Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Гіпсофіла – ніжний подих

0
561

Будь букет стає легким і витонченим, якщо в нього додана гіпсофіла. Зірчасті квітки гіпсофіли дрібні до 1см в діаметрі утворюють пишні суцвіття - мітелки.

Гіпсофіла, латинське - Gypsophila, народна назва - дихання дитини, перекотиполе, качим.

Гіпсофіла відноситься до сімейства гвоздикових. Рід гіпсофіла налічує понад сто видів, а поширюється він на широких територіях: в Євразії, Австралії, Нової Зеландії та на північному сході Африки.

Гипсофила Олдхема, или Качим Олдхема
Гіпсофіла Олдхеме, або Качим Олдхеме.

Це рослини з голим майже безлистих стеблом, прямим або розпростертим, що досягає в довжину приблизно 10 - 50 сантиметрів. Однак існують також напівчагарникові види, висота яких може доходити до 120 сантиметрів. Квітки, як правило, білі, виростають до 0,4 - 0,7 міліметрів в діаметрі. Існують також сорти гіпсофіли різних відтінків рожевого. Дуже часто один і той же вид гіпсофіли може мати обидві забарвлення, наприклад, дуже поширена у флористиці гіпсофіла метельчата (Gypsophila paniculata), відома, до речі, ще з 18 століття, може бути як білої так і рожевого забарвлення. А ось гіпсофіла повзуча (Gypsophila repens) або тихоокеанська (Gypsophila рacifica) буває тільки рожевої.

Назву свою гіпсофіла отримала від двох грецьких слів "gypsos" - гіпс і "рhilos" - один, що може перекладатися як "товаришують з вапном", так як багато видів її ростуть саме на вапняках.

Гипсофила ползучая, или Качим ползучий
Гіпсофіла повзуча, або Качим повзучий.

Календар робіт

Рання весна а. Посадка і посів. Садіть в водопроникних грунт. Час для посіву багаторічних і однорічних сортів.

Початок літа. Опори. Перед цвітінням зробіть опори для молодих рослин, щоб підтримати важкі кущі.

Літо. Обрізка. Обрізка гіпсофіли відразу ж після цвітіння стимулює утворення нових пагонів.

Осінь. Мульчування. У холодну зиму багаторічники потребують укриття корою.

Гипсофила стенная, или Качим стенной
Гіпсофіла стінна, або Качим стінний.

Вимоги до вирощування

Місце розташування: добре росте і цвіте на освітлених ділянках, виносить легке затінення. При підтоку грунтових вод гине.

Грунт: рослини воліють легкі супіщані або суглинні поживні, добре дренованих грунту, що містять вапно.

Догляд: культура морозостійка, але молоді рослини на зиму краще вкривати сухим листям.

Використання: в основному, на зрізання. Гарні в літніх і зимових букетах, зберігають свої декоративні якості і в засушеному вигляді. Рідше їх використовують для квіткового оформлення в комбінаціях з іншими рослинами, в групових і одиночних посадках, міксбордерах.

Партнери: чорнобривці, ешольція, годецію.

Гипсофила стенная, или Качим стенной
Гіпсофіла стінна, або Качим стінний.

розмноження

Розмножується гіпсофіла насінням, посів якого проводять в квітні-травні в разводочние гряди. Восени сіянці пересаджують на постійне місце, з розрахунком 2-3 рослини на квадратний метр. Без пересадки багаторічні види на одному місці можуть існувати до 25 років.

Махрові форми гіпсофіл розмножують живцями і щепленням. На живці використовують молоді весняні пагони, які нарізають у травні-червні. Термін живцювання строго обмежений. Укорінюваність гіпсофіли в порівнянні з іншими культурами відносно низька, тому за живцями необхідний ретельний догляд. Особливу увагу треба звернути на полив, так як вкорінюються живці не переносять зайву вогкість. Щеплення живців махрових форм роблять навесні "расщеп" на коренях немахрових форм.

Гипсофила ползучая, или Качим ползучий
Гіпсофіла повзуча, або Качим повзучий.

Хвороби і шкідники:

сіра гниль, головня, іржа, гниль основи стебла, жовтяниця, галова і цистоутворюючої нематоди.

Гипсофила ареціевідная, або Качим ареціевідний
Гіпсофіла ареціевідная, або Качим ареціевідний.

Прекрасне, ніжне рослина! Красиво поєднується з усіма квітками в букетах, а так само використовується як сухоцвіт. А ви як використовуєте гіпсофіли, вирощуєте ви її у себе на ділянці?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here