Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Дельфініум – 4 найнадійніших сорти

0
226

Дельфініуми по праву зараховують не тільки до найефектнішим Красивоквітучим садовим багатолітником, але і до найбільш представницьким за сортовий палітрі рослинам. Серед селекційних форм цієї рослини є як новинки з сенсаційними забарвленням і розмірами, так і старовинні сорти, що не відрізняються масивністю суцвіть. Але далеко не всі рослини можуть похвалитися набором всіх настільки цінують в дельфініум якостей. Адже не так уже й рідко кущі просто розвалюються, вимагають постійного омолодження, надмірно чутливі до борошнистої роси і не здатні зацвісти повторно. Щоб не розчаруватися в улюбленому багаторічників і милуватися красою довгих свічок з початку літа до кінця сезону, уважно вибирайте сорти.

Дельфиниумы
дельфініуми

Надійний результат з легкістю забезпечать ексклюзивні гібриди та сорти, по праву вважаються кращими:

Дельфініум Боллклейд (Ballkleid)

Середньорослий і дивно стійкий сорт з класичної ніжно-блакитний забарвленням, здатний продемонструвати всю розкіш сінецветних акцентів в композиції - такий дельфініум "Боллклейд", виведений Карлом Форстером. Цей культивар є вдосконаленим гібридом з групи Белладонна.

Досягаючи у висоту 120 см, він виділяється щільною, дуже пишною і густою листям з незвичайно яскравим для дельфініумів забарвлень. Пагони у цього сорту потужні, міцні, стрункі, велично підносяться над красивим листям, кущі прекрасно зберігають форму і не розвалюються навіть на місцях з активною вітрової обстановкою. Пагони дельфініума вінчають високі і прозорі, кілька витягнуті і пухкі кисті, в яких добре проглядається кожна квітка витонченої форми.

Дельфиниум Боллклейд (Ballkleid)
Дельфініум Боллклейд (Ballkleid). © pictokon

Квітки діаметром до 2 см в досить вузьких суцвіттях пофарбовані в ніжно-блакитний, світлий і як ніби фарфоровий тон, прикрашені маленьким світлим оком. Цвіте даний гібрид протягом червня та липня, рясно, а після проведення елементарної обрізки квітконосів повторно випускає розкішні свічки вже у вересні. Вважається одним з найбільш витривалих і стійких до захворювань сортів дельфініума.

Дельфініум Атлантіс (Atlantis)

Дуже схожий за всіма характеристиками на попередній сорт - лише трохи нижчий дельфініум "Atlantis". Їх часто називають гібридами-двійниками, адже разюче схожі вони і за термінами цвітіння, і по стійкості, і по стійкості кущів, завжди зберігають щільність і цілісність. Але є у "Атлантіса" і неповторні риси.

Цей дельфініум по праву вважають одним з рідкісних по своєму забарвленню. Ультрамариновий синій окрас, довірений до абсолюту і дивно розкішний, незважаючи на наявність на квітках майже нерозпізнаних відтінків і "розмивів" є унікальним видовищем за своєю чистотою. "Атлантіс" більш опецькуватий, його висота лише підбирається до 1 м. Але кількість і розміри суцвіть роблять його одним з найбільш помітних рослин колекції Форстера. Витягнуті, довгі і ажурне-прозорі кисті суцвіть здаються невагомими, а темний, холодний і насичений забарвлення миттєво притягує до них увагу. Пишна темна зелень в щільних дернинки тільки підкріплює репутацію надійного яркоквітучого сорту.

Дельфиниум Атлантис (Atlantis)
Дельфініум Атлантіс (Atlantis). © pflanzmich

Дельфініум Пікколо (Piccolo)

Незважаючи на досить короткі волоті суцвіть імпозантний шпорник "Пікколо" зараховують до найбільш рясноквітним - дельфініум групи Белладонна. Це середньорослий сорт висотою близько 1 м або нижче з разюче повітряними, численне розпускаються суцвіттями, кількість яких на кущі створює масивний ефект.

Це особливий сорт низьких дельфиніумів. Чашовидні квітки дуже красиві і самі по собі, сидять на незвично довгих і тонких квітконіжках висхідного типу, завдяки чому кисті суцвіть оригінально пухкі, ажурні, досить гіллясті внизу. Втім, прославився цей італійський сорт не тільки своїм абсолютно чистим небесно-блакитним забарвленням і грайливим мініатюрним білим вічком на кожній квітці.

Дельфиниум Пикколо (Piccolo)
Дельфініум Пікколо (Piccolo). © John Grimshaw's

"Piccolo" відрізняється здатністю повторно розквітнути дуже пізно. Перша хвиля цвітіння зазвичай припадає на червень, остання ж при сприятливій погоді починається тільки в жовтні. Цей вид немов вінчає собою останні штрихи осінніх квітників. Незважаючи на щедрість цвітіння, "Пікколо" практично не має недоліків і за вимогами по догляду, і по можливості невпинно цвісти з року в рік.

Дельфініум Бергхіммль (Berghimmel)

Найнадійніший і довговічний сорт з високих дельфиниумов. Квітконоси цього аристократа піднімаються на висоту як мінімум в 180 см, хоча найчастіше перевищують 2 м. Їх краса і пишність принесли сорту звання елітного представника дельфиниумов групи Елатус, справжньою гордості колекції Форстера.

Дельфініум Бергхіммль (Berghimmel). © Hetty van Baalen

Цей садовий велетень цвіте в класичні терміни, на початку і середині літа в перший раз і не менш пишно у вересні і жовтні після обрізки. Прості, але дуже красиві і яскраві завдяки білому очі блакитні квіти досягають 5 см в діаметрі і зібрані в практично не звужуються волоті як мінімум по 20 шт. Незважаючи на висоту і міць цвітіння, кущ ніколи не втрачає цілісності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here