Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Календар городника на серпень

0
126

Про місяці

Стародавня назва серпня - серпень (від слова серп): в цьому місяці прибирають хліб. У серпні, тривалість дня - понад 15 год. Зазвичай першу половину місяця тепло і сухо. У другу - починається Первоосенье: погода нестійка, хоча ще тепла. У третій декаді середня добова температура переходить нижче 15 °. У серпні вже можливі заморозки. Середня кількість опадів-70 мм.

Прикмети і прислів'я

  • У серпні серпи гріють, вода холодить.
  • Місяць серпень яблуком пахне.
  • У серпні до обіду літо, а після обіду-осінь.
  • З'явилися опеньки - літо скінчилося.
  • Багато ягід - до холодної зими.
Яблоки сорта Брамли
Яблука сорту Брамлі

У серпні дозрів урожай і належить його прибирання, переробка і закладка на зберігання. Жінкам необхідно рекомендувати розпочинати готувати сад і рослини до зими.

Доглядаємо за ягідними чагарниками після збору врожаю.

Після збору врожаю слід обробити кущі та дерева. Поламані і хворі гілки відрізати, у агрусу і смородини видалити старі гілки, замазавши зріз садовим варом. Якщо кущі не обрізали багато років, то за один рік не потрібно видаляти всі старі гілки. Омолодження такого куща виробляють за два-три роки.

У малини все отплодоносившие пагони обрізаємо на рівні грунту. У виросли молодих пагонів можна обрізати верхівки - це дасть можливість визріти деревині і приготуватися до зими.

Грунт під ягідними чагарниками і деревами рихлимо, намагаючись не пошкодити коріння. Відразу після збору врожаю вносимо рідкі прикореневі підживлення.

Навколо яблунь, груш, слив, вишні вирізаємо поросль.

Георгины
Жоржини

Прибираємо урожай на городі

Прийшла пора збирати урожай огірків, кабачків, томатів, цибулі, часнику, ранніх сортів капусти, моркви, буряка, селери.

садимо суницю

На заздалегідь добрив компостом або перегноєм ділянку садимо суницю. Розмножуємо суницю розетками, взятими зі здорових 1-2 літніх посадок. Необхідно пам'ятати, що точка росту повинна знаходиться на рівні грунту.

Прищипують і підрізаємо

Прищипують верхівки у томатів, залишаючи над верхньою пензлем пару листів, прибираємо пасинки і старе листя до нижньої кисті. Все листя зрізати не можна, так як плоди перестають рости. Так само пасинкуем і прищипують перці і баклажани. Прибираємо квітки, які вже не встигнуть сформуватися в плід і дозріти.

Обробляємо звільнилися грядки

Вільні грядки перекопують з компостом або гноєм. Можна грядки засіяти сидератами, які після сходів перекопаємо і закласти в грунт.

Овощи
Овочі

Ділимо і пересаджуємо багаторічники

Ділимо і пересаджуємо: півонії, лілії, дельфиниуми, флокси, конвалії, примули. Нагадуємо, що бажано цього не робити в спекотні і сонячні дні.

Підгодовуємо багаторічники цвітуть восени

У першій половині серпня можна в останній раз підгодувати багаторічники, квітучі восени: жоржини, гладіолуси, хризантеми.

садимо дворічники

У серпні самий час садити дворічники: флокси, рожу, ромашку, рудбекію, маргаритки, турецьку гвоздику та інші.

поливаємо коренеплоди

У посуху продовжують поливати коренеплоди, морква, буряк.

Припиняємо поливати дерева

Припиняємо полив дерев (до зарядкового поливу), щоб не викликати вторинний ріст пагонів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here