Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Колірне рішення для квітника

0
204

"Кожен Мисливець Бажає Знати, Де Сидить Фазан" - цю дитячу лічилку, що допомагає запам'ятати порядок кольорів у веселці, все прекрасно знають. І саме з цими квітами і їх відтінками ми зустрічаємося при роботі з рослинами. Вибір колірної гами залежить від багатьох факторів. Хто ви за знаком зодіаку, який ваш улюблений колір, хто ви за темпераментом (холерик, сангвінік, меланхолік, флегматик), якого ефекту хочете досягти (ударного, що порушує або, навпаки, заспокійливого, розслабляючого) - все це в значній мірі буде впливати на вибір колірної гами.

Вважається, що людям темпераментним і дратівливим більше підходять квітники, виконані в синьо-фіолетовій гамі, а ось боязким і сором'язливим краще вибирати жовті та оранжеві кольори. Існують науково обгрунтовані закони, за якими різні колірні поєднання діють на психіку і відчуття людини по-різному. Але в той же час в сприйнятті кольору дуже багато суб'єктивного. Якщо одному подобається поєднання червоного і жовтого, а інший його терпіти не може, переконувати в чомусь обох - даремне заняття. У кожного свій смак, свої уподобання.

Але основні принципи поєднання кольорів потрібно знати. Фахівцями встановлено, що з усіх факторів, що впливають на емоційний стан людини (колір, запах, звук), саме колір має найбільше значення. Відомо, що червоний колір - дієвий і активний. Він збільшує м'язову напругу, кров'яний тиск, прискорює ритм дихання, стимулює роботу мозку.

Помаранчевий - теплий, святковий, що впливає на травлення (якщо ви хочете поліпшити апетит у членів своєї сім'ї, зробіть кухню в помаранчевих тонах), що прискорює потік крові.

Жовтий колір створює відчуття тепла, світла, сонця, легкості і веселощів. Він стимулює зір, роботу мозку, заспокоює психоневрози, викликає гарний настрій.

Зелений - знижує кров'яний тиск (недарма на людей так благотворно впливають прогулянки лісом), розширює судини, полегшує невралгію, освіжає і заспокоює.

Блакитний колір - знижує м'язове напруження, сприяє уповільненню ритму дихання, але від тривалого його сприйняття може з'явитися втома.

Синій - тихий, важкий і суворий колір, який символізує тугу, вірність і довіру, а ось

Фіолетовий - збільшує витривалість, але викликає печаль і меланхолію.

Білий - нейтральний, збільшує об'ємність (всі ми добре знаємо, що дамам з пишними формами білий одяг краще не носити), символізує цнотливість і чистоту.

Чорний - нейтральний, зменшує об'ємність і символізує скорботу або серйозну урочистість.

Цветовой круг (рис.1)
Колірний круг (рис.1)

Існує велика кількість різних колористичних систем, що дозволяють визначити поєднуються між собою кольору. Найпростішою такою системою є колірне коло, розділений на вісім частин і включає сім основних кольорів спектра плюс пурпурний, отриманий при змішуванні червоного і фіолетового кольору (рис. 1). У різних колірних системах коло може бути розділений на 10, 12, 18, 24 і більше частин. Принципової різниці між цими колами немає, вони відрізняються тільки різним ступенем деталізації відтінків одного кольору. При створенні квітника виникає необхідність поєднання різних колірних тонів. Монохромний квітник (з переважанням одного колірного тону) включає, як правило, рослини, що відрізняються по світлин і насиченості (для таких квітників підходять, в основному, пастельні непомітні тони - рожевий, бузковий, білий, золотистий).

Колірний круг (рис. 2)

Поєднання двох кольорів дає найбільший ефект, якщо використовуються кольори, що є сусідами один з одним на колірному колі (червоний - помаранчевий, синій - фіолетовий) або знаходяться в інтервалі 120-180 ° (помаранчевий - синій, червоний блакитний) (рис. 2). Якщо вибрані кольори сильно відрізняються по насиченості (наприклад, світлий насичений жовтий і темний ненасичений фіолетовий), можна поєднувати ці кольори за допомогою співвідношення площ: насичений тон повинен займати меншу площу, а ненасичений (в даному випадку фіолетовий) - велику (рис. 3) .

