Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Азалія – посадка азалії, вирощування і догляд

0
283

Якщо ви вважаєте що азалії - це виключно кімнатні або оранжерейні квіти, то ви глибоко помиляєтеся. Виявляється, є зимостійкі сорти цього прекрасного рослини, які спокійно витримують мінусову температуру до -27 ° С. Щоб ви змогли розібратися, які саме види азалій можна вирощувати у себе в саду, ми постараємося детально розповісти про посадку і догляд за цим чудовим кущем.

Сад з квітучими азаліями

посадка азалії

Азалія - примхливе і вимоглива рослина. Для нього важливі всі умови зростання: світло, температура, склад грунту. Світла має бути якомога більше, але прямих сонячних променів азалія не переносить - при їх попаданні на рослину воно слабшає, листя зморщується, а бутони обпадають. Тому необхідно вибирати місця з півтінню або розсіяним світлом. Це стосується вічнозелених видів азалій (наприклад, японська азалія). Листопадним азаліям більше до душі світле і в той же час захищене місце під деревами.

Наступний важливий фактор при вирощуванні азалії - правильний підбір грунтового покриву. Грунтову суміш можна підібрати самостійно (необхідна пухка і кислий грунт, що містить хвойну землю, пісок і торф) або придбати в магазинах грунт для азалій. Коренева система азалій поверхнева, тому при необхідності досить замінити 40-50 см верхнього родючого шару грунту.

Висаджувати контейнерні саджанці можна протягом всього літнього сезону, в інших випадках посадку проводять навесні. Саджанець висаджують в яму шириною 70 см і глибиною 50 см. Перед внесенням родючого грунту влаштовуємо дренаж в глибині ями з крупного піску і битої цегли. Товщина дренажного шару повинна складати приблизно 15-20 см, якщо ви висаджуєте азалію в глибшу яму, то приблизно 30-40 см. Вапняний щебінь використовувати в якості дренажу категорично не рекомендується - він робить грунт менш кислому, подщелачивает її. Після посадки саджанець рясно поливаємо і обов'язково мульчіруем грунт біля нього, використовуючи в якості мульчі опале хвою, мох, подрібнену кору і торф. Такий захист збереже вологу в ґрунті, ускладнить ріст бур'янів і захистить коріння азалії від зимових морозів.

розмноження азалії

Розмножують азалію насінням і живцями. Останній спосіб більш швидкий, тому розглянемо саме його.

Розмноження азалії живцями

Для такого способу розмноження вибирають верхівкові живці азалії. Найкраще вони вкорінюються навесні - в березні і квітні. Живці нарізаємо з материнської рослини довжиною до 10 см, при цьому верхівкову бруньку і нерозвинений листя треба видалити. Також видаляємо нижні листочки, головне, щоб на черешку залишилося 2-3 непошкоджених і здорових листа. Нижній зріз живця робимо гострим секатором під кутом (близько 45 °) і присипаємо стимулятором (для прискорення коренеутворення). Це необхідно для збільшення кількості тих, що вижили живців. Потім живці поміщаємо в невеликі ємності із зливним отвором (для цієї мети можна використовувати одноразові стаканчики ємністю в 10 мл), наповнені верховим торфом і обприскуємо. Зріз живця має перебувати в грунті на глибині 2-3 см. Після розміщення живців в ємностях накриваємо їх плівкою (плівка не повинна стосуватися живців).

Укорінення живців залежить від ряду факторів. По-перше, від температури. Оптимальною температурою повітря для розвитку кореневої системи буде температура в 18 ° С, для грунту - 22 ° С. Щоб дотримуватися оптимальний температурний режим, бажано ємності поставити на підігрів знизу. Надалі (через тиждень часу) знадобиться постійне провітрювання живців. Верхової торф, який ми використовували в якості субстрату, повинен бути вологим. За живцями потрібно буде доглядати приблизно 1,5 місяці, потім вони укореняться і їх можна буде пересадити в грунт.

Догляд за азалій

Догляд за садової азалій полягає у своєчасній обрізку, правильному поливі, підгодівлі і приховуванні на зиму.

