Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Чому у пальми сохнуть листя?

0
639

Багато квітникарі задаються питанням - "Чому у пальми сохнуть листя?" Спробуємо розібратися. Якщо коротко, то всихання кінчиків листя у пальм найчастіше відбувається від занадто сухого повітря, недостатній полив. А цілком вони гинуть, якщо дуже старі, від загнивання коренів при переливах або ж від пошкоджень різними шкідниками і збудниками хвороб.

Рапис в горшке
Рапіс в горщику. © Flipboard

Багато що залежить від того в яких світлових і температурних умовах перебувають ваші рослини, як ви доглядаєте за ними, адже деякі віялові пальми потребують прохолоді взимку.

  • Пальми теплих приміщень - арека, кокос, каріота, хамедорея, акантофенікс, фенікс Робеліні - вимагають високої температури приміщення і вологості повітря.
  • Пальми помірних приміщень - ховеі (Бельмора, Форстера), кокос бонет, геонома, кліностігма, рапалостіліс, рапіс, сабаль і ін.
  • Пальми прохолодних приміщень - хамеропс, брахея, вашингтония, трахикарпус і ін.

У кімнатних умовах пальми потребують регулярного обприскуванні, правильному поливі, при якому земляний кому повинен бути рівномірно зволожений, що визначається простукуванням горщика клацанням від низу до верху. Глухий звук з'являється, якщо грунт вологий, різкий, коли вона суха. Після поливу в піддон повинна виливатися вода, яка протягом години вбереться в землю. Її треба злити або вибрати чистою ганчіркою. Поливати слід відстояною водою після того, як підсохне грунт зверху в горщику.

Пальми тропічного походження вимагають змісту взимку помірно теплих або теплих приміщень. Пальми, батьківщина яких субтропіки, краще утримувати взимку в прохолодних приміщеннях. Всі пальми погано переносять протяги, особливо потрібно побоюватися холодного повітря при провітрюванні кімнати взимку через кватирку. Коріння пальм дуже чутливі до холоду, тому горщики з пальмами не ставлять на холодне підвіконня або мармурові плити підлоги.

Рослинам потрібні регулярні (двічі на місяць влітку і один раз взимку) підгодівлі спеціальним рідким добривом для пальм. Огляньте дно визнав ваших пальм: чи не вийшли назовні їх коріння і не виштовхують чи коріння грунт з горщика зверху? Тоді їм потрібна пересадка в більш просторі вазони зі свіжою почвосмесью, рекомендованої спеціально для пальм.

Пожовклі кінчики листя треба обрізати. Однак робити це слід, не зачіпаючи живу зелену тканину листа і залишаючи тонку смужку сухої тканини, інакше всихання ще швидше піде далі, і лист можна втратити. Видаляють тільки повністю сухе листя, в іншому випадку почнуть сохнути інші.

Пальма Ликуала большая (Licuala grandis)
Пальма Лікуала велика (Licuala grandis). © wkfplants
Пальма Хамедорея изящная (Chamaedorea elegans)
Пальма Хамедорея витончена (Chamaedorea elegans). © wkfplants
Дипсис желтоватый (Dypsis lutescens)
Діпсіс жовтуватий (Dypsis lutescens)

Кілька порад: як зволожити сухе повітря

провітрювання

У морозний день не відчиняйте вікна навстіж в кімнаті з рослинами. Врахуйте також, що в більшості випадків морозне повітря сухий. Тому провітрювання не підвищує вологість повітря в приміщенні. Найкраще провітрювати частіше, але потроху.

Порада: При температурі близько 0 ° С досить відкривати вікна по 10 хвилин кожні 2-3 години.

Оптимальні значення температур: у вітальні 20 ° С, на кухні і в спальні 16-18 ° С.

Порада: При можливості регулюйте температуру в будинку не шляхом провітрювання, а за допомогою термостата.

Природне випаровування вологи

Підвісьте на батареї опалення вологі рушники або поставте поруч з ними миски та інші відкриті ємності, наповнені водою. Тропічні водні рослини в мініатюрних вазах і мисках будуть додатково зволожувати повітря.

Порада: Частіше мийте скляні вази, щоб на їх стінках не з'являлися водорості.

Кімнатний фонтанчик - більше, ніж просто декоративний предмет обстановки. Звук ніжно плещуться води заспокоює нервову систему і знімає стрес. Разом з тим, що рухається, повільно випаровується вода позитивно впливає на стан повітря. Найдрібніші частинки пилу зволожуються, стають важчими і поступово опускаються на підлогу.

Порада: У продажу є фонтанчики з ємностями для посадки рослин. У воду для фонтану можна додати ефірну олію.

Зробіть приємне рослинам, які потребують підвищеної вологості повітря, наприклад маранта: поставте її на постійно зволожуємо керамзит або дрібну гальку. Що випаровується волога буде підніматися безпосередньо до листів.

Порада: У кашпо помістіть індикатор рівня води, тоді коріння не будуть страждати від вогкості, а надземна частина рослини - від сухості.

зелені зволожувачі

Циперус серед кімнатних рослин поза конкуренцією: в залежності від розмірів він виділяє в повітря від 500 мл до 2 л вологи в день. Для таких рекордів поставте поруч з ним миску, наповнену водою, і щодня обприскуйте його листя.

Порада: Ще краще поставити поруч кілька рослин.

Ніжні, як оксамит, світло-зелене листя кімнатної липки, або спарманніі, яка у відповідних умовах виростає до стелі, випаровують вологу круглий рік. Щодня обприскуйте спарманнію зверху і знизу відстояною водою. Взимку поливайте дуже помірно, попередньо переконавшись, що рослина потребує поливу.

Порада: Будьте обережні, якщо у вас алергія. У цьому випадку постарайтеся не доторкатися до листів спарманніі.

Електричний зволожувач повітря

У продажу є найрізноманітніші моделі з широким діапазоном цін. Вони випаровують, розпилюють і розбризкують вологу або рівномірно розподіляють її по кімнаті шляхом вентилювання.

обприскування рослин

В опалювальному приміщенні обприскуйте листя зелених рослин щоранку. Це не займає багато часу, але приносить чудові результати. Ніжний душ освіжає рослини, дозволяючи їх клітинам працювати в повну силу, а до того ж підвищує вологість повітря в приміщенні.

Порада: Для обприскування кип'ятіть воду у великій каструлі і відстоюйте її про запас у великих пластикових пляшках.

Вимірювання вологості

Гігрометр, встановлений в кожному приміщенні будинку, дозволить вам точно знати, наскільки вологий або сухий там повітря. Цифрові термогігрометри показують також температуру повітря і час.

Порада: Дуже просто перевірити ступінь вологості повітря за допомогою соснової шишки. При надмірно сухому повітрі її лусочки розкриваються, при надмірно вологому - змикаються.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here