Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Гіднора африканська

0
336

Гіднора абсолютно позбавлена листя, навіть рудиментарного (залишкових). Квіткові бруньки виникають ендогенно (тобто походять від причин, що лежать у внутрішньому середовищі організму) і ростуть в напрямку поверхні грунту, де і розкриваються, підносячись над грунтом не більше ніж на довжину оцвітини.

Рід Гіднора включає 5 видів ростуть в тропічних областях Африки, Аравії і Мадагаскару.

Гіднора африканська (Hydnora africana)

Квітки гіднорових досить великі, поодинокі, майже сидячі, двостатеві, безлепесткові. А то що ми зазвичай бачимо на поверхні грунту і називаємо "квіткою", є не що інше як, дуже товста, м'ясиста чашечка.

Розкриття квіток гіднорових відбувається досить оригінально. М'ясисті частки чашечки часто розходяться з початок в середній і нижній їх частині, залишаючись з'єднаними у вершини квітки і створюючи можливість їх запилювачів-жукам легко проникати в квітки прямо з поверхні грунту.

Частки чашечки є м'ясисті з грубою, коричневою поверхнею і яскраво пофарбованої внутрішньої. Внутрішня поверхня частин квітки у різних видів змінює забарвлення від чисто-білої або рожевої до яскраво-червоною. Ці особливості забарвлення і будови, як і гнильний запах квіток, служать для залучення жуків, які харчуються падаллю. Жуки, забираючись в квітки, "подорожують" в них, особливо в їх нижній частині, де розташовані репродуктивні органи, сприяючи їх запиленню. Нерідко самки жуків не тільки знаходять в квітках їжу, але і відкладають там яйця.

Плоди гіднорових досить масивні і м'ясисті, більш-менш ягодообразние, але з майже дерев'янистим, поперечно розкривається зовнішнім шаром.

Насіння дуже численні.

Плоди гіднорових охоче поїдають різні тварини. Так, плодами гіднори не проти поласувати бабуїни, шакали, лисиці, дикобрази.

Жителі Африки - бушмени, сомалійці та ін. - також охоче використовують плоди гіднори в їжу. На Мадагаскарі плоди гіднори вважаються одним з кращих місцевих плодів. Таким чином, рознощиками насіння гіднори є найрізноманітніші тварини і людина.

На Мадагаскарі квітки і коріння гіднори місцеві жителі використовують для лікування серцевих хвороб.

Гіднора африканська (Hydnora africana)

А в основному гіднора веде підземний спосіб життя, її коріння (частина яких, строго кажучи, і не коріння зовсім, а підземні стебла) йдуть глибоко в землю, утворюють мережу навколо іншої рослини, присмоктуються до чужих коренів і, коротко кажучи, допомагають гідноре вести паразитичний спосіб життя.

Рослини роду Гіднора паразитують на коренях самих різних рослин, таких, як акація, молочай, котиледон, парнолистник, альбіція, Адансон і Кігель. В часності Гіднора африканська (Hydnora africana) вважає за краще в якості рослин-господарів різні види молочаев.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here