обрізка

Обрізка проводиться після того як рослина відцвіте, приблизно через 2 тижні часу. При обрізанні видаляємо зів'ялі або сильно загущаючі кущ пагони повністю, інші пагони обрізаємо приблизно на третину їхньої довжини. Щоб кущ садової азалії залишався пишним і на наступний рік добре гілок, обрізку робимо по всій периферії куща. Місця зрізу замазуємо фарбою на оліфі або садовим варом. Для закладки більшого числа квіткових бруньок також бажано з куща видаляти вже повністю зів'ялі квіти.

полив

Рясний полив і обприскування садові азалії люблять, адже якщо ви їх пересушити, то вже навряд чи врятуєте. Але важливо при цьому їх не переливати! Наприклад, рясний полив рослині необхідний, коли воно цвіте. У той же час в момент цвітіння азалію обприскувати не потрібно, щоб її красиві квіти не покрилися плямами. Восени при вологому повітрі поливи треба обмежити, а перед настанням зими поливати необхідно тільки при стійкій і сухій погоді.

підживлення

Молоді саджанці садової азалії підгодовують навесні розчином коров'яку, а після цвітіння - фосфорно-калійної сумішшю добрив (у співвідношенні 1: 2). Дорослі кущі підгодовують ранньою весною сумішшю комплексних добрив тривалої дії. Добрива при підгодівлі вносяться не під корінь куща, а на невеликій відстані від нього (приблизно в 20 см від центру куща). Акцентуємо вашу увагу на те, що садовим азаліям, як і іншим рододендрони, не підходять суміші добрив, що містять в собі вапно і хлор.

Укривання на зиму

Садова азалія дуже не любить сильне зимове сонце, яке може запросто погубити коріння цієї рослини. Тому будь-які зимостійкі види азалій необхідно в кінці осені рясно полити, поки земля остаточно не промерзла. Потім вічнозелені сорти прикриваються хвойним гіллям, низькорослі сорти можна також замульчувати дубовим листям. Гілки листопадних видів пригинаємо якомога ближче до землі, щоб під час зими вони опинилися під снігом.

Види і сорти азалії

У нас на відкритих садових ділянках добре приживаються японська азалія (Azalea japonica) і листопадна азалія - вони можуть витримувати зимові морози до -27 ° С. Більшість сортів індійської азалії - кімнатні рослини, наші морози на відкритому повітрі вони не переносять. Ось найбільш популярні види азалії, а також їх фото:

Азалія японська Marushka

Кущі ростуть повільно, виростають до 50 см у висоту. Цвіте в травні, суцвіття на рослині соковитого червоного кольору. Висаджувати бажано в напівтемних місцях, з кислою і помірно вологим ґрунтом.

Азалія японська (Azalea japonica) сорт Marushka

Ще одне фото цього сорту

Азалія японська Peticout

Як і сорт Marushka рослина виростає до 50 см у висоту і цвіте в травні. Квітки в суцвіттях рожевого кольору. Без рясного поливу листя у рослини обпадають.

Азалія японська (Azalea japonica) Peticout

Азалія японська Ledikanense

Ще один сорт японської азалії. Умови зростання і зовнішній вигляд схожі з попередніми двома сортами. Квіти на рослині фіолетового відтінку.

Азалія японська (Azalea japonica) Ledikanense

Азалія японська Schneeperle

Цей сорт відрізняється від попередніх сортів суцвіттями білого кольору. Кущ неймовірно красивий в травні, в момент цвітіння.

Азалія японська (Azalea japonica) Schneeperle

Азалія японська Geisha Orange

Пелюстки квітів цього сорту оранжевого кольору, кущ дуже не любить пересушування грунту.

Азалія японська (Azalea japonica) Geisha Orange

Азалія листопадна крупноквіткова гібрид knapHill

Виростає до 1,5 м у висоту, цвіте до 2 місяців, в момент цвітіння рослина повністю всипане квітами.

Азалія листопадна крупноквіткова гібрид knapHill

Ще хотілося б підказати, як правильно вибрати зимостійкий сорт азалії при покупці. У спеціалізованих магазинах зимостійкі сорти зазвичай продаються навесні, а кімнатні (такі як індійська азалія) круглий рік. Також садові сорти виглядають як невеликі кущики висотою від 20-25 см, з невеликою кількістю листя і ледь помітними квітковими бруньками. Кімнатні азалії надходять у продаж вже квітучими, з красивими великими листками, при цьому рослина може досягати у висоту всього 10 см.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here