Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коли прибирати буряк

0
206

Мммм ... зимовий борщ - це смакота. Такий яскравий, ароматний ... з м'ясом. Трохи перчика чорного і сметани ... дуже смачно!

Давайте поговоримо про прибирання буряка. Спочатку - про терміни, а потім про те, чи можна за зовнішнім виглядом визначити, що буряк дозріла, і взимку з неї вийде чудовий борщ.

Коли прибирати буряк? Коли прибирати буряк?

Терміни дозрівання буряків

Прибирати коренеплоди необхідно виходячи з посадженого сорти. Сорти, в свою чергу, діляться на 3 групи.

ранньостиглі:

"Підзимова", "Грибовська плоска А-473", "Єгипетська плоска", "Ноховскій", "Округлий темночервоний", "Червона куля покращений", "Сквирський дар", "Scarlet Supreme" (Скарлет суприм), "Boltardy" ( Болтарді), "Detroit" (Детройт), "Detroit Dark Red" (Детройт Дак Ред), "Detroit Rubidus" (Детройт Рубідус). Термін дозрівання цих сортів: 50-80 днів. Отже, прибирати таку буряк потрібно в липні-початку серпня. Знаю, що є ще й ультраскоростиглий сорти, але вони не дуже смачні. Так що, якщо хочете справжній борщ, запасіться терпінням.

Ранньостиглі сорти буряка Ранньостиглі сорти буряка

середньостиглі:

"Багряний куля", "Холодостійка", "Браво", "Глобус", "Ідеал", "двусемянние ТСХА", "Червона циліндрична", "Мулатка", "Незрівнянна А 463", "Смуглянка", "хавский", " Бордо "," Bikores "(Бікорес)," Bolivare "(Болівар)," Detroit Nero "(Детройт Неро)," Cornell "(Корнелл)," Larka F1 "(Ларка)," Libero F1 "(Ліберо)," Mona "(Мона)," Opolsky "(Опольські)," Pablo "(Пабло)," Pronto "(Пронто)," Red Cloud F1 "(Ред Клауд)," Redondo F1 "(Редондо)," Sonata "(Соната ). Мабуть, сама найпопулярніша група сортів. Термін дозрівання: 80-100 днів. Прибирати таку буряк потрібно в середині - кінці серпня. Якщо посадили в кінці травня, то можна потримати до вересня. Відмінно зберігається всю зиму.

Середньостиглі Серота сікли Середньостиглі сорти буряка

пізньостиглі:

"Торпеда", "Циліндра", "одноростковою" та інші. Термін дозрівання: 100-135 днів. Такі сорти, як правило, дуже довго зберігаються - прямо до весни. У моєї сестри з минулого року було багато такої буряка, і вона не особливо її їла. Полізли навесні в льох, а коренеплоди начебто тільки з городу)). Цілий ящик!

Чому небажано прибирати буряк раніше терміну

По-перше, ближче до осені, коли температура поступово знижується, буряк добре росте. А по-друге, найбільше корисних речовин в ній накопичується вже в останній стадії росту. Однак відтягувати прибирання до заморозка теж неправильно. Виступаючі "попки" може прихопити мороз, і коренеплоди швидко зіпсуються при зберіганні.

Буряк Буряк на грядці

Орієнтуємося на погодні умови

  1. Осінь дуже тепла. В такому випадку буряк краще не тримати довго на грядці - вона може стати волокнистої і навіть трохи одревеснеть.
  2. Дощова осінь. Також не відкладайте прибирання надовго. Надлишок вологи в грунті негативно позначиться на смакових якостях врожаю. Та й зберігається занадто соковита буряк недовго. До речі, якщо перетримати її на грядці в дощову погоду, коренеплоди можуть підгнити і растрескаться.
  3. Суха осінь. Дуже сприятлива погода. Якщо осінь суха і в міру тепла, куди краще протримати буряк в землі, ніж в погребі. Вона накопичить багато вітамінів і буде добре зберігатися.

Буряк смачна буряк

Зовнішні ознаки зрілості буряка

  • Розмір коренеплодів досяг того значення, яке зазначено на пакетику з насінням. Благо, буряк майже завжди "визирає" над поверхнею землі, і визначити розмір нескладно.
  • Нижні листя пожовкло або висохли.

З землі буряк витягують зазвичай вилами. Щоб і коренеплід не пошкодити, і землю добре відгребти. До речі, є один важливий момент: зрізати бадилля потрібно акуратно, залишаючи черешки не більше 1 см. Якщо більше - буряк почне рости ближче до зими, а це неприпустимо. Ось, мабуть, і всі тонкощі. А ви коли прибираєте буряк?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here