Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Квіти в дома круглий рік

0
193

Важко знайти квартиру або службове приміщення, де б не стояли в вазонах рослини. Але виглядають вони по-різному: одні круглий рік радують пишною зеленню і квітами, інші - жалюгідні, кволі. Вид домашніх квітників залежить від уміння грамотно доглядати за ними протягом усього року.

Комнатные растения
Кімнатні рослини.

весна

В середині березня приступають до пересадки рослин, на необхідність якої вказують сильне обплітання грудки землі корінням, закисание грунту, засихання решт листя. Пересаджувати квітучі і рушивши в зростання рослини не можна, роблять це по закінченні цвітіння і одревеснения молодих пагонів.

Треба мати на увазі й те, що в дуже великому посуді земля швидко закисає, коріння загнивають. Вазони перед посадкою поміщають в воду на одну-дві години, щоб його стінки добре зволожилися, потім на отвір в днищі кладуть горбом догори черепок і насипають сантиметровий шар піску, великого чи дрібного гравію. Поверх піску насипають землю і в неї садять рослина. Під час пересадки оглядають коріння; відмерлі, гнилі і зламані видаляють, засинаючи пораненої місце товченим деревним вугіллям.

Великі рослини, такі, як пальми, що ростуть в діжках, пересаджують через п'ять-шість років, в основному, коли згниває стара діжка.

Комнатные растения
Кімнатні рослини.

Гортензія цвіте, як правило, в квітні-травні. Відцвілі рослини тримають в напівтемному місці, попередньо вирізавши старі, відцвілі пагони. Залишають лише молоді, розташовані ближче до кореневої шийки.

Необхідно правильно складати земляну суміш для кожної рослини. Вона повинна бути в міру живильним, добре пропускати повітря і воду, мати необхідну кислотність.

літо

Пора цвітіння більшості рослин. Триває вегетативне розмноження (троянда, жасмин, герань та інші).

У цю пору року проводиться перевалка швидкозростаючих, якщо коріння обплели кому землі. Перевалюють рослини у великий посуд, не пошкоджуючи грудки землі з корінням, а лише додаючи землю. До відновлення зростання виставляти їх на залиті сонцем місця годі було.

Комнатные растения
Кімнатні рослини.

Полив влітку для більшості рослин рясний. Однак вже відцвілі рослини слід поливати помірно. Обприскування проводять в тіні, вранці і ввечері, воно є і профілактикою в боротьбі з павутинним кліщем і трипсом.

осінь

У цю пору року кімнатні рослини переходять в стан спокою. Рослини, які скидали на зиму листя, поміщають в підвал або прохолодне місце в кімнаті. Рослини, внесені з балкона або з саду, не можна ставити поблизу батареї. Спочатку їх необхідно тримати в прохолодному місці. Троянди і фуксії можна ставити між подвійними рамами.

Полив рослин поступово скорочується, триває лише обприскування. Добриво припиняється.

З початком опалювального сезону в кімнатах повітря стає сухим, що негативно позначається на більшості рослин. У них жовтіють і засихають листя. Щоб уникнути цього, на батареї треба поставити посуд з водою або стелити зволожену тканину. Добре мати в кімнаті акваріуми або інший посуд з водою.

Комнатные растения
Кімнатні рослини.

зима

Взимку квітучі рослини, такі, як жасмин, Зигокактус, клен, бегонія, еухаріс, азалія, сенполія регулярно поливають і підгодовують 0,1% розчином мінерального добрива. Під час сильних морозів на ніч квіти прибирають з вікна, а вдень на вікно підвішують прозору плівку, щоб закрити від холодного повітря.

У січні-лютому проводять посів насіння, які довго проростають (пальми, канни, камелії та інші рослини з твердою шкіркою). Попередньо насіння вимочують у воді 3-5 днів або 2-3 рази обдають окропом. Можна робити надпил твердої оболонки насіння.

розмноження рослин

Бистропрорастающіе насіння сіють в березні, долгопрорастающіе - в січні, лютому.

Цибулинами розмножуються амариліси, гемантус, крінуми, лілія амазонська (еухаріс), вискочки (зефирантес), панкраціум (нільська лілія) та інші. У цих рослин в пазухах лусок старої цибулини з нирок утворюються молоді-дітки. Цибулини-дітки відокремлюються від старої, коли у них з'являються власні коріння.

Комнатные растения
Кімнатні рослини.

Нащадки утворюються з країн, що розвиваються нирок на м'ясистих коренях, наприклад, куркулиго, або на наземних органах. Наприклад, у хлорофітума на кінцях квіткових стрілок утворюються дітки - розетки листя з повітряними корінням. Такі нащадки відокремлюють від материнської рослини і садять в маленькі горщики.

Розмноження кореневищами (поділом) застосовується, коли рослини розростаються в ширину (аспідістра, циперус, кала, маранта, аспарагус, папороть і інші). Рослини, які намітили винести на балкон або в сад, містять в прохолодному місці і поливають помірно, щоб затримати зростання. Їх необхідно гартувати - щодня виносити на балкон на кілька годин, а кімнату добре провітрювати. Поміщати рослини на балкон слід після припинення заморозків, перший час притіняти від сонця.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here