Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Орієнтоване на водойму оформлення саду

0
296

Володарі дуже маленьких садів завжди стикаються з чималими проблемами при їх оформленні. І справа зовсім не в тому, що від багатьох об'єктів доводиться і зовсім відмовлятися. Площа саду не дозволяє розбивати численні квітники і рабатки, в облаштуванні необхідно ретельно зважувати кожен сантиметр вільної площі. У таких садах ідея оформлення, загальна концепція і продуманість деталей відіграє особливу роль і вимагає дуже уважного продумування кожного елемента. Якщо в маленькому саду розбитий акуратний водойму, він автоматично стає смисловим центром всього саду і головною його гордістю і окрасою. У такому саду оформлення має бути зорієнтована саме на водні елементи дизайну.

Водоём в саду с зоной отдыха
Водоймище в саду з зоною відпочинку.

Якщо в саду на невеликій площі вдалося облаштувати ставок, він незмінно стане центром загальної уваги і головним його прикрасою. І роль смислового центру саду він буде грати незалежно від того, про суворе, сучасному або пейзажному водоймі йдеться і які зусилля були зроблені для облаштування яскравих квітників і комфортних зон відпочинку. І якщо вже ставок все одно буде головувати, то краще не намагатися змістити акценти, а вигідно використовувати сам водойму, облаштувавши ділянку таким чином, щоб він був орієнтований на улюблений водний сад. Зробити це не так вже й складно. Досить грамотно використовувати обмежений простір, вибрати "водну" колірну гамму і вміло відбити водойму в структурі ділянки.

У центрі уваги - оформлення ставка

Оскільки ставок буде диктувати оформлення всього саду, його декорування слід приділити особливу увагу. Службовець відправною точкою в дизайні водний об'єкт необхідно буквально довести до досконалості. Навіть в самому маленькому ставку можна поселити карликові сорти латаття, використовувати інші водні рослини, зростання яких легко контролювати (наприклад стрелолист шиловидний або Понтедері стрелолістний). Не забувайте і про можливість установки фонтану, красивому парапеті або містках, скульптурах, крокових стежках, педантично підійдіть до оформлення берегової лінії від підходів до води до візуальних піків у вигляді чагарників і великих багаторічників. Подбайте про те, щоб ставок виглядав не просто привабливо, а яскраво і стильно.

Прудик с небольшим каскадом
Ставок з невеликим каскадом.

особливу зонування

Структура саду, оформлення якого орієнтоване на водойму повинна бути якомога простішою, доводити відчуття простору і свободи огляду до абсолюту. Для того щоб вигідно розкрити ставок і зробити його смисловим центром всього дизайну, необхідно збалансувати вільний простір і пишні рослинні насадження.

У маленьких садах кращим варіантом зонування буде концентрація рослинних насаджень в районі самого ставка і розташування об'ємних рабаток і квітників по периметру саду своєрідною рамкою, використання їх для створення розкішної і яскравою канви. Центр саду краще залишити вільним, розбивши розкішний зелений килим або галявину з почвопокровніков (навіть якщо водойма розміщений посередині, оточіть його повторює форму самого ставка газоном по периметру).

Розміщуючи зони відпочинку і плануючи невеликий город або інші об'єкти з обмеженою функціональністю, постарайтеся розмістити їх так, щоб вони виступали "противагами" до самого водоймища, розташовувалися в протилежній стороні саду по діагоналях (за цим принципом краще розмістити і меблі на терасі).

Водоём на участке
Водоймище на ділянці.

"Водна" колірна гамма

Ставка в оформленні саду, від його озеленення до вибору матеріалів повинна бути зроблена на спокійну і прохолодну колірну палітру, експерименти з синім кольором та іншими холодними кольорами. Відчужена, гармонійна і прохолодна, така палітра посилить вплив ставка і дозволить вам добитися ефекту розширення меж саду при посиленні ролі водойми, ще більше підкреслить його стилеобразующую функцію.

З сінецветнимі рослинами краще не переборщувати: нехай синій колір буде не домінуючим, а сприймається як акцент і помітні "плями". Перетворіть кожну рослину або групу рослин з базовим забарвленням в яскраві прикрашають елементи, підкресливши їх зеленню і білим, ліловим і фіолетовим забарвленням, що роблять все оформлення більш гармонійним і святковим. Сміливо доповнюйте основний колір несподіваними контрастами, змішуйте і експериментуйте.

Якщо у вас є можливість, перефарбуйте стогони і паркани, поновіть або підберіть відповідну садові меблі і дерев'яні опори для рослин, використовуйте текстиль і аксесуари, які допоможуть підкреслити водні ідеї оформлення саду.

Водоём в саду
Водоймище в саду.

Пишні ансамблі ставку до пари

У наповненні квітників і рабаток перевагу віддавайте рослинам, які створять барвисті, але спокійно-гармонійні композиції, здатні підтримати своєю естетикою водну тему оформлення. Дзвіночки, шавлія дібровний, дельфиниуми, синеголовник, тирлич, бруннера, айстри, фіалка рогата, аквилегии, декоративні луки, люпин, ромен, вероніка, дзвіночки, лаванда, увивався шпалери і інші опори клематиси, розставлені в якості акценту стрижені самшиту та введені в ролі "з'єднувача" декоративно-листяні рослини допоможуть створити виразні, але дуже об'ємні композиції. У такому саду чудово виглядатимуть найвиразніші і текстурні рослини від величних хост і музичних злаків до повітряної манжетки, невтомного барвінку, вигадливих гейхер, сяючих в компанії сінецветних рослин дорогоцінними металами культур з сріблястим листям - чістеца, полину та ін.

Придерживайтесь водной тематики в оформлении участка с водоёмом
Дотримуйтеся водної тематики в оформленні ділянки з водоймою.

Не забудьте про безперервному цвітінні і сезонних акцентах: чудові цибулинні від мускари до Сцилли, гіацинтів і братків і яскраві літники від петуній і лобелії до агератума і іпомеї допоможуть наповнити сад веселою безтурботністю і одночасно підкреслять обрану гаму. Кам'яні квіткарки і газони, цоколі й опори додадуть вертикальної виразності і структурної досконалості будь-якого квітника.

Водних забав багато не буває!

Ставок бажано "відбити" ще хоча б в одному місці саду - ввести ще один водний об'єкт для посилення атмосферності. Це може бути мініатюрний фонтан на терасі, настінний фонтан, переносний ставок в декоративній ємності або звичайні резервуари для збору дощової води, які можна перетворити в маленький декоративний шедевр завдяки розташованим на різних рівнях скаргами і навіть проста наповнена водою прозора ваза з плаваючими свічками на столику. Такі невеликі водні об'єкти створять затишну атмосферу, але головне їхнє призначення - посилити роль ставка і внести гармонію в оформлення, підкресливши водну тему.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here