Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Трава чебрець – різновид тим'яну

0
64

Рослина чебрець налічує понад 200 видів, які поширені по всій Європі. Цей рід зустрічається також на Камчатці, в Ефіопії і на Канарських островах. Чебрець в старовину використовувався єгиптянами для бальзамування.

Представники даного роду - багаторічні трави, напівчагарники або чагарники, що досягають у висоту від 5 до 40см. Рослини відрізняються характерним приємним запахом.

Тимьян ползучий, или Чабрец
Чебрець повзучий, або Чебрець. © hungry gardener

Чебрець, або Чебрець (Thymus) - один з найбільш великих пологів сімейства Ясноткові (Lamiaceae).

У народі зустрічається багато імен Чебрецю: трава тим'ян, борової перець, Верест, жадобник, лебюшка, лимонний душок, мухопал, чебрець, фіміамнік, чебарка. Але в більшості випадків все вони відносяться до чебреця повзучого.

Так як більшого поширення в садах і городах отримали Чебрець повзучий (Thymus serpyllum), і Чебрець звичайний (Thymus vulgaris) ми зупинимося на них докладніше.

чебрець повзучий

Чебрець повзучий (чебрець), або трава тим'ян - в цей вид обивателі включають велику кількість схожих, часто важко відмітних форм, що зустрічаються в Євразії.

Чебрець повзучий утворює низькі густі зарості. Стебла у нього сланкі, легко вкорінюються, густорзташовані; листя дрібні, овальні, темно-зеленого кольору. Дрібні, пурпурно-червоні квіти з'являються в червні - серпні. Ці квіти утворюють дрібні, компактні суцвіття.

Розводять сорти чебрецю повзучого, квітучі білими або червоними квітами.

Тимьян ползучий, или Чабрец
Чебрець повзучий, або Чебрець.

Оптимальною умовою розвитку для чебрецю є проникний, небагата на поживні речовини грунт, а також сонячний ділянку. Рослина не вимагає особливого догляду, тому його рекомендують розводити і початківцям квітникарям.

Чебрець легко розростається повзучими стеблами, які взимку не вимерзають. Садять чебрець навесні або в кінці літа на відстань 25 - 30 см один від одного.

Чебрець відмінно розмножується поділом кореневищ або вкорінюються пагонами. Рослини красиво виглядають в квіткових стінках, на сухих місцях, Щербинка, серед степових трав. Часто висаджують замість газону на сухих і сонячних ділянках.

чебрець звичайний

Чебрець звичайний поширений в південних областях Європи. Рослина утворює маленькі кущики висотою від 5 до 25 см. Листя, розташовані супротивно на дерев'яніють до низу стеблах, мають різким ароматним запахом, короткі до 10мм, розташовані на коротких черешках.

Квітки чебрецю звичайного світло-лілового кольору. Цвітіння відбувається з червня по серпень. Розмножується насінням, а також живцями. Рослина погано переносить мороз середньої смуги.

Тимьян обыкновенный
Чебрець звичайний.
Тимьян обыкновенный
Чебрець звичайний. © Forager's Year
Тимьян обыкновенный
Чебрець звичайний. © Forager's Year

Широке застосування отримав чебрець звичайний як лікарська рослина при лікуванні бронхітів і інших захворювань верхніх дихальних шляхів. Збір трав виробляють в період цвітіння, з травня по червень. Здерев'янілих стебла і довгі гілки як правило не використовуються.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here