Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Клематис лізе на стіну

0
417

Останнім часом садівники все більше захоплюються вирощуванням клематиса. Це надзвичайно красива, рясно квітуча багаторічна ліана.

Стебла деревні, гнучкі, на зиму відмирають або зимують під теплим укриттям. Квітки діаметром шість - десять сантиметрів і більше завжди повертаються до сонця.

Клематис, ломонос (Clematis)

посадка

Клематис краще росте на родючому ґрунті з низькою кислотністю. Садять його навесні під час пробудження нирок і восени, з середини серпня до середини вересня. Місце вибирають сонячне, безвітряний.

Рослини висаджують в ями діаметром шістдесят і глибиною сімдесят сантиметрів. На дно ями кладуть для дренажу щебінь, гальку, великий річковий пісок. Вийнятий з ями родючий грунт змішують з двома відрами гнойового перегною, двома склянками деревної золи і трьома столовими ложками органічного добрива "Квіточка". Суміш зсипають в яму і добре поливають. Клематис садять, заглиблений кореневу шийку на 20 см, потім поливають і на час прикривають покривним матеріалом.

Клематис, ломонос (Clematis)

догляд

Догляд полягає в регулярному поливі, розпушуванні. Через рік після посадки рослини підживлюють до трьох разів за літо.

Першу підгодівлю проводять навесні, при зростанні пагонів: у десяти літрах води розводять по дві столові ложки сечовини і добрива "Ідеал", поливають по п'ять - шість літрів на одну рослину.

Клематис, ломонос (Clematis)

Перед цвітінням непогано посипати землю деревною золою.

Другу підгодівлю роблять в період цвітіння: на десять літрів води беруть дві столові ложки рідкого добрива "Веселка" або "Квіточка", або нітрофоски і одну столову ложку гумата калію, витрачають по десять літрів на одну рослину.

Третю підгодівлю проводять після цвітіння: в десяти літрах води розводять по дві столові ложки суперфосфату і сірчанокислого калію, поливають по п'ять літрів на одну рослину.

На зиму клематиси знімають з опор, вкорочують на три - п'ять нирок і вкривають землею.

Клематис, ломонос (Clematis)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here