Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Догляд за кактусами

0
337

У величезної більшості кактусів, як і у багатьох інших кімнатних рослин, період спокою настає взимку. Для кращого росту кактусів, особливо для квітучих видів, необхідно дати спокій в зимовий період. Тому завдання догляду за ними - не допустити зростання взимку, так як за зиму вони витягуються і втрачають нормальний вигляд. Взимку кактуси можна утримувати на підвіконнях. Щоб коріння їх не охолоджувалися, горщики ставлять на підставку. Кактуси можна розміщувати на гірці перед вікном і на бічних поличках, влаштованих з боків віконного отвору. Найсвітліших місць вимагають Єжова кактус (ехіноцереус), листкоподібний кактус (филлокактус) та інші, що зацвітають навесні.

Дізокактус плетевідний, або Дізокактус флагелліформіс (Disocactus flagelliformis)

Взимку, в період спокою, поливання дають один раз в 7 10 днів. Воду краще брати теплу, на 2-3 ° вище температури повітря кімнати. При поливанні стежать, щоб вода не потрапляла на стебло кактуса, особливо в зимовий період. Вода може проникнути в непомітні тріщини і ранки на стеблі, чому він загниває. Температура кімнати повинна бути 10-14 ° тепла.

При настанні весни рослини поливають частіше і обприскують один-два рази на місяць. Їх охороняють від сонячних опіків притенением.

Переськия большецветковая (Pereskia tampicana)

Влітку від нагрівання горщики притеняют дошкою, але краще ставити їх в ящик, заповнений торфом або землею. Можна ящики з рослинами виносити на балкон. Більші екземпляри корисно висадити з горщиків в грунт в саду, краще на кам'яних гірках. В середині серпня їх знову пересаджують в горщики, щоб вони до зими вкоренилися. Їх висаджують в ту саму землю, в якій вони росли влітку, але додають пісок. Восени, коли температура вночі знижується до 6-8 °, всі кактуси переносять з саду і балкона в кімнати. Поливання кактусів залежить від пори року, величини горщика, віку рослин, температури кімнат. Навесні і влітку, під час росту кактусів їх слід поливати щодня. Чим у великих горщиках або діжках ростуть кактуси, тим вони вимагають більш рідкісної поливання. Старі кактуси поливають рідше, так як вони мають великі запаси води. Особливо щедрою поливання вони вимагають влітку під час росту. Їх поливають ввечері. Чим нижче температура, тим менше вони випаровують води і тим меншою вимагають поливання. Восени поливання поступово зменшують, а взимку поливають дуже рідко. Якщо кактуси взимку поливають часто, вони не проходять періоду спокою, виснажуються і не утворюють квітів.

Епіфіллум (Epiphyllum)

Пересадку кактусів роблять навесні, коли вони починають рости. Це буває в квітні і на початку травня. За два-три дні до пересадки їх перестають поливати, щоб земля легше відстала від коренів. Рослини обертають смугами товстого паперу або ремінцями (рис. 1) і вибивають з горщика. Земляний кому можна штовхати паличкою через отвір в дні перевернутого горщика. Мертві і загнили коріння відрізають до живої тканини. Всі зрізи обсипають вугільним порошком. Пересаджують кактуси так само, як і кімнатні квіти. Необхідно, щоб рослина було посаджено в центрі горщика. Якщо воно нахилене або викривлено, слід поставити кілочок і прив'язати до нього кактус для випрямлення. Не можна засипати землею стебло, особливо його зелену частину, так як він може загнити. Більшість кактусів при пересадці обсипають у кореневої шийки піском. Молоді рослини пересаджують щорічно, а три-чотирирічні можна пересаджувати через один-два роки.

Мал. 1. Пересадка кактусів (по М. С. Ткачук): а - кактус обгорнутий смужкою кортона або складеної в кілька разів папером; б - дерев'яні щипці для утримання кактуса при пересадці; в - виштовхування кілочком грудки землі з корінням; г - виймання кома за допомогою постукування горщика об край столу; д - ущільнення кілочком землі навколо посадженого кактуса.

Всі кактуси, квітучі ранньою весною, вимагають пересадки відразу після відцвітання. Після пересадки їх два-три дні не поливають.  

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here