Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Маліноклен, або малина запашна

0
78

Малина! При згадці назви цієї культури, перше, що спадає на думку - це стиглі ягоди і смачне варення. Але насправді існує і така диво-малина, яку цінують за прекрасні квіти, і ... незвичайний аромат! Називається вона - малина запашна, або маліноклен запашний, або маліноклен пахучий (Rubus odoratus). На жаль, на сьогоднішній день, в наших садах її практично не зустріти, проте вона заслуговує на увагу і може зайняти гідне місце серед вирощуваних нашими садівниками декоративних культур.

Малиноклён душистый, или Малиноклён пахучий, или Малина душистая (Rubus odoratus)
Маліноклен запашний, або Маліноклен пахучий, або Малина запашна (Rubus odoratus).

Морфологія малини запашної

Якщо розглядати кущ малини запашної, то перше, що кидається в очі - це великі, до 20 см шириною, кленообразні листя. Трилопатеві або п'ятилопатеве, вони є розкішною прикрасою куща. З приходом осені їх колір змінюється на жовтий і тоді, в новому обрамленні, маліноклен стає яскравою ноткою в потухають фарбах саду.

Але основною перевагою рослини все ж є не листя. Великі, діаметром до 5-6 см, квітки - ось за що цінується ця малина. Білі, рожеві, з хвилястими пелюстками і золотистої серединкою, поодинокі або в суцвіттях, вони прикрашають кущі маліноклена з червня і до кінця вересня. А слідом за ними, з'являються і досить великі, діаметром близько 2 см ягоди. Смак їх через малу кількість м'якоті не назвеш дуже приємним, однак кисло-солодкий урожай цілком придатний для їжі і хороший для переробки. Особливість його, і навіть можна сказати цінність, полягає в особливому ароматі, якого немає у звичних нам сортів малини.

Малиноклён душистый, или Малиноклён пахучий, или Малина душистая
Маліноклен запашний, або Маліноклен пахучий, або Малина запашна.

Є у маліноклену і ще одна дуже індивідуальна риса - буряковій колір молодих пагонів і черешків листя, обумовлений забарвленням розташованих на них волосків. Якщо доторкнутися до цього кольорового опушуванню, то руки будуть виділяти надзвичайно приємний запах, через що малину і прозвали - запашної.

У природі маліноклен досягає висоти в 3 м, проте в окультуреному вигляді окремі його гілки ледь виростають до 2 м, а через згинається форми пагонів сам кущ не перевищує 1,5 м. Незважаючи на те, що це екзот, рослина абсолютно стійко до всім поширених захворювань, єдине, що може доставити йому неприємності - це малинова муха, малиновий жук або стеблова галиця.

Агротехніка вирощування маліноклена

Висаджувати маліноклен необхідно, як і звичайну малину, на добре удобрених грунтах в самих сонячних місцях. Однак культура настільки невибаглива, що добре переносить і півтінь.

Общий вид кустарника малиноклён
Загальний вигляд чагарнику маліноклен.

Відстань при посадці між кущами має становити від 60 до 80 см, - цей чагарник агресор, він має властивість швидко розростатися, не просто займаючи весь вільний простір, але витісняючи на своєму шляху і бур'яни, і інші культурні рослини.

Щоб запашна малина завжди залишалася "в формі" її необхідно піддавати регулярній формувальної обрізки: видаляти надлишок кореневої порослі, очищати від старих пагонів, вкорочувати минулорічні пагони.

Лист малиноклёна
Лист маліноклена.

Маліноклен, так само як і звичайні малини, любить полив, цінує регулярні підгодівлі. Тому на початку весни під нього вносять азотні добрива, на початку літа - мінеральний комплекс, а восени (один раз в декілька років) підживлюють органікою. Єдине, чого не переносить запашна малина - це дуже кислі грунти, тому, якщо у вас вони є такими, вносите періодично під кущі золу.

Доброю особливістю рослини є і висока стійкість до низьких температур. Маліноклен не потрібно вкривати на зиму. Будучи вихідцем з Північної Америки він добре переносить морози і зимує без укриття навіть в найхолодніших районах нашої країни (крім Крайньої Півночі). Однак, якщо зими морозні й малосніжні, довгі батоги все ж краще прихилити до землі і укрити лапником.

Розмноження малини запашної

Як і будь-яка малина, маліноклен розмножується кореневою порослю або частиною куща. Якщо застосувати стимулятори росту, то коріння дадуть і молоді зелені живці, нарізані з верхівок гілок на початку літа. Найважчим способом є розмноження насінням.

Ягоды малиноклёна душистого
Ягоди маліноклена запашного.

Як застосовувати запашну малину в дизайні саду

Спираючись на те, що маліноклен виростає досить високим і широким кущем, його краще висаджувати групами поряд з віддаленими деревами,  розташовувати острівцями уздовж звивистих стежок або розміщувати в якості фокусної елемента на газоні. Якщо ж ділянка невелика, можна висадити запашну малину в палісадник під вікнами або розмістити в рабатки уздовж паркану. У регулярному саду маліноклен добре застосовувати в якості прикраси віддалених клумб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here