Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Агава для краси, користі і веселощів

0
144

Агава (Agave) - сукулентна рослина з розеткою товстих листя, як правило, по краях листя є колючки. Сукулентними називають рослини з м'ясистим листям, в яких може запасатися волога. Батьківщиною агави є Центральна Америка, де деякі види агави використовують в якості сировини для отримання текіли. Цвітіння агави відбувається раз в 10 - 25 років, після чого рослина гине.

Агава американська 'маргината' (Agave americana 'Mediopicta')

Забарвлення листя у агави надзвичайно різноманітна. Найбільш популярна агава американська "маргината" (Agave americana "Marginata"), у неї зелені з жовтими смугами листя, пилчасті по краях, що досягають з віком 1 - 1,3 м в довжину.

У різновиди "Медіопікта" (Agave americana "Mediopicta") листя кремові з зеленими краями. Через великі розміри агава американська більше підходить для зимових садів і офісних приміщень, ніж для квартир.

Цікавий вигляд у агави нітеносної (Agave filifera), у якій листя близько 30 см завдовжки підняті вгору, а з їх кінчиків звисають вниз тонкі волоски. Для вирощування в квартирах добре підходить агава королеви Вікторії (Agave victoriae-reginae), у неї темно-зелені трикутні листя з білою облямівкою і чорними колючками, висота рослини близько 15 см.

Дуже барвистий, але рідко зустрічається вид агави - агава парасана (Agave parassana), її синьо-сірі з яскраво-червоними колючками листя відразу кидаються в очі. Нитки на листках і компактні розміри і у агави мілкоцвітна (Agave parviflora).

Агава вузьколиста "маргината" (Agave angustifilia Marginata) утворює розетку з вузьких довжиною 70 - 100 см зелених з білими смугами листя, які мають по краях дрібні зубчики.

Крім того, у продажу можна зустріти такі види агави, як:

  • агава відтягнути (Agave attenuata),
  • агава смугаста (Agave striata),
  • агава сиза (Agave perrine),
  • агава сизаль (Agave sisalana),
  • агава страхітлива (Agave ferox),
  • агава Францозіні ( Agave franzosinii),
  • агава яскраво-червона (Agave coccinea).
Квітка Агавою (Agave flower)

Агава - вельми невибаглива рослина. Віддає перевагу яскравому освітленню і не боїться прямих сонячних променів. У літню пору температура повинна бути високою, взимку бажано зміст при 10 - 12 градусах, хоча виносить зниження до 6 градусів. Агави люблять, щоб між нічний і денний температурою була досить велика амплітуда.

В обприскуванні агава не потребує, приміщення, де вона міститься, необхідно часто провітрювати, влітку добре виносити рослину на відкрите повітря.

Поливати агаву в теплу пору року слід регулярно, взимку - дуже рідко (1 - 2 рази на місяць). Підгодовують агави мало, не частіше одного разу на місяць влітку, пересаджують у міру необхідності, рослині не потрібен великий обсяг грунту. Вибирають для посадки або грунт для сукулентів, або готують грунтову суміш з дернової і листової землі, перегною і піску в співвідношенні 2: 1: 1: 0,5. Розмножують агави кореневими нащадками або насінням.

Агава Леопольда (Agave leopoldii)

Шкідниками або хворобами агави уражаються рідко. Більшість проблем буває викликано надлишком вологи, особливо в зимовий час. В такому випадку може загнивати підстава стебла, а листя бліднуть і в'януть. Необхідно зрізати у агави верхівку і заново укоренити її, поливати менше, враховуючи попередні помилки. Якщо влітку вологи не вистачає, то на листі можуть з'явитися сухі коричневі плями, тоді потрібно збільшити полив.

З листя багатьох видів агави виготовляють канати, мотузки, шпагат, килимки, пакувальні та інші грубі тканини; з відходів виробляють папір, головним чином обгортковий. Деякі види агави розводять в тропічних областях обох півкуль для отримання волокна.

Найцінніші Агава сизалева (Agave sisalana), що дає так званий сизаль, Агава фуркреевідная, або юкатанска конопля (Agave fourcroydes) - Генек (Юкатанський сизаль), Агава Кантана (Agave cantala) - Канталь, та інші.

Агава бовікорнута (Agave bovicornuta)

З сахаристого соку агави темно-зеленою (Agave atrovirens) та інших, зібраного перед початком цвітіння, готують алкогольний напій - кульці, а з серцевини агави виробляють міцні алкогольні напої - текіла і мескаль. Агава блакитна (Agave tequilana) використовується для виробництва текіли.

Коріння деяких агав в Мексиці застосовують у медицині. У листі Агавою американської і сісальской містяться стероїдні сапоніни, використовувані для синтезу стероїдних гормональних препаратів - кортизону, прогестерону. У Китаї з обох видів отримані речовини, що становлять нову групу контрацептивів, що володіють важливою перевагою - їх досить приймати 1-2 рази на місяць.

Агава американська (Agave americana) застосовується в медицині. Агава американська, Агава відтягнути (Agave attenuata), Агава королеви Вікторії (Agave victoriae-reginae) і багато інших розлучаються як оригінальні кімнатні та оранжерейні рослини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here