Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Бузок: догляд, обрізка, розмноження

0
550

Жодне з деревовидних чагарникових рослин, які ростуть в помірних і північних зонах світу, не може зрівнятися з бузком по красі і пишності цвітіння. Саме за це її люблять жителі цих регіонів, позбавлені можливості вирощувати у відкритому грунті рододендрони і численні види тропічних рослин неймовірної краси. Для них бузок просто знахідка, тому і зустрічається вона в їх садах повсюдно.

Сирень: уход, обрезка, размножение
Бузок: догляд, обрізка, розмноження

На перший погляд може здатися, що бузок росте сама по собі і за неї зовсім не потрібно доглядати, але це зовсім не так. Дуже часто зустрічаються недоглянуті кущі, які вимагають уважного до себе ставлення, щоб виглядати красиво і декоративно.

Умови вирощування бузку

Звичайна бузок (Syringa vulgaris) родом з балканських гір, а це означає, що вона любить сонячне місце (зручніше рівне або з невеликим ухилом), не переносить сильного зволоження грунту (грунтові води повинні знаходитися на глибині не менше 1,5 м), взимку воліє сухий грунт. Волога їй необхідна лише влітку в період вегетативного росту.

Рослина мириться з бідними грунтами, але не любить важку і торф'яну. Віддає перевагу легким суглинки, помірно багату і перепрілий грунт. Бузок висаджують в глибоку яму, щедро заправлену пухкої перепрілої землею. Посадку проводять ранньою весною або в кінці літа. На одному місці кущ буде повноцінно рости дуже довго, часто все своє життя.

Сирень
бузок

розмноження бузку

Розмножується бузок по-різному, найчастіше за відводами, які виростають біля основи материнського куща або з'являються трохи в стороні на відстані півтора метрів. Сортові форми розмножуються в основному щепленнями. Бузок прищеплюють на дику поросль і саджанець, вирощений з насіння, коли товщина пагонів досягає діаметра олівця.

Щеплення проводять навесні будь-яким з відомих способів, але при цьому рослина найчастіше формують у вигляді ефектного деревця. Якщо бузку дозволити розростися, то з часом вона здатна перетворитися в красивий пишний кущ. Зазвичай такі кущі забиваються дикими пагонами, які в міру наростання необхідно повністю видаляти.

Ця рослина за своєю природою північне, тому практично не вимерзає, тільки іноді можуть підмерзнути її квіткові бруньки. Щеплені екземпляри менш морозостійкі, тому в суворому кліматі перевага віддається Кореневласні екземплярів.

Обрізка кущів бузку

Щоб зрадити кущах бузку більш декоративний і доглянутий вигляд, їх потрібно обрізати. При обрізку кущів в першу чергу вирізують прикореневу поросль і слабкі пагони, а після цвітіння видаляють всі зів'ялі квіткові кисті. На майбутній рік суцвіття з'являться на тих паростках, які розташовувалися нижче віддалених.

Якщо суцвіття не видалити, то пагони, розташовані під ними, зростуть не досить сильними і цвітіння буде слабким. Тому, як тільки кущі бузку відцвітуть, їх відразу ж потрібно обрізати. Чим раніше провести процедуру обрізання, тим краще розвинуться молоді пагони, і бузок порадує пишним і рясним цвітінням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here