Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Озеленення дачної ділянки

0
66

З кожним роком на нашій планеті стає все менше рослин. Природні лиха (пожежі, посуха, повені), масова вирубка дерев для промислових цілей та інші напасті не поліпшують нашу екологію. "Легкі Землі" все більш слабшають, слабшає і наше здоров'я. Зараз, незважаючи на масові штучні насадження, в промислових містах вже не подихати свіжим повітрям, а регулярно виїжджати за місто не кожен може собі дозволити. Нам з вами залишається одне: створити власний "зелений оазис" на дачі і впритул зайнятися озелененням заміського ділянки.

Озеленення заміського ділянки

З чого почати озеленення дачної ділянки?

Озеленення слід починати з визначення можливостей ділянки, його грунту, рельєфу і кліматичних особливостей місцевості. Адже далеко не всі, що прекрасно росте, наприклад, у вашої мами в с. Гарнє, приживеться і в вашому регіоні. Звичайно, якщо ви любитель примхливих тропіканцев (орхідей, фрезій, кавових дерев і інших), маєте багато часу для занять з вибагливими рослинами, то можна посадити на ділянці і ніжну екзотику. Парнички, оранжереї і зимові сади ніхто не відміняв (а також - ваші "розумні" і дбайливі ручки)) Але багато дачники - зайняті люди, тому набагато практичніше вирішувати питання озеленення дачної ділянки за допомогою невибагливих багаторічників: квітів, красивоквітучих чагарників і дерев.

Для початку, складіть план озеленення ділянки і визначитеся, які рослини ви станете висаджувати і де. Тут краще скористатися класичною методикою поділу території на три зони під озеленення:

• Зовнішню, в ролі якої цілком зможе виступити "жива" огорожа, яка відокремлює вашу ділянку по периметру від сусідів і / або неосвоєних територій.

• Внутрішню, яка примикає безпосередньо до вашого заміського будинку.

Проміжний, призначення якої - покращувати територію, розташовуючись в місцях, доступних оку: в зоні відпочинку; навпроти вікон і так далі. А тепер розглянемо озеленення кожної з цих частин ділянки.

Озеленення зовнішньої частини заміського ділянки

Жива огорожа

Як я вже говорила, зовнішню частину ділянки (і не тільки) можна дуже красиво облаштувати живоплотом по всьому периметру або частково. Зелена огорожа цілком може замінити собою тривіальний дачний паркан, і деякі дачники цілком успішно використовують її як огорожу. Живопліт можна облаштувати з фруктових дерев і чагарників в один або два ряди. При однорядном озелененні по межах дачної ділянки висаджують фруктові або декоративні високі дерева. У цій ролі добре виглядають високорастущіе яблуні, слива, шовковиця або декоративні хвойні культури: кедри, сосни, ялівець, ялиця та інші.

При дворядному озелененні дерева підбиваються красивоцветущими чагарниками: бузком, жимолость, смородиною, рожевими кущами і так далі. Таким чином, крім укриття від нескромних поглядів перехожих, ви станете насолоджуватися і незрівнянним запахом вашої запашної живоплоту. До речі, красиві чагарники і самі по собі цілком підійдуть для озеленення зовнішньої частини дачної ділянки.

Жива огорожа з кущів

Буває так, що межа ділянки заросла дикими рослинами. Так ось, щоб не витрачати сили на боротьбу з ними, можна просто їх облагородити: підрізати гілки, висадити поруч культурні рослини і квіти, в загальному - постаратися по мінімуму втрутитися в природний пейзаж.

Озеленення внутрішньої частини заміського ділянки

А ось тут є величезні можливості для фантазії! Внутрішню частину ділянки, що примикає безпосередньо до будинку, облагороджують красивими клумбами, квітниками, бордюрними рослинами, які висаджують уздовж садових доріжок і по берегах дачних водойм. Особливе місце в озелененні дачної ділянки займають кучеряве культури, яким потрібна опора: ліани різного виду, плющ, виноградна лоза та ін. Вони дозволяють приховувати непривабливі господарські споруди, паркани і будь-які дефекти ландшафтного дизайну. Крім того, дуже добре озеленити "вьюнкамі" місця для відпочинку, наприклад, організувати в саду альтанку - легку ажурну конструкцію, обсаджений ліановідний рослинами. Також кучерявими рослинами можна облагородити альтанки, веранди та інші дачні споруди, розташовані на увазі.

Внутрішнє озеленення дачної ділянки

При внутрішньому озелененні ділянки важлива роль відводиться ампельним рослинам, райдужним водоспадом спадаючим з найкрасивіших підвісних вазонів, кашпо або плетених кошиків. Для облагороджування внутрішнього ландшафту краще використовувати невибагливі ампельні квіти: Фортуна, суфінію, Діхондра сріблясту, фуксія, пеларгонію і інші.

Озеленення проміжної частини заміського ділянки

Самим трудомістким є, мабуть, озеленення проміжної частини заміського ділянки, тобто, частини, яка видима нам з віконець дачного будинку, місць для відпочинку, при вході і так далі. Ця зона, як правило, найбільш обширна, і рослини "проживають" там, вимагають до себе серйозного уваги. Тому, облаштовуючи проміжне озеленення дачної ділянки, спочатку подбайте про систему дренажу, зрошення й полива. Наприклад, при закладці саду можна створити відокремлену систему його подальшого водопостачання (наприклад, за допомогою потужного насоса; як джерело можна використовувати довколишній водойму, якщо такий є, звичайно).

При озелененні проміжної частини заміського ділянки важлива роль відводиться газону. Можна поєднувати його з альпінарієм або рокарием - вийде дуже красиво.

Озеленення проміжної частини заміського ділянки

Кілька основних правил озеленення дачної ділянки

• На стадії складання проекту ландшафтного дизайну враховуйте розташування всіх дачних будівель і визначитеся з вибором рослин, які станете висаджувати в тій чи іншій частині вашої ділянки.

• Не менш важливий процес - підготовка грунту до озеленення. Тому заздалегідь подбайте про вирівнюванні рельєфу (якщо це потрібно) і удобрити землю при перекопуванні органічними і мінеральними добривами. Як не тривіально звучить ця рада, багато дачники залишають настільки важливу справу "на потім", з усіма наслідками, що випливають сумними наслідками.

• Прокладіть дренажні канави і продумайте систему водопостачання ділянки.

• Враховуйте температурний режим вашого регіону і ступінь освітленості території, адже деякі рослини люблять сонечко, інші вважають за краще тінь або півтінь.

• Продумайте трав'янисту частину озеленення: виберіть найбільш невибагливі види садових трав, якими заповніть "голі просвіти" між деревами та чагарниками.

• Обов'язково висадіть на ділянці хоча б кілька вічнозелених рослин, вони відмінно прикрашають ландшафт в будь-який час року.

• При оформленні квітників, клумб, живоплоту і інших елементів озеленення, постарайтеся досягти гармонії. Наприклад, краще, якщо квіти стануть поєднуватися з кольором кори і листя є сусідами з ними дерев; оформлення клумб має бути виконано в єдиному стилі.

А зараз представляю вам кілька цікавих ідей з озеленення заміської ділянки.

"Повітряна" клумба

лебеді

Газон на даху

Озеленення заміського ділянки

Красиве озеленення ділянки

Озеленення дачної ділянки має виглядати як єдине ціле, а для цього варто постаратися і підібрати для висадки такі рослини, які гармоніюють між собою, і тоді ваш заміський оазис дійсно перетвориться в затишний, комфортний і насичений незрівнянно свіжим повітрям куточок.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here