Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Город для малюка

0
405

Для багатьох з нас робота на городі - не просто задоволення, ми працюємо для того, щоб забезпечити своїх рідних свіжими овочами та фруктами, порадувати дітей ягодами. І вони, наші діти, внуки, прагнучи наслідувати нам, теж хочуть брати участь в процесі вирощування овочевих культур. І щоб не відбити у них охоту бути учасниками цього захоплюючого процесу, психологи рекомендують виділити на дачній ділянці спеціальну дитячу грядку. Як це правильно зробити? Давайте розберемося!

Огород для малышей
Город для малюків

Вибираємо місце для дитячої грядки

Виходячи з того, що в силу вікових особливостей психіки, малюки дуже швидко втрачають інтерес до будь-якої справи, дитячий городик необхідно розташовувати в зручному для проходу місці, близько до джерела води і виключно на сонечку. Це дасть можливість дитині безперешкодно підходити до своєї грядці і забезпечить простоту догляду за нею. Розмір виділеної ділянки повинен бути невеликим, земля удобреному.

Інвентар для малюка

Для того щоб малюк відчув всю відповідальність затіяного підприємства, йому необхідний садовий інвентар. Лопатку, грабельки, леечку, відерце і тяпочку краще купувати в спеціалізованому садівничому магазині і бажано хорошої якості, адже якщо дитині буде незручно ними працювати - справа стане нецікавим. Найкращим варіантом є спільний вибір інструментів, адже кожна нова справа розвиває малюка, забезпечуючи йому нові знання.

Огород для малышей
Город для малюків

купуємо насіння

Відмінним рішенням стане і спільна покупка насіння. Різнобарвні пакетики можуть, звичайно, і збентежити дитину своєю різноманітністю, проте у вас буде можливість розповісти дитині як багато овочевих культур можна висаджувати на грядці.

Що посадити на дитячому грядці?

Вибираючи овочі для дитячого городика, не варто бігти за кількістю, адже ваша мета показати малюкові, що город - це цікаво. Виходячи з цього, робіть упор на рослини володіють невибагливістю агротехніки, активним розвитком, дружною віддачею врожаю і високої применимостью. Що це може бути? Давайте розглянемо детальніше.

горох

Цю культуру варто вибрати з-за того, що вона швидко проростає, дружно нарощує вегетативну масу і має смачними плодами. Будь-якій дитині цікаво замочувати насіння горошку в марлі, спостерігати, як піднімаються над землею сім'ядолі, бачити, як на місці квіточок ростуть стручки. До того ж, за горохом не складно доглядати, все що йому потрібно - полив і опора, а це малюкові під силу.

Огород для малышей
Город для малюків.

салат листовий

Його необхідно висівати вже тільки тому, що він так красиво і дружно ростуть. А зібраний дитиною для обіду, він надає дитячому городик особливу значимість. Щоб підсилити ефект декоративності, та й вітамінного різноманіття, виберіть для малюка не один, а відразу кілька сортів салату, що відрізняються за кольором, і посійте їх упереміш - нехай грядка стане строкатою.

Картопля

Захоплюватися цією культурою в великих масштабах зовсім не обов'язково, проте посадити пару картоплин на міні-городі не завадить. Чому? Та тому, що дитині буде цікаво дізнатися про те, що смачні плоди не завжди з'являються на місці квіточок, але іноді утворюються під землею, у вигляді бульб.

кабачок

Ще один відповідний овоч для вирощування дітьми. З його невеликих насіння виростають досить великі плоди, а це теж цікаво малюкові. Але тут потрібно бути обережним і вибирати не плетістиє сорти, що займають значну частину грядки, а компактні кущові.

петрушка

Це пряно-ароматична рослина добре для дитини тим, що він зможе зривати його для мами, коли та буде готувати суп, різати салат або прикрашати страви. А якщо петрушечку виявиться на святковому столі, про маленького городі можна буде розповісти і гостям.

томати

Культура не зовсім дитяча, проте куди ж без неї. Виберіть для крихти один з кущових сортів, що не потребує пасинкування, або купіть розсаду сорту Балконне диво. Висаджуючи маленькі рослини, розкажіть малюку, що не всі овочі потрібно висівати на грядку насінням, деякі швидше дадуть урожай, якщо їх заздалегідь виростити в горщиках на вікні.

Огород для малышей
Город для малюків.

суниця

Нехай це і не овочева культура, але без неї дитяча грядка буде неповноцінною. Посадіть разом з малюком декілька кущиків ремонтантної сорти або 4 - 5 розеток суниці мелкоплодной, і дитині буде цікаво все літо спостерігати за тим, як милі кокетливі квіточки поступово перетворюються в яскраві грайливі ягідки.

квіти

Цей декоративний елемент не тільки прикрасить грядочку малюка строкатістю, але і віджене від неї шкідливих комах, особливо, якщо ви посієте чорнобривці або настурції. Так само відмінним вибором, як прикраса городика стане календула, майорець або кущик космеи.

На закінчення…

Крім перерахованого, на дитячій грядці можна "поселити" і часник, і цибулю, і огірки, і соняшники, і що завгодно ще. Головне, не потрібно вибирати дуже багато овочевих кульури і садити їх у великих обсягах. А, якщо вже ви і насадити зайвого, то пам'ятайте, - малюка можуть розчарувати невдачі і він більше не захоче займатися городництвом, тому не залишайте догляд за посадками повністю на його відповідальності, але допоможіть йому довести розпочате до кінця.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here