Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додаткові підгодівлі садово-ягідних культур

0
110

На кінець весни-початку літа припадає основне навантаження у формуванні та віддачі врожаю культурами. Залежно від фізичного стану і рівня родючості грунту, весь комплекс добрив можна внести з осені або розбити на осіннє і весняне внесення добрив. Для культур з глибоким заляганням основної частини кореневої системи досить осінньо-весняного внесення основного добрива у вигляді складного або комплексного добрива (нітрофоски, нітроамофоски, калійної селітри, амофосу і інших форм). Можна самостійно приготувати необхідну суміш основних добрив і внести їх під культуру.

Внесение органических удобрений под плодовые деревья и кустарники
Внесення органічних добрив під плодові дерева і чагарники

Основні фази внесення підгодівлі

Однак, часто одного основного внесення добрив недостатньо, щоб культура сформувала не тільки високий, але і повноцінний за якістю врожай. Для цього проводять додаткові підгодівлі рослин окремо азотними, азотно-фосфорними, фосфорно-калійними і калійними туками при кореневому внесенні та азотними туками і мікроелементами - при позакореневому.

Кожній рослині, особливо формує урожай плодів або ягід, необхідно додаткові підгодівлі в певний період часу або певну фазу. Таких фаз, зазвичай, на вегетаційний період припадає у ранньостиглих культур 2, а у пізніх - 3-4, не рахуючи осіннього внесення під час підготовки грунту під урожай наступного року.

Підвищена потреба в поживних речовинах у плодових культур і ягідників доводиться:

  • на фазу початку розпускання бруньок,
  • під час бутонізації або початку цвітіння,
  • в період розростання зав'язі, початку плодоношення.

У свій городній щоденник занесіть перелік культур, чиї періоди збігаються, і обов'язково підгодовуйте в ці фази об'єднані групи культур (так званий день підгодівлі). Таких груп може бути декілька. Залежно від настання фази, в виділеній групі проводите відповідні підгодівлі. Це дозволить вам виділити дні підгодівлі і скоротити витрати часу на обробку кожного дерева або куща в окремий день.

На збіднених грунтах плодоносні культури потрібно підгодовувати щорічно, а на родючих досить через 2-3 роки. Підживлення позакореневе у вигляді обприскувань мікроелементами також необхідні при догляді за культурами. Мікроелементи підвищують їх стійкість до хвороб і стимулюють основні біологічні процеси в вегетаційний період.

Як приготувати розчин органічних добрив?

Для підготовки розчину:

  • гною: на 1 частину гною додають 5-7 частин води;
  • пташиний послід або фекалії розводять з розрахунку 1 частина твердої органіки на 10-12 частин води.

Зазвичай на 1 кв.м площі вносять під закладення 10 л розчину.

Як правильно внести підгодівлю?

У деревних культур обростають коріння, що виконують всмоктувальну функцію, розташовуються по краю корони. Щоб добриво потрапило до коріння потрібно:

  • По краю крони плодоносному культури прокопати на полштика лопати канавку і залити рідкий перебродивший розчин органічних добрив з розрахунку 1 відро на 2 погонних метра, або по колу внести мінеральні добрива не більше 100-150 г на доросле плодоносні дерево. Для молодих дерев можна зробити 2-3 кола і внести дозу добрив, розраховану на дерево. Якщо органічних добрив не вистачає, то розчин органіки розподілити на 3-4 м, а всередині кола викопати кілька ямок або пробурити кілька отворів (не глибше 15 см), розсипати в них (розділити між усіма ямками) добрива, залити водою, після вбирання закрити грунтом. Провести полив. Він необхідний для збільшення доступу добрив в нижні шари (за 15 см зону) розташування коренів.
  • Можна обмежитися тільки бурінням або викопкой ямок і внесенням твердих мінеральних добрив, або залити розчин органіки, закрити всі грунтом і полити. Зрозуміло, що варіанти внесення вибирає сам господар садово-городньої ділянки або дачі.

У чагарників, як правило, коріння розташовуються у верхньому 15-20 см шарі грунту і при викопуванні канавок або бурінні свердловин їх можна поранити. Щоб цього не сталося, акуратно навколо куща знімаємо верхній шар грунту (можна граблями), вносимо розчин органіки (менш концентрований, щоб не обпалити коріння) або розсипаємо тверді добрива, закриваємо грунтом (можна змішати граблями) і поливаємо так, щоб вода йшла під корінь , а не розтікалася широкої калюжею навколо.

Внесение органических удобрений в саду
Внесення органічних добрив в саду

Підживлення по фазах розвитку рослин

розпускання бруньок

У період розпускання бруньок, який частіше доводиться на квітень-травень, дерев і чагарників необхідний азот. Підгодовуємо виділені групи при настанні цієї фази азотними добривами (селітрою або сечовиною) по 75-100 г / дерево, органікою у вигляді перегною, розчину пташиного посліду або гною. Цей прийом дозволить деревах в більш короткі терміни розпустити листя і приступити до фотосинтетичної процесу.

Бутонизация, початок цвітіння

Підживлення в цю фазу дуже важлива, так як поживні речовини використовуються культурою не тільки на формування врожаю, але і його якісних показників (цукрів, вітамінів, мікроелементного складу, органічних сполук).

Підживлення можуть бути кореневими, внесеними під полив у вигляді сухих добрив або розчинів. Рідкі підгодівлі більш ефективні, так як розчинені живильні речовини швидше надходять і засвоюються кореневою системою. У цю фазу у рослин підвищується потреба у фосфорі і калії.

Кращою підгодівлею буде нітрофоска, амофос, калійна селітра (сірчанокислий калій) або фосфорно-калійні суміші. Дози добрив коливаються в межах 200 г / дерево, в залежності від віку, розвитку крони і величини формованого врожаю. У цей період не завадить внести під кожне дерево під закладення по 2-3 склянки золи і провести позакореневе підживлення, склад якої може складатися з мікроелементів, що включають кальцій, залізо, бор, магній і основні: азот, фосфор, калій (закупити готові в магазині ).

Можна розчин приготувати самостійно, змішавши борну кислоту, сечовину і йод відповідно на 10 л води 1 десертна ложка без гірки, 2 столові ложки з гіркою і 1 неповну кавову ложку.

Пам'ятайте! Щоб не обпекти рослини, концентрація розчину для обприскування не повинна перевищувати 1%.

Застосовувати позакореневе підживлення доцільно при оптимальних супутніх умовах. В іншому випадку вона може виявитися малоефективною.

З ранніх культур на червень припадає і фаза розростання зав'язі і збір врожаю (малина, смородина). Ягідники в цей період краще підгодувати 1-2 склянками золи, яка містить великий набір мікроелементів. Обприскування по ягодам краще не проводити.

Розростання зав'язі, формування врожаю і початок плодоношення у плодових культур, як правило, припадає на липень. У цей період підгодовують культури тільки на збіднених грунтах при зовнішніх ознаках нестачі харчування. Найчастіше, на родючих ґрунтах, третю підгодівлю переносять на осінь при підготовці грунту під урожай наступного року або проводять її через 1-2 роки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here