Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Композиції з сукулентів на кожен день

0
687

Сукуленти - це дуже велика група рослин, все більше набирають популярність завдяки різноманітності та невибагливості. Об'єднані ці рослини різних родин і видів одним: вони запасають воду "на чорний день" в своїх пухких стеблах і листках. Тому посуха їм не страшна.

Різноманітність сукулентів в оранжереї

Звичайно, в першу чергу на думку спадають класичні кактуси, але все більш відомою і найулюбленіше стають і інші красиві і не вимагають особливого догляду сукуленти.

Ехеверія & amp; amp; amp; amp; amp; ndash; прекрасний суккулент для різних композицій

Величезний вибір як рослин, так і супутніх матеріалів - відсипання, невеликі камені, спеціальні контейнери, аксесуари - дозволяють сьогодні створювати як аскетичні, так і найвишуканіші композиції, які знаходять без праці своє місце в зимових садах, будинках, квартирах.

Останнім часом особливо модні невеликі суккулентниє композиції - настільні мініатюрні шедеври, які під силу зробити навіть новачкові.

Таку композицію може скласти кожен

Вибір рослин для композиції

В озелененні сучасних інтер'єрів використовують головним чином представників флори тропічних і субтропічних зон, тому що природні місця цих рослин нагадують як кімнатні умови наших квартир, будинків, офісів, так і умови зимових садів, оранжерей. Для композицій варто вибирати рослини, близькі по екологічним вимогам. Більшість сукулентних рослин світлолюбні, посухостійкі, до грунтів невимогливі. При створенні композицій можна використовувати не тільки дорослі рослини, а й одне-дворічні сіянці.

Вибір сукулентів величезний

Підбір ємності

Якщо композиція створюється в обмеженому обсязі який-небудь ємності (горщику, мисці, контейнері), то дуже важливо зробити правильний її підбір. Вона може бути якою завгодно форми, але обов'язково невисокою, і мати дренажний отвір. Колір ємності повинен бути нейтральним (сірим, коричневим, чорним), щоб рослини не виглядали занадто блідими на яскравому тлі. Це може бути керамічна, пластмасова або скляний посуд.

Сукуленти в склі

Основні принципи створення композиції

При розміщенні рослин в композиції намагайтеся великі фонові види висаджувати на задньому плані, а більш дрібні і ампельні - на передньому. Головне, щоб рослини не затуляли один одного, і краса кожного була видна.

Композиція буде гармонійною, якщо один вид буде доповнювати інший, підкреслюючи його індивідуальність.

Індивідуальність кожної рослини на обличчя

Найефектніша домінантне рослина не завжди розміщують в центрі, але в цілому взаємне розташування рослин повинно здаватися природним.

домінанта еріокактус

При підборі різних кактусів та інших сукулентів необхідно звертати увагу на форму колючок, листя, пагонів: чим контрастніше вони в поєднанні, тим ефектніше буде композиція; головне - не переборщити: не перевантажити рослинами ваш міні-сад.

Фрагмент композиції, створеної на контрасті

Як будь-яка композиція, ваш шедевр з сукулентів може бути симетричним, тобто рослини розташовують на однаковій відстані одна від одної і від центру композиції, і асиметричним: рослини розташовують в ємності довільно. Другі - це найпоширеніші композиції. Симетричні композиції можна створити тільки в посуді правильної форми (коло, овал, квадрат, прямокутник), асиметричні - в ємностях будь-якої конфігурації.

Асиметрична композиція; рослини при посадці беремо пінцетом

Композиції бувають класичні та пейзажні; перші із суворим геометричним розташуванням рослин, а другі з вільним.

Вільна композиція з сукулентів

За кількістю рослин, що складають композицію, вони можуть бути маленькими і середніми з 3-5, 5-9 рослин і великі - більше 9 видів.

Велика група маммілярій

Оригінально виглядають сукуленти, висаджені на шматку туфу, вапняку, має форму, близьку до природної.

Вдале поєднання сукулентів і каменів

Поверхня грунтового субстрату добре засипати відсипанням: гранітною крихтою, керамзитом, грубозернистим піском, красивою галькою.

Якщо використовується кілька відсипань різного кольору, то спочатку використовуємо між ними в якості обмежувача фольгу. Коли композиція готова, фольгу прибираємо.

Для того щоб композиція зберігала довгий час декоративність, необхідно дотримуватися певних правил догляду.

Догляд за композицією з сукулентів

  • Композиції з сукулентів слід розташовувати на самому світлому місці, притіняючи від прямих сонячних променів. Якщо композиція знаходиться в такому місці, де недостатній рівень освітлення, то їх слід рідше поливати, щоб приріст рослини був мінімальним і воно не "витягувалося".
  • Температурний режим і полив залежать від пори року і фази розвитку рослини: з жовтня по січень суккулентниє рослини знаходяться в стані вимушеного спокою, вони практично не ростуть. В цей час температура повинна бути + 15 + 18 ° С, полив обмежений. З квітня по вересень полив регулярний, але не рясний - це сукуленти !!!
  • Композиції в скляному посуді без дренажного отвору поливаємо акуратно.
  • У фазі активного зростання сукуленти, як і будь-які рослини, вимагають підживлення мінеральними добривами. При регулярних і збалансованих підгодівлі їх рідше пересаджують.
  • Грунтовий субстрат для сукулентних композицій використовують пухкий, повітро-і водопроникних, з великою кількістю піску.
  • При необхідності проводять профілактичні обробки препаратами рослинного походження проти хвороб і шкідників.

Красива композиція & amp; amp; amp; amp; amp; ndash; це здорові рослини; ехінокактус Грузона

При створенні сукулентних композиції зовсім не обов'язково використовувати дорогі, дуже рідкісні, та й ще й примхливі у догляді види. Навіть з кількох невибагливих рослин можна вміло згрупувати і створити свій маленький шедевр, який прикрасить ваш робочий стіл або куточок відпочинку.

Сукулентні композиції в інтер'єрі

Новорічні композиції з сукулентних рослин - це зовсім не новорічне дерево.

Новорічні сукуленти

Однак вміло складені, вони можуть стати новорічним подарунком навіть найближчій людині.

Прикрашена сніжинками, шишками і намистинами композиція з сукулентів

Такі стаціонарні композиції за бажанням майстра можна дарувати до будь-якого свята.

Святкова композиція з сукулентів

Впевнена, що знайдеться чимало любителів екзотичних новорічних композицій з сукулентів, які створять свої маленькі шедеври і порадують себе і своїх близьких.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here