Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Красуня і чудовисько

0
61

"Найкрасивіші і найжахливіші квіти", - писав про стапелів І.В. Гете. Те, що "зірки" стапелії незрівнянно красиві, суперечки не викликає. Але ось з запахом, дійсно, змириться далеко не кожен.

Але незважаючи на таке дивне протиріччя, стапелії не так уже й рідко зустрічається в будинках, особливо якщо в них багато місця - так менше відчувається "аромат".

Коротше кажучи, жарт природи не вдалася: відлякати людей від надзвичайно красивого квітки не вийшло.

Стапелія (Stapelia)

Давно не замовкають суперечки про те, чи можуть рослини відчувати якісь почуття. Звичайно, всерйоз говорити про здатність рослин думати не доводиться, і все ж не так все просто, виявляється. Ось спробуйте пояснити з наукової точки зору такий факт. Всі мої друзі і знайомі не дадуть мені злукавити: щороку на мій день народження, 17 листопада, розквітає мій улюблений квітка. Ні вдень раніше, ні днем пізніше. Не знаю, як це виходить, але з року в рік він так мене вітає. За це я навіть прощаю йому запах ...

Це стапеля. Виростила я її з маленького черешка. Росла досить швидко, утворюючи розлогі гілочки. Поки була маленька, стояла на підвіконні з південної сторони. Влітку в жаркі дні намагалася в обідні години затінювати квітка (від жаркого сонця кінчики стебла червоніють). Поливала в міру висихання грунту, приблизно через два дня. Заливати теж не можна, інакше загніет коренева система, переходячи і на сам квітка. А взимку стапелі і зовсім рідко поливаю - десь два рази на місяць, правда, якщо вона не цвіте. З бутонами її треба поливати частіше, а то опаде, що не розкрившись.

Стапелия (Stapelia)
Стапелія (Stapelia)

Якщо зимівля прохолодна, то і поливати треба рідше, а якщо квітка коштує в теплій кімнаті, поливати, як і всі квіти, помірно, інакше може просто засохнути. В общем-то, догляд, я вважаю, що не складний, зате як потім порадує цвітінням!

  • Температурний режим: Помірний влітку, взимку стапелі краще утримувати при температурі 15-16 ° С. Зимовий мінімум 12 ° С.
  • Вологість повітря: Стапелії стійкі до сухого повітря, в обприскуванні не потребують.
  • Освітлення: Стапелія любить світле місце, з деякою кількістю прямих сонячних променів, на південному вікні, можливо, знадобитися притінення. Взимку необхідно найсвітліше місце, повноцінне сонячне освітлення, без притінення.
  • Пересадка: Щорічно навесні. Грунт - 1 частина глинисто-дернової землі, 1 частина листової, 1 частина піску і цегляна крихта. Ємність для стапелии повинна бути широкою і не глибокою, на дно - хороший дренаж.
  • Полив: Помірний навесні і влітку, з осені скорочується, і взимку поливають обмежено.
  • Розмноження: Стебловими живцями, які підсушують протягом 2 діб, а також насінням, яке сходить вже через 3-4 дні.

Зацвіла моя стапеля десь на третій рік свого життя. Бутон спів довго, тижнів зо два-три, розміром був приблизно з куряче яйце, а коли розцвів, про це відразу дізналися всі домочадці. Ніхто не міг зрозуміти, звідки запах такий незрозумілий. Думали, сміття десь завалявся, поки я не побачила розпустилася зірку. Ось так "пахне" стапеля. Квітка тримався два дні, а потім закрився і опал. Так стапеля цвіла до самого Нового року, випускаючи по два бутона. Бутонів маса, бідний квіточка під такою вагою навіть нахилився. Деякі бутони засихали і опадали, що не розкрившись, так як квітка просто не міг все це подужати, занадто їх було багато.

Стапелія (Stapelia)

Коли стапеля рясно цвіте, листя майже не видно, одні зірки! Квіти обсипаються, але відразу відкриваються інші. Краса приголомшлива, але запах ...

Кватирку в кімнаті я не закривала. Коли до нас хтось заходив, я відразу вказувала на стапелях - ніхто не вірив, що така краса може так огидно пахнути. Деякі, не вірячи, навіть намагалися понюхати сам квітка, але відразу кривилися і закашлюється.

І все-таки це одни з моїх улюблених квітів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here