Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Гортензія деревоподібна для ледачих

0
165

Гортензія деревоподібна (Hydrangea arborescens) - це вид рослин роду гортензія сімейства Гортензіевие. Чагарники заввишки до 3 м. Квітки дрібні, білого кольору утворюють суцвіття діаметром до 25 см. Цвіте щорічно з липня по жовтень. У природних умовах деревоподібна гортензія росте в Північній Америці. У декоративному садівництві вирощується по всьому світу.

"Якщо доглядати за квітниками з кожним, роком все важче, значить, пора міняти переваги". Я дуже люблю квіти. Раніше мій сад був сповнений квітників. Але за ними потрібно було ретельно доглядати. Коли мені виповнилося 75, виявилося, що сили вже не ті. Діти і внуки допомагають мало - багато працюють, втомлюються і на дачі хочуть не працювати, а відпочивати. Тому довелося відмовитися від однорічників: стало складно вирощувати розсаду, відновлювати посадки щовесни. Тюльпани та інші цибулинні, які потрібно викопувати і знову садити, тепер теж не для мене. Тому я звернула увагу на трав'янисті квіткові багаторічники і декоративні чагарники. Клопоту з ними набагато менше. Так я познайомилася з деревовидної гортензією.

Гортензія деревоподібна "Анабель" (Hydrangea arborescens "Annabelle")

Посадка деревовидної гортензії

Вперше пишний кущ гортензії деревоподібної з білими шапками квітів я побачила у сусідів і попросила живці. Отримала їх навесні, в кінці квітня, коли обрізали старі пагони. Але живці чомусь не прижилися. Тоді сусідка присипала землею два сильних втечі. Коли вони окоренной, ми відрізали відведення, викопали з великою грудкою землі, і я перенесла їх на свою ділянку.

Розмножується деревоподібна гортензія живцями або відводками. Живці найкраще заготовлювати в період цвітіння рослини, обрізаючи верхівки пагонів поточного року. Можна використовувати в якості живців пагони, зрізані при весняної обрізування.

Восени я гарненько вкрила молоді кущики ялиновим гіллям і лутрасилом. Минуло три роки, і в мене виросли великі, розкішні кущі. З липня до заморозків їх покриває біла квіткова піна.

Гортензія деревоподібна "Анабель" (Hydrangea arborescens "Annabelle")

Догляд за деревовидної гортензією

Догляд за гортензією неважкий. Головне, що їй потрібно, - це щорічна весняна обрізка, без неї пишного цвітіння не буде, а кущі перетворяться в неохайні зарості. А ще 2-3 рази за сезон потрібно мульчувати грунт навколо кущів перепрілим гноєм, а восени підсипати суміш компосту і торфу. Навесні, на початку травня, я встромляю в землю біля кущів палички добрива "Для квітучих рослин". Цією підгодівлі вистачає на весь сезон.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here