Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Як вирощувати садову ожину

0
310

Вирощування ожини садової не представляє великої складності - її стійкість до хвороб і висока врожайність порадує будь-якого садівника. Крім того, з ожини можна зробити прекрасну колючий живопліт, яка захистить ділянку від цікавих поглядів і не дозволить проникнути на ділянку.

При виборі місця для посадки ожини вибирайте грядки, на яких росли бобові культури, багаторічні трави. Вибираючи місце посадки, слід врахувати, що ожина росте на одному місці 10 і навіть більше років. Для розмноження ожини беруть кореневі нащадки або верхівкові нирки.

Ежевика
ожина

Вкорінені верхівкові пагони або кореневі нащадки висаджують в перекопаний і в міру удобрений грунт навесні або восени. Відстань між рослинами необхідно залишити не менше 2 метрів, а між рядами - 3 метри, так як кущі будуть швидко розростатися. Після відростання пагонів навесні, на початку вегетації, необхідно провести обрізку, залишаючи первинні пагони до 1,8 метрів завдовжки, а вторинні бічні пагони до 40 см завдовжки. Після обрізки кущів необхідно встановити шпалери для ожини і прив'язати пагони до дроту, яку кріплять на шпалерах кожні 70 см. У літню пору ожину підгодовують невеликими дозами азотних добрив, а також калійних і фосфорних. Слід уникати занадто великої вносити добрив, так як це викличе ріст пагонів і знизить врожайність. Ранньою весною слід вносити мінеральні добрива і компост з розрахунку 3 кг на погонний метр.

Ежевика
ожина

Після закінчення плодоношення відплодоносивші пагони вирізають, також як хворі і засохлі, щоб не викликати зростання бактерій і мікроорганізмів. Зрізані хворі пагони необхідно відразу ж спалити і не залишати на ділянці. Для профілактики хвороб ожини на початку вегетаційного періоду рослини обприскують бордоською рідиною.

В даний час відомо досить багато сортів ожини. Серед них особливо популярні гібриди ожини і червоної малини. У нашій країні ожина не набула великого поширення, хоча агротехніка вирощування цієї рослини досить проста, а кліматичний пояс ідеально підходить для її вирощування. При дотриманні основних правил вирощування цієї смачної ягоди, вона не один рік буде радувати Вас щедрим ароматним урожаєм.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here