних квіток з красивим краєм.

Лілійник, сорт 'Stella de Oro'. © US Rt 40

Діаметр квітки досягає 6,5 см, але вони видаються більшими завдяки щільному розташуванню пелюсток в виглядають майже суцільними квітках. Цей лилейник хороший і в бордюрах, і в квітучих композиціях.

Сорт "Frans Hals"

Цей сорт також справедливо заслужив звання одного з найбільш пишноцвітних представників садових лілійників і найбільш яскравого і витривалого представника роду серед двоколірних сортів. Це набагато більша рослина, що досягає у висоту 1 метра. Головні характеристики лілійника "Франс Халс" - перевірені часом декоративні якості, рясноцвітне і наднадійність.

Лілійник, сорт 'Frans Hals'. © Perryhill Nurseries

Протягом усього літа "Frans Hals" невтомно красується дуже строкатими квітками, зухвалими і сучасно-графічні. Унікальна забарвлення є комбінацією світлого однорідного золотистого на пелюстках і дуже яскравого цегляно-помаранчевого з жовтим центральної широкою смугою на верхніх. Жовтий зів візуально підкреслює контраст, від чого тільки посилюється ілюзія накладених один на одного трикутників.

Лілійник, сорт 'Frans Hals'. © 99roots

Але смілива забарвлення - далеко не єдина перевага цього лілійника, адже "Франс Халс" також відрізняється і розміром квіток, що досягають деколи більш ніж 15 см, і дивно щільними, пишними і ошатними куртинами зелені, які прикрашають квітники не менше, аніж розкішні квіти. Листя вузькі, формують настільки щільні і компактні дернинки, що добре виглядають навіть в бордюрах.

Сорт "Strawberry Candy"

Цей лілійник з першого погляду виправдовує своє фруктове назву. Цей скромний сорт заввишки трохи більше ніж в 70 см заслужив всі свої медалі і знаки відмінності не тільки приголомшливою забарвленням, але і витривалістю.

Лілійник, сорт 'Strawberry Candy'. © Shades of Green

Розкішні квіти діаметром до 12 см виділяються широкими, майже круглими пелюстками і підвищеною щільністю їх розташування, унікальним забарвленням насиченого карамельного тони. Всі пелюстки прикрашені темнішими, але не менше полуничними рюшами і плямами, які формують практично ідеальний коло всередині квітки, підкреслюючи форму зіву. Квітки здаються яскравими і акварельними, ще більш величезними завдяки своїй незвичайній гофрування.

Лілійник, сорт 'Strawberry Candy'. © Jeff and Ellen

Цей сорт цвіте невпинно протягом усього літа, виходячи на садову сцену з наближенням липня. Унікальною особливістю "Полуничної карамельки" є і її здатність повторно зацвісти в самому кінці сезону. Але насолодитися жовтневим цвітінням цього лілійника можна лише в сприятливих умовах, якщо дозволить погода: щоб рослини почали знову випускати квітконоси, їм необхідні теплі і сонячні дні у вересні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here