Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Колеус – до нас з тропіків Азії

0
195

Це дуже популярна рослина з сімейства губоцвіті (Lamiaceae) прийшло до нас з тропічних районів Азії та Африки. Ботаніки відносять його до роду колеус (Coleus), а серед квітникарів воно відомо як Кропивка, так як листя і пагони за формою дуже нагадують кропиви дводомної.

Колеус (Coleus) © Juni

У культурі поширені сорти колеуса гібридного з яскравозабарвленими листям від кремових і лимонно-жовтих до темно-червоних і майже чорних тонів, які, крім того, можуть відрізнятися за формою і розміром. Квітки у колеусів дрібні, світло-бузкові, зібрані в колосовидні суцвіття. Незважаючи на те, що рослина вкрай просто в утриманні та догляді, є деякі тонкощі агротехніки, не враховуючи їх, важко домогтися високого декоративного ефекту.

Колеус (Coleus) © KENPEI

Цей тропічний багаторічна рослина у відкритому грунті в помірних широтах використовується тільки як літник, а й при постійному утриманні в кімнатній культурі його доводиться щорічно омолоджувати. Колеус потрібно багато сонячного світла. При його недоліку листя втрачають забарвлення, дрібніють, стебло витягується. За осінньо-зимовий період рослина втрачає свої яскраві розписні листя, стебла оголюються, тому навесні, коли пагони починають рости, верхівки у них зрізають на живці. Вони легко дають коріння в воді, після чого їх садять в легкий субстрат і рясно поливають. Другий раз і надалі поливати починають тільки після просихання верхнього шару землі.

Колеус (Coleus)

Не слід турбуватися, якщо протягом всього часу вкорінення листя на черешку залишаються млявими, а старі нижні поступово обпадають. Після того як висаджений в землю держак як слід закріпитися, його верхівку необхідно прищипнуть, щоб з пазушних бруньок почали відростати бічні пагони. Формувати колеус краще кущем, прищипуючи другу або третю пару листя на знову з'являються пагонах.

Колеус (Coleus) © Derek Ramsey

Живці висаджують в маленькі горщики, а потім у міру необхідності перевалюють в більш просторий посуд. Через 1-1,5 місяця стебло підстави дерев'яніє і це захищає його від загнивання в разі перезволоження грунту. Незважаючи на те що колеусом в літню пору потрібно рясний полив, не можна допускати утворення в горщику "болота" Кореневий кому повинен бути злегка вологим, але не надто наситив водою або надто сухим. Навіть короткочасна його пересушування часто призводить до загибелі рослини, а одного разу повисли листя початкового положення вже не приймають.

Колеус (Coleus) © Rufino Osorio

Квітконоси видаляють при їх появі або коли вони будуть не більше 1-1,5 см завдовжки. Якщо цього не зробити, то листя, починаючи знизу, незабаром почнуть опадати, їх забарвлення потьмяніє.

Колеус (Coleus) © Derek Ramsey

Підгодовувати колеус найкраще добривами для красивоквітучих рослин (на мій погляд, найкраще себе зарекомендувало голландське добриво Pokon). Це дасть поштовх до появи великої кількості квітконосів, після видалення яких забарвлення листя стає яскравішим. Горщик з рослиною необхідно раз на тиждень повертати на 180 °. Це запобіжить витягування пагонів в сторону світла.

Колеус (Coleus)

Влітку його можна висадити в садовий вазон або в ящик на балконі. І, звичайно, він надзвичайно гарний в міксбордерах, а квітники з його різноманітних сортів прекрасні на тлі газону.

Колеус (Coleus)
Колеус (Coleus) © Cole Shatto

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here