Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Червневі посадки після ранніх культур

0
141

Травень на кінець. Частина городу спорожніла. Зняли урожай, висіяне під зиму, зрізали на весняні вітамінізовані салати ранні овочі, зеленню. Йде червень. Городники розбиваються на окремі групи:

  • одні - більше нічого не висівають і не висаджують; вважають, нехай земля відпочине,
  • другі починають готувати звільнилася грунт під повторні культури з коротким терміном вегетації.

Кожен з городників прав по-своєму.

Огород перед сменой ранних культур
Город перед зміною ранніх культур. © j.twinn

Садити або не садити?

Якщо на дачі грунт малоплодородная і потребує підвищених кількостях органіки, то краще, зібравши урожай травневих і червневих дозрілих культур, що звільнилися грядки почати готувати до осінніх Підзимовий посів або до наступного року. Завезти свіжий гній і закрити його відразу в грунт. За літній сезон полити кілька разів. Спровоковані рясним харчуванням бур'яни своєчасно знищити. Восени провести повну підготовку до наступного сезону. Любителі свіжих овочів, вирощених на своєму полі без хімічних препаратів, що звільнилися грядки від врожаїв подзимних посівів і ранніх культур, займають повторним оборотом такими ж культурами.

Чисті від бур'янів грядки поливають суцільно або по борознах майбутнього посіву або посадки. Під полив вносять нітроамофоску 15-20 г на погонний метр або 30-40 г на м² площі. Якщо грунту огрядні або з осені були добре удобрені органікою і мінеральними добривами, то досить внести по 15 г суперфосфату. Висівають цибулю на перо, салати, кріп, фенхель, горох. Підбирають районовані ранньостиглі сорти.

Грядка освобождённая от ранневесенних культур
Грядка звільнена від ранньовесняних культур. © 1chichi

Що посадити на звільнені грядки?

Перша декада червня. Настав час кольрабі, цвітної капусти, середніх сортів білокачанної. На місце прибраного лука, салатів в лунки через 25 30-35 см вносять під полив по 5-10 г повного добрива, коріння розсади умочують в Корневін і висаджують. Мульчують грунт. Розсаду притеняют. На звільнену грядку з-під змішаних посадок пряно-смакових і ранніх овочевих культур (кропу, цибулі, редиски, салатів) висаджують рання картопля і середній, середньо-пізній для використання в осінньо-зимовий період і на насіння. У першій половині червня висівають кабачки, патисони, гарбуз. У підготовлені лунки вносять до 10 г нітроамофоски або азотно-фосфорного добрива, додають води. Після вбирання розчину поглиблюють на 2-3 см по 2-3 насінини, злегка ущільнюють грунт і проводять суцільне мульчування. Мульча потрібна для збереження вологого грунту, що попередить порізи ніжних сходів від гострих кутів ґрунтової кірки (особливо на спливаются грунтах).

Грядка с томатами
Грядка з томатами. © Rowland Gosling

Після суцільний збирання ранніх культур грядку займають пасльоновими. До 10-15 червня необхідно закінчити висадку розсади перців, баклажан, томатів. У підготовлені лунки вносять нітрофоску, кумиру або азотно-фосфорні добрива, поливають достатньою кількістю води і буквально в удобрений рідину висаджують рослини. Такий спосіб сприяє швидкому нарощуванню кореневої системи і переходу до цвітіння. Після посадки грунт обов'язково мульчують для запобігання утворення кірки і більш тривалого збереження вологи в грунті. До цього часу після першої проривки залишається велика кількість добре сформованих сіянців безрассадной культури томатів. Їх теж підсаджують на місця загиблих рослин або займають ними вільну площу. В першу декаду на звільнену площу городніх ділянок можна спокійно садити огірки (без тимчасових укриттів на півдні і під спандбонд в середній смузі). З розвитком 2-4 справжніх листків, обприскайте їх сумішшю закуплених мікроелементів або приготовленої з борної кислоти і йоду. На 10 л теплої води додайте 2 чайні ложки без верху борної кислоти і неповну кавову ложечку йоду. У суміш можна додати 10-15 г Кеміра або Кристаллин. Отримавши підгодівлю, молоді рослини зможуть краще протистояти і високій температурі, і її перепадів в денні та нічні години. Іноді розбіг температур становить від + 6..8..10 * С вночі до + 20..25..30 * З днем.

Протягом червня можна провести по два літніх посіву моркви і буряка, в тому числі Мангольд. Морква і буряк можна висівати з ранньої весни через кожні 15-20 днів. Висіяне в першій половині червня, вони сформують урожай до середини вересня і можуть бути закладені на зимове зберігання; в другій половині червня - молоді овочі поповнять меню свіжими овочами.

Капуста высаженная после ранневесенних культур
Капуста висаджена після ранньовесняних культур. © Skip Wiener

Таким чином, використовуючи повторні посадки овочевих культур на звільнені грядки, можна за один сезон зняти по 2-3 врожаї. Але, інтенсивне використання грунту вимагає повного заповнення винесених поживних речовин. В іншому випадку поступово грунт почне збіднюватися, в першу чергу, гумусними речовинами. При такому веденні культурооборота в осінню підготовку ґрунту обов'язково потрібно вносити перегній, дозрілий компост, інші органічні добрива, використовувати посіви сидератів із закладенням в грунт восени або навесні наступного року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here