Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Канни (Canna) – стійкі до холоду

0
174

З початком весни березневе сонечко пробуджує ці рослини з розкішними квітами, які за красою можуть зрівнятися з гладіолусами, а по химерності форм - з ірисами. Слово "канна" в перекладі з грецького означає "тростинка" - через деякого подібності з нею в будові стебла. Це досить велика рослина з ефектними сизо-зеленими або пурпуровими листям, великими квітками на високих міцних квітконосах до 150 см у висоту і потужними підземними кореневищами. Цвіте канна з червня аж до заморозків. Квіти червоні, рожеві, жовті, помаранчеві, кремові, білі, іноді плямисті або з облямівкою. Плодоносить, але не всі сорти зав'язують насіння.

Особливість рослин полягає в тому, що вони погано переносять холод. З настанням заморозків їх стебла підгортають землею, щоб захистити від підмерзання кореневу шийку. На зиму кореневища потрібно викопувати. Перед цим стебла вкорочують на висоту 10-15 см, кореневища просушують в добре провітрюваному місці і з грудкою землі закладають "відпочивати" в сухий льох при температурі 4-6 градусів. Якщо кому руйнується, вони пересихають.

Канна (Canna)

Можна зберігати кореневища в ємностях з грунтом. Раз на місяць їх оглядають. Викопані восени рослини можна пересадити в контейнери і перенести в приміщення, і тоді вони ще тривалий час будуть радувати вас цвітінням. У березні - початку квітня кореневища канн заносять в тепле приміщення до проростання нирок (можна проводити посадки і з не пророслими нирками). Після цього їх розрізають або розламують на великі частки з 1-3 нирками. Одну маточну рослину можна запросто розділити на 3-5 частин. Зрізи зазвичай присипають деревним вугіллям, попелом або обробляють розчином марганцівки (0,2 г на 1 л води) і підсушують. Можна також розділені частини кореневища помістити в ящики з піском і рясно зволожити. Через 7-10 днів кореневища обростуть корінням і утворюють нирки.

Канна (Canna)

Канни теплолюбні, тому місце для посадки вибирають сонячне і тепле, захищене від холодних вітрів. Невдало підібране місце може істотно затримати цвітіння рослин. Грунт для посадки повинна бути пухкої і поживною, хоча вони можуть рости на будь-яких. Лунку викопують на глибину близько 50 см. На дно кладуть гарячу підстилку з кінського гною товщиною 15-20 см, на неї насипають 20-25-сантиметровий шар землі і висаджують кущ. Цей прийом забезпечить більш ранній розвиток рослин і розкішне цвітіння. Відстань між рослинами - 50-75 см. Глибина посадки повинна бути 10-15 см.

Розмножувати канни можна також з насіння. Однак таким чином, в основному, розмножують видові рослини, оскільки сіянці зазвичай відрізняються від материнських рослин. Насінням необхідно допомогти прорости, для чого їх піддають скарифікації, тобто механічного пошкодження оболонки. Для цього їх 1-2 ч витримують в снігу, обдають окропом і висівають. Можна також з цією метою 12 ч протримати насіння на гарячій батареї або проморозити 1-2 ч в холодильнику. Насіння висівають в грунт на глибину 1,5 см. Зацвітають такі рослини в серпні.

Можна вирощувати і розсадним способом. Вже до червня розсада може дати квіткові стрілки. З власного досвіду скажу, що приживлюваність розсади канн фактично стовідсоткова. Пересадку рослини також переносять легко. Насіння в ящики висівають в лютому. Сходи з'являються десь через місяць. Температура в приміщенні до появи сходів повинна становити не менше 22-23 градусів. У фазі 2-4 листочків рослини пікірують в 10-14 сантиметрові горщики. У травні їх висаджують у відкритий ґрунт. У серпні вони зацвітають.

Канна (Canna)

Перші суцвіття для кращого вкорінення рекомендується видаляти. Для рясного цвітіння потрібно обривати відцвілі квіти. Канни - рослини вологолюбні, тому вимагають регулярних поливів, особливо в період активного росту і цвітіння. В кінці літа поливи значно скорочують, а до моменту викопування - припиняють.

Для кращого розвитку рослин слід щомісяця проводити підживлення. Підгодовувати канни можна сумішшю мінеральних добрив.

Ці ефектні великі яскраві квіти незвичної форми із задоволенням використовують ландшафтні дизайнери для озеленення територій. Завдяки тривалому періоду цвітіння, високу стійкість до спеки і хвороб, легкої приживлюваності канни заслужили особливу популярність.

Канна (Canna)

Завдяки масивності ці рослини можна висаджувати вздовж парканів, навколо водойм, на задньому плані або по центру клумб, маскувати посадками канн не дуже естетичні місця на ділянках. Ефектно виглядають групові посадки канн на тлі газонів. Застосовують їх і при складанні букетів. Виглядають такі букети незвичайно святково. Зрізають канни вранці або ввечері, в воді вони коштують від 4 до 8 днів.

До речі, канни можна успішно вирощувати в кімнатних умовах круглий рік. Їм досить лише невеликого періоду спокою взимку. Перед закладанням кімнатних канн на спокій поливи спочатку скорочують, а потім зовсім припиняють. Стебла обрізають на 10-15 см від підстави, і на 2 міс. переносять вазони з кореневищами в сухе прохолодне (близько 10 градусів) місце. Потім знову виставляють в тепле сонячне приміщення, відновлюють поливи і чекають цвітіння.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here