Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Гордий красень – гладіолус

0
342

Свою назву ця рослина несе від латинського слова "gladius", в перекладі- меч або шпага, що цілком відповідає дійсності: довгі мечоподібні листя гладіолуса нагадують ці види зброї.

Походження гладіолуси мають південне. Великі квіти у формі воронки зібрані в колосовидні суцвіття від 30 до 150 см. Довжини. Забарвлення у цих квітів дуже різноманітна. Гладіолус хоч і багаторічна рослина, але не зимує. Розмножують рослину клубнелуковицами і насінням. На даний час селекціонерами виведено понад 10000 сортів гладіолуса.

Гладіолус (Gladiolus)

Якщо хочете зайнятися вирощуванням гладіолуса, то спочатку треба придбати хороший посадковий матеріал. Слід підібрати кілька сортів рослин з урахуванням часу цвітіння, для того щоб мати постійно квітучі рослини до самої осені. Ділянка для гладіолусів повинен бути освітлений протягом усього світлового дня і закритий від холодного північного вітру. Землю можна використовувати будь-яку.

Коріння квітів здатні глибоко проникати в землю і тому скопати її треба приблизно на два багнети. Під час перекопування слід внести мінеральне добриво.

Гладіолус (Gladiolus)

За три тижні до посадки підготувати насіннєвий матеріал. Бульбоцибулини треба замочити спочатку в розчині хлорофосу (20 г на 10 л води) потім в розчині марганцівки (1 г на 10 л води), кожну процедуру проводити протягом 30 хвилин.

Після того як земля прогріється до 10 градусів, цибулини садять на глибину 10-15см. відстань між рослинами повинна бути не менше 20 см.

Протягом 20 днів з'являться перші сходи. Після сходів обов'язкове регулярна прополка і розпушування, весь цей час слід рясно поливати. При появі другого листка можна обмежитися тільки прополкою і поливом.

У процесі росту гладіолус потребує підгодівлі. У перший місяць розчин сечовини (30 г на 10 л води), під час цвітіння - нітрофоска (30 г на 10 л води), після цвітіння - розчин суперфосфату (15 г на 10 л води).

У другій половині вересня викопати бульбоцибулини і відразу промити, після - помістити в розчин хлорофосу, а потім в розчин марганцівки, після просушування закласти в прохолодне місце для зберігання.

Гладіолус (Gladiolus)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here