Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

“Нечисті” рослини

0
34

Вільха - ставлення до цієї рослини неоднозначне. З одного боку, вірили, що це дерево захищає від пристріту і хвороб. Однак садити його біля будинку або що-небудь будувати з нього не рекомендували, хоча деревина вільхи легка, м"яка, еластична, добре обробляється. А головне - стійка до вологи. З вільхи будували гідротехнічні споруди, зокрема робили колодязні зруби, підводні частини мостів. Недобру славу вільха здобула, можливо, тому, що за однією з легенд її червоний сік є кров"ю диявола. По цьому дереву також визначали, коли сіяти гречку: якщо зацвіла вільха - пора висівати.

Вільха (Alder)

Осика - дерево-вампір. З нею пов"язано безліч забобонів. З осики ніколи нічого не будували. За переказами, на ній повісився Іуда, через що осика нібито була проклята і з тих пір приречена на вічну тремтіння, точніше, тріпотіння листям. Є навіть приказка: "Тремтить, як осиковий лист". У той же час вірили, що осика захищає від чаклунства і хвороб. Вважається, що відьми теж бояться осики. Існує повір"я, що мертвим відьмам треба вбити в груди осиковий кілок, щоб більше не наводили порчу.

Осика (Aspen)

Тополя - також рослина-вампір, висмоктує енергію. Але в той же час в старовину нирки і листя тополі носили з собою, щоб не переводилися гроші.

Тополя (Poplar)

Що стосується Бузини, то вважалося, нібито її виростив і оселився в ній диявол, тому вирубувати бузину навіть там, де вона сильно розрослася, не рекомендується. Мовляв, чорти помстяться. Зазвичай будинку там, де росте бузина, не будували.

Бузина (Sambucus)

Очерет люди давно не заносили до свого двору, вважаючи, що в ньому живуть чорти, та й дорога до пекла поросла очеретом. Народний вислів: "Щоб тебе очеретиною зміряли" є побажанням смерті, оскільки раніше був звичай міряти очеретом небіжчиків. Незважаючи на те що в висушеному вигляді ця рослина дуже красиво, вважається, що воно притягує нещастя і хвороби. Зверніть увагу, що навіть флористи майже не використовують очерет при створенні букетів.

Очерет (Scirpus)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here