Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будинок з виноградом

0
131

Як красиві будинки, прикрашені ліанами!

Будинок Софії Ротару в Микиті

Будинок з виноградом

Зелені вертикалі позитивно впливають на мікроклімат будинку, затримуючи пил, газ; деякі з них мають фітонцидні властивості (гліцинії). Ліани перешкоджають проникненню шуму в будинок; завдяки листі, затеняющей балкони, лоджії та віконні прорізи, температура всередині будинку знижується на 2-3 ° С; при цьому ліани займають мінімум поверхні грунту.

Будинок з виноградом

Для самопрісасивающіхся ліан (дівочий виноград і його форми), що мають на кінцях вусиків подушечки-присоски, і ліан-корнелазов (плющ, кампсис, гортенізія черешковая і ін.) Стіни будинків служать міцними і довговічними опорами.

Будинок з виноградом

Для цих ліан немає необхідності зміцнювати на стінах спеціальні решітки, натягувати шпагат, дріт і т.д. Вони краще прикріплюються до шорсткою поверхні неоштукатуреного цегли, дикого каменю, черепашнику.

Будинок з виноградом

На Південному березі Криму для озеленення південних, східних, західних фасадів будинків найчастіше використовують дівочий виноград тріостренний (Parthenocissus tricuspidata). Незважаючи на те, що він родом з Китаю, Японії, Кореї, його часто називають "бостонским плющем".

Це потужна листопадна ліана висотою до 20 м. Вусики короткі, гіллясті з присосками. Листя дуже мальовничі: на молодих пагонах маленькі, округлі, рожеві влітку, золотисті восени; на старих гілках - великі, трилопатеві, зелені влітку, восени червоні.

Будинок з виноградом

Пагони дикий виноград тригострокінцевий міцно-міцно зростаються з опорою численними присосками, і їх легше розірвати, ніж відірвати від опори. Наявність коротких, гіллястих, з присосками вусиків дозволяє паросткам дертися по голих стін і скель.

Будинок з виноградом

Декоративні форми: "Veitchii" (листя восени темно-червоно-пурпурні), "BeverleyBrook" (листя світло-пурпурові, восени - червоні), "Lowii" (листя дрібні, глибоко трьох-семілопастние).

Будинок з виноградом

Партеноціссус теневинослив; до грунту маловимогливий, але на родючих, пухких і добре дренованих росте краще; влаголюбив; добре відгукується навіть на рідкісні підгодівлі.

Дівочий виноград тріостренний більш чутливий до морозів, ніж його родич - партеноціссус пятілісточковий; витримує морози до -15 ° С, тому без пошкоджень його вирощують тільки в південній зоні садівництва. У більш північних регіонах при відсутності сніжного покриву він сильно обмерзає, але відновлюється, хотяотмершіе пагони псують зовнішній вигляд.

До хвороб і шкідників стійкий. Розмножують відведеннями, зеленими, здеревілими живцями, насінням.

Будинок з виноградом

Цікаво, що назва роду походить від давньогрецьких слів partenos - незайманий і cissos - плющ. У роді налічується близько 15 видів, які ростуть в Північній Америці, Східній Азії та Гімалаях.

Будинок з виноградом

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here