Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Облаштовуємо опори для містків і настилів на водоймах правильно

0
82

Місце для ігор, спілкування або відпочинку - містки або майданчика, що нависають над водною гладдю, можуть використовуватися по-різному. Але найголовніше їх призначення - можливість поспостерігати за життям ставка, унікальною екосистемою, її розвитком і змінами, трансформаціями від сезону до сезону. І звичайно, вони дарують унікальний шанс насолодитися прохолодою і спокоєм, які сповна можна відчути тільки біля ставка. І неважливо, великий чи маленький у вас водоймище, є в ньому купальня чи ні - хоч греблю варто того, щоб підібратися до нього якомога ближче. Як правильно встановити опори-палі для нависають над ставком терас, настилів і містків, розповімо в цій статті.

Обустраиваем опоры для мостков и настилов на водоемах правильно
Облаштовуємо опори для містків і настилів на водоймах правильно. © Ensata

Традиційний підхід до облаштування настилів і містків на водоймах

Навіть якщо необхідність створення додаткового майданчика для відпочинку та доступу до води, що нависає над краєм ставка, стає очевидною з самого початку, опори-палі для таких конструкцій все одно встановлюють через плівку, прямо в грунт. Установка таких конструкцій в ставку не тільки вимагає серйозних зусиль, але і створює чималий ризик порушення ізоляційного шару навіть при всякого роду додаткові заходи. І, як і в багатьох інших садових питаннях, класичний підхід - зовсім не кращий. Встановити містки і навіси в ставку без пошкодження плівки можливо, але для цього потрібно ретельно продумати саму технологію.

Традиційний підхід до облаштування настилів і містків, що нависають над поверхнею ставу, дуже простий. Якщо у водойми облаштована надійна тераса, то один з її країв подовжують, створюючи надійну конструкцію, основна вага якої припадає на берег ставка і несучі конструкції тераси.

Але якщо такого варіанту немає, містки хочуть сильно "завести" над кромкою води або споруду достатнього фундаменту під терасу недоцільно з якоїсь іншої причини, то облаштування зазвичай проводять на вкручених або вбитих в дно водойми палях - надійних "стовпчиках", які будуть утримувати і саму конструкцію, і дозволять вільно використовувати її для відпочинку та пересування.

На палях зміцнюють і причали, і місток для риболовлі. Якщо у великих природних водойм і річок є варіант з понтонними конструкціями, пірсами і причальними стінками, то в садових водоймах варіант виявляється, на перший погляд, тільки один. Але насправді альтернатива тому самому пробивання дна водойми, порушення цілісності плівки є - і досить проста.

Если у водоема обустроена надежная терраса, то один из ее краев удлиняют, создавая надежную конструкцию, основной вес которой приходится на берег пруда
Якщо у водойми облаштована надійна тераса, то один з її країв подовжують, створюючи надійну конструкцію, основна вага якої припадає на берег ставка. © The Swimming Pond Company Ltd

Переваги альтернативного способу споруди опори для містка

Альтернативний спосіб споруди опори для містка - установка палі в заповнений бетоном пластиковий контейнер, поставлений зверху на плівку з використанням захисної подушки. За умови, що на березі несучі балки конструкції будуть також встановлені на фундаменті або потужному підставі, міцність конструкції буде дуже високою.

У альтернативного способу установки містків і споруди опор для конструкцій в водоймі є чимало переваг. І одне з них - істотна економія сил. Створювати такі опори куди простіше, ніж варіант з вбитими або вкрученими палями, які вимагають великих витрат і часу, і праці. А по надійності конструкції рівні один одному.

Але головна перевага - мінімальної шкоди самому водоймі і відсутність будь-яких ризиків порушення гідроізоляції. Адже саме в цьому - головний недолік паль, класичного варіанту облаштування містків. Навіть якщо споруда конструкції закладено ще на етапі планування водойми, палі, найчастіше, забивають вже після повного завершення "чаші" або ложа водойми, закладки плівки і завершення всіх робіт.

Їх забивають крізь гідроізоляційну плівку на достатню глибину для повної стійкості під передбачуваного навантаження обраної конструкції містка. Пошкодження в плівці потребують ретельної обробки - заварюванні, застосуванні додаткових ізоляторів, причому працює така "латочка" далеко не завжди і з віком зношується все сильніше. При використанні альтернативного способу ніякої шкоди плівці не завдають, і ризик будь-яких пошкоджень через десятиліття залишається мінімальним.

У альтернативного способа установки мостков и сооружения опор для конструкций в водоеме есть немало преимуществ
У альтернативного способу установки містків і споруди опор для конструкцій в водоймі є чимало переваг. © The Swimming Pond Company Ltd

Покрокова інструкція створення опори для містка на ставку

Для створення опори знадобляться:

  • пластикова ємність великого розміру, в якій можна буде залити бетонну подушку (кількість контейнерів дорівнює кількості паль); кругла або квадратна, діаметром трохи менше тротуарної плитки, діаметр повинен перевищувати ширину палі як мінімум в 8 разів;
  • бетонна суміш (зазвичай використовують бетон для заливки водойм);
  • палі;
  • тротуарні плити;
  • захисна тканина;
  • шматки гідроізоляційної плівки і водостійкий клей або спеціальний склад для внутрішньої гідроізоляції бетону (акрилова, гумова гідроізоляція та ін);
  • галька і камені для декорування контейнера навколо палі.

Створити такий "нетравматичний" варіант палі під містки, причал або терасу дуже просто.

Крок 1. Встановіть під плівку в місцях, де хочете розмістити опори, прості тротуарні плити. Переконайтеся, що плити надійно закріплені і стійкі і, перш ніж опускати на них ставкову плівку, накрийте їх зверху щільною захисною тканиною або складеним в кілька шарів нетканим матеріалом для захисту від протирання. Плитка - підстава, яке забезпечить надійність опори і прийме на себе вагу бетону, дозволить створити міцний постамент.

Крок 2. Поверх плівки зверху над плитою укладіть точно таку ж "прокладку" з тканини, яка повністю відповідає розмірам тротуарної плитки внизу з невеликим допуском. Вона дозволить уникнути контакту чаші з бетоном безпосередньо з ставкової плівкою.

Крок 3. Встановіть пластикову ємність для бетонної подушки на тканину і переконайтеся, що вона розміщена рівно по центру тротуарної плитки.

Крок 4. Палю, підібрану за тими передбачуваного навантаження на містки, встановіть в контейнері і зафіксуйте посередині.

Крок 5. Приготуйте бетонну суміш і залийте нею контейнер зі палею практично доверху, залишивши невеликий зазор для шару гальки або каміння.

Крок 6. Дайте бетону застигнути і через кілька днів приступайте до гідроізоляції. Можна покрити поверхню бетону навколо палі спеціальним гідроізоляційним складом або приклеїти ставкову плівку. В останньому варіанті після повного висихання викладіть на поверхню бетону гальку або камені, які ви використовуєте при облаштуванні ставка.

Найскладніше - провести заміри і переконатися, що всі опори (зазвичай встановлюють дві палі для містків, але для широких і великих краще встановити додаткову) знаходяться на одному рівні, опори виходять однакового розміру, рівень бетону в чашах однаковий. Як тільки завершиться процес зміцнення паль і бетон повністю застигне, буде завершений процес гідроізоляції, можна приступати до закріплення несучих балок і створення конструкції містка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here