Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Корисна зола.

0
295

Зола - традиційне натуральне мінеральне добриво, її використовують, напевно, всі садівники і городники. Однак, не всяка зола корисна. Склад золи залежить від того, що спалювали: деревину, солому, стебла соняшнику, бадилля картоплі, гній, торф та ін. Після того, як вогонь зробить свою роботу, залишається цінне мінеральне добриво, яке зазвичай містить до 30 потрібних рослині елементів живлення. Головні з них: калій, кальцій, фосфор, магній, залізо, кремній, сірка. Є й мікроелементи: бор, марганець і ін. А ось азоту в золі практично немає, його сполуки випаровуються з димом.

Древесный уголь (Charcoal)
Деревне вугілля (Charcoal)

Найбільше калію в золі, отриманої при спалюванні трави, соломи, бадилля картоплі і листя. Серед деревних порід чемпіон по калію - в'яз. До речі, зола твердої деревини містить більше калію, ніж зола м'якою. За вмістом кальцію і фосфору лідирують березові дрова. Багато фосфору також в корі і пшеничній соломі. При згорянні хмизу молодих дерев утворюється зола, багатша живильними речовинами, ніж при спалюванні стовбурів лісових довгожителів.

Про бадиллі картоплі варто сказати окремо. Від неї в золі залишається близько 30% калію, 15% кальцію і 8% фосфору. А якщо перераховувати всі містяться в ній поживні елементи, то перед нами виявиться значна частина таблиці Менделєєва: калій, кальцій, фосфор, магній, сірка, натрій, кремній, залізо, алюміній, марганець, мідь, цинк, бор, бром, йод, миш'як , молібден, нікель, кобальт, титан, стронцій, хром, літій, рубідій. А ось робити ставку на золу від вугілля, особливо низькосортного, не варто. У ній зовсім мало поживних речовин і багато сполук сірки.

І звичайно, не варто застосовувати те, що залишається після спалювання хімічного сміття, продукти згоряння багатьох полімерів і барвників отруйні.

Деревне вугілля (Charcoal)

Як проводити підживлення - сухий золою або розчиненої у воді? Якщо хочете, щоб усі корисні речовин були швидко засвоєні рослинам, розведіть добриво в воді.

Зазвичай беруть склянку золи на відро води і використовують цей розчин на площі 1-2 кв.м. Суху золу вносять при перекопуванні або розпушуванні грунту, витрачаючи 3-5 склянок на 1 кв.м. До речі, на глинистому ґрунті це роблять навесні і восени, а на піщаній тільки навесні, тому що мінеральні речовини швидко вимиваються.

Корисно вносити золу в компост. Вона сприяє швидкому перетворенню органіки в родючий перегній.

Укладаючи компостну купу, кожен шар харчових відходів, трави і бур'янів пересипають золою. При цьому витрачається її до 10 кг на 1 куб.м компосту. А ще золою присипають зрізи м'ясистих кореневищ. Зола не тільки сушить поверхню, але і "ставить" заслін різним гнилей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here