Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Флокси – Посадка ранньою весною і літній догляд

0
65

Флокси нині увійшли в моду. Любили їх завжди, але по-справжньому оцінили їх дизайнери тільки зараз. Всім хороші ці квіти: і ароматом, і різноманітністю забарвлень і форм суцвіть, і простотою в догляді і розмноженні. А сучасні селекціонери вивели багато цікавих сортів. У продажу з'явилися флокси, квітучі вже в травні. І тепер можна наповнювати ними сад практично весь сезон.

флокс безіменний

З флоксами можна особливо не морочитися, вони будуть рости і самі по собі. Та ще й насеваться. Особливо, якщо ви будете час від часу, приблизно раз в 4-5 років, ділити їх куртинки, щоб вони не втрачали привабливість, що не мельчали їх суцвіття.

Ділити флокси краще восени, приблизно у вересні. Чому восени, а не навесні? Флокс - це рослина, яка любить холодний старт. Не треба боятися терміна "холодний старт". Це всього лише означає, що коренева система починає розвиватися, коли ще холодно. І якщо ви, наприклад, купили ранньою весною флокси, то потрібно їм забезпечити можливість вкорінюватися і відростати при низькій температурі, близько +3 ... + 5ºC. При цьому потрібно стежити, щоб не було замокання коренів. Навесні висаджувати корінці флоксів у відкритий грунт потрібно якомога раніше. Як тільки розтане сніг, їх можна визначати на постійне місце проживання. Тоді вони відмінно приживаються і зимують без проблем.

Ну а якщо ви все ж вирішите подбати про них влітку, то вам доведеться підгодувати їх всього кілька разів. Результат не змусить себе довго чекати.

Перший раз потрібно підгодувати флокси під час відростання стебел. На 2-3 куща бажано взяти 1 відро компосту або перегною. У нього можна додати близько 2 ст. ложок сечовини. Змішавши з компостом, рассипате цю суміш навколо куща. Якщо під час проведення підгодівлі грунт буде недостатньо вологої, то можна підгодувати флокси розчином сечовини з розрахунку 2 ст. ложки на відро води (10 л).

Наступну підгодівлю потрібно провести в період бутонізації розчином нітрофоски (2 ст. Ложки на 10 л води). Добре додати до цього розчину 1 ст. ложку добрива "Агрікола для квітучих рослин".

Після цвітіння флокси підгодовують розчином сульфату калію і суперфосфату з розрахунку по 1 ст. ложці на 10 л води. Або можна розкидати сміття компосту з додаванням 2 ст. ложок добрива для осені або такої ж кількості фосфорно-калійної суміші. Відра такої суміші з компостом досить на 4 куща.

Потрібно ще пам'ятати, що флокси не терплять замокання. Від нього у них можуть загнивати корені. Тому їх потрібно поливати рясно, близько відра води на кущ.

Одного разу я була в гостях у однієї любительки квітів. Дача у неї на чорноземах, земля жирна. До того ж з поливами і підгодівлею. Я побачила в її саду флокси з суцвіттями завбільшки з голову дорослого людини! З тих пір я зрозуміла, що флокси потрібно годувати.

Величезні суцвіття флоксів

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here