Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Cад стрижених кущів Вілли Массей в Італії

0
265

Вілла Массей сидить високо на пагорбі, а з її саду відкривається дуже вдалий вид на маленький італійський містечко Лукка. Американські ландшафтні дизайнери Пауль Жерве де Халепа і Джил Коен займаються цим маєтком з 1981 року, зберігаючи місцеві традиції.

Вілла Массей

Давним-давно, коли їм тільки було запропоновано взятися за цю роботу, Вілла Массей складалася з мисливського будиночка, побудованого в 16-му столітті. Його цегляні стіни облізли, а більшість дверей просто відсутнє. Завданням дизайнерів було створити на цьому місці даний класичне італійське маєток, краще в регіоні Лукка.

Вілла Массей

Їх вибір припав на місцеві стандартні прийоми в ландшафтному дизайні, які мають запозичення з англійської пейзажного саду і французького декоративного. Природа ж і місцеві рослини вносять певний субтропічний колорит. Сам сад є досить невибагливим і складається в більшості своїй з багаторічників. Тільки кущі, які піддаються обрізку кожен сезон, забирають час.

Вілла Массей

У цій статті ми розберемо ландшафтний дизайн в саду Вілли Массей на ідеї, які можуть бути цікаві читачам для реалізації на своїх ділянках. Першу ви вже можете бачити на верхній фотографії - брутальний цегляний стовп, на якому стоїть декоративна ваза, повитий плетистой трояндою. Це створює прекрасний контраст між грубуватістю і ніжністю.

Вілла Массей

Наступна ідея - увіть двері, ворота або вікна рослиною. Такого ефекту можна домогтися, посадивши кущ, який буде кріпитися на арочної форми сітку. Він буде постійно потребувати стрижці. Або за допомогою вертикального озеленення, коли під такого ж виду сітку утрамбовується земля, в яку садять насіння почвопокровніков.

Вілла Массей

Прекрасна крита тераса обладнана в традиційному італійському стилі. Крім великих крісел тут є і м'які стільці, які займають менше місця і прігождаются тільки тоді, коли гостей дійсно багато. Саме звідси відкривається вид на декоративний парк, розташований в північній частині ділянки.

Вілла Массей

Такий парк складено лише з кущів, посаджених у формі різних багатокутників і кіл. Зверніть увагу на те, що не всі вони пострижені ідеально гладко - десь спеціально в декоративних цілях вони були пострижені півколом. У центрі такого парку найкраще посадити велике дерево, кущ або поставити скульптуру.

Вілла Массей

Тут же знаходиться невеликий майданчик з прекрасним видом на околиці міста Лукка. Величезні глиняні горщики, в які посаджені великі рослини, виглядають ще краще через постаменту під ними. А ковані меблі добре поєднується зі стриженими кущами, на французький манер.

Вілла Массей

Сама ця площадка є під'їздом до вілли, і тут часто зупиняються машини гостей. На цій фотографії ми можемо бачити і сам будинок, якому вже понад 400 років. Він був заново відреставрований до прийнятного стану і тепер є пам'яткою культури Італії.

Вілла Массей

Витягнуті по формі рослини ідеально виглядають в садах з газоном, створюючи злегка сюрреалістичні вид. Комбінування такого типу дерев, кущів та рослин горщиків може перетворити навіть маленький простір в справжній парк. Такий підхід можна легко вже назвати саме садовим мистецтвом. Тут за допомогою гри форм створюється справжній ландшафтний дизайн саду.

Вілла Массей

Старий фонтанчик ні відреставрований і залишений таким, яким він був ще задовго до роботи Пауля і Джил. Він красиво обріс рослинами, які було вирішено не прибирати і залишити в естетичних цілях. Це один із способів приховати старі споруди, які ви не хочете ні реставрувати, ні зносити. Потрібно лише обсадити їх або декорувати так, як ніби старовина тут в пошані і спеціально обрамлена, наприклад, традиційному плющем.

Вілла Массей

Геометричність цього саду вище всяких похвал - лінійні посадки створюють гранично сильний ефект, що дозволяє особистий сад вважати справжнім парком. Чергування різних культурних рослин урізноманітнює і робить надто логічні посадки більш витонченими і природними.

Вілла Массей

В іншій частині саду ми бачимо, як на місці колишнього городу був розбитий маленький французький парк. Здалеку він може нагадати вам про минуле цього куточка. Зараз овочі тут більше не вирощуються, але дизайнери хотіли зробити пряму відсилання до стилю французького декоративного городу.

Вілла Массей

У цьому великому саду є і маленькі куточки, дуже вдало спроектовані. Такі затишні місця обов'язково повинні бути на будь-якій ділянці - приховані від сторонніх очей і повністю приватні.

Вілла Массей

Біля будинку, який з цього боку оштукатурений, ми бачимо ще одну мощену бруківкою майданчик з цікавою ідей для стрижки кущів. Вона проводиться в два рівня, при тому, що рослина для стрижки цих квадратів - однакове. У центрі також присутній мініатюрне дерево, яке доповнює композицію до досконалості.

Вілла Массей

Патіо, або лаунж-зона, тут крита дуже простим способом. На бетонні стовпи були встановлені балки, вкриті дошками з невеликими проміжками. З сонячної сторони все патіо закрито високими кущами, які не пропускають світло. Подивіться на ефективність використання білого текстилю. Злегка грубувате простір, старе і досить нудне перетворилося за рахунок богемного шарму кушетки з безліччю подушок.

Вілла Массей

На Віллі Массей існує і фонтан, якому вже кілька десятків років. Дизайнери лише трохи підправили його підставу і створили нову систему подачі води. Зона фонтану теж оточена стриженими кущами, але тепер досить високими - понад 2 метри, що дозволяє зробити практично кожну зону саду окремої, адже фонтан знаходиться в центрі ділянки.

Вілла Массей

Тут є також і декоративна алея - зелений коридор з підставами з цегляних стовпів. Нестандартні за формою - круглі, вони дуже рідкісні для такого виду використовуваного матеріалу. Ця традиція сягає корінням в італійську архітектуру, яка завжди славилася великою кількістю плавних ліній. По обидва боки доріжки тут знову - стрижені кущі, але в новому форматі, який дозволяє зробити цю ділянку саду як охайним, так і виглядають дуже пишно і рясно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here