Колірний круг (рис. 3)

Часто доводиться користуватися великою кількістю квітів. Триколірний миксбордер можна створити двома способами. Перший - вибрати кольору, які в колірному колі розташовані через 120 °, тобто через рівні проміжки (червоний-жовтий-синій) (рис. 4). Другий - вибрати домінуючий колір, а два інших будуть розташовані в інтервалі 30-60 ° від кольору, контрастного домінуючому (наприклад, домінуючий колір - фіолетовий, контрастний йому - жовтий, а в інтервалі 30-60 ° від жовтого знаходяться помаранчевий і зелений).

Колірний круг (рис. 4)

Можна підібрати три кольори і в межах малого інтервалу (90 °) колірного кола (наприклад, фіолетовий, червоний і пурпуровий або блакитний, синій і фіолетовий) (рис. 5).

Колірний круг (рис. 5)

Чотириколірний миксбордер теж можна створити двома способами. Перший - вибрати дві пари контрастують квітів, розташованих таким чином, щоб величина кута між ними становила 30-60 ° (наприклад, синій - фіолетовий і жовтий - оранжевий). Другий - використовувати один домінуючий колір, додатковий до нього по колірному колі, і два кольори, що примикають до додаткового, які розташовані в інтервалі 30-60 ° від нього (наприклад, синій - оранжевий з жовтим і червоним) (рис. 6).

Колірний круг (рис. 6)

Можна використовувати і Багатотоновий поєднання, що складаються з п'яти і більше квітів, але це вже більш складна задача, хоча і тут діють ті ж закони. Працюючи з кольором при створенні квітників, враховуйте наступні правила:

- колірний вплив залежить від гри світла і тіні, а також від структури поверхні квіток і листя (блискучі поверхні відбивають світло і здаються більш світлими, що світяться, матові - поглинають світло і здаються від цього більш темними);

- однотонність квітника має на увазі вибір однієї з кольорових гам - теплою чи холодною (теплі кольори-червоний, жовтий, оранжевий; холодні - синій, блакитний, фіолетовий);

- для візуального збільшення невеликих ділянок потрібно використовувати обмежену кількість кольорів і уникати контрастів;

- сині тони на дальньому плані оптично збільшують сад, особливо якщо на передньому краї посадити квіти жовтих і червоних тонів (таким чином, щоб оптично наблизити дальній план на ділянці вузької форми, на задньому плані квітника можна висадити більше червоних і жовтих кольорів);

- чим інтенсивніше і різноманітніше в колірному відношенні передній план квітника, тим спокійніше повинен бути задній план і природне обрамлення;

- чим більше частка зеленого кольору в саду, тим з більшим числом тонів і кольорів, в тому числі і контрастних, він може комбінуватися (тобто чим більше на ділянці газону і деревних посадок, тим більше може бути яскравих квітників);

- чим більше відтінків кольорів ви використовуєте і чим вони інтенсивніше, тим більшою повинна бути частка нейтральних кольорів (наприклад, білого, сірого, сріблясто-зеленого, блакитно-зеленого, золотисто-зеленого);

- рекомендується переважання блакитних, білих і рожевих тонів - вони менш насичені і виконують роль фону. Насичені тони - червоний, жовтий, оранжевий - виграють в невеликих групах і, як правило, складають 5-6-ю частину від загальної маси рослин;

- культури з темними листям і квітками рекомендується розміщувати в центрі квітника, для додання йому відчуття стабільності і врівноваженості;

- шокові, або сільноконтрастние поєднання кольорів холодної і теплої гами, наприклад, яскраво-жовтих і червоних тюльпанів з синіми і блакитними мускари або малинового дербенника з бронзово-помаранчевим Геленіум, створюють в саду кольорова пляма надзвичайної сили і яскравості. В саду допускається не більше однієї такої композиції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here