Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Пересадка і перевалка кімнатних рослин

0
75

При культивуванні рослин горщиків їх слід періодично пересаджувати.

Пересадка викликається необхідністю збільшення площі живлення (збільшення обсягу живильної суміші), заміни закисшого старого грунту на свіжу, при захворюванні або загнивання кореневої системи.

Пересадка комнатных растений
Пересадка кімнатних рослин

Часто вже за зовнішнім виглядом рослини можна встановити, що воно потребує пересадки. Перші ознаки цього - випинання земляного кома з горщика, відсутність приросту пагонів, пожовтіння листя, недорозвинення квіток, скорочення періоду цвітіння, поява в грунті дощових черв'яків. Щоб з'ясувати, чи потрібна рослині пересадка, при відсутності зовнішніх ознак земляний кому витягують з посуду і оглядають. Для цього його попередньо поливають, потім перекидають горщик догори дном і постукують краєм об стіл або вдаряють долонею по дну. Сильне обплітання кома корінням вказує на те, що рослині тісно в старій посуді.

Найкращим часом пересадки є весна (з середини лютого по квітень). Квітучі екземпляри пересаджують тільки після їх відцвітання, цибулинні - після пожовтіння листя. Молоді декоративно-листяні, деревні і трав'янисті рослини потребують щорічної пересадки, для дорослих і великих кадовбів вона необов'язкова. Пальми, лавр благородний, камелії пересаджують через 4-5 років. Часті пересадки негативно позначаються на їх зростанні.

Пересадка комнатных растений
Пересадка кімнатних рослин

Розмір горщика, в який пересаджують, повинен бути більше на 2-4 см в діаметрі, в залежності від потужності розвитку рослини. Для рослин зі слабко розвиненою або загнили кореневою системою судини залишають колишніх розмірів, а при обрізанні хворих коренів горщики можуть бути навіть меншими (на 2-4 см) по діаметру.

Нові горщики перед посадкою витримують 10-12 годин у воді, а старі ретельно обмивають від бруду і цвілі, знезаражують прожарюванням їх в духовці.

Пересадка комнатных растений
Пересадка кімнатних рослин

При пересадці кому землі очищають від дрібних мочковатих коренів, зрізуючи секатором повсть дрібних корінців. Товсті корені не чіпають, обрізають їх тільки в разі загнивання. Порізи товстих коренів присипають вугільним порошком. Верхній шар землі у кома знімають, з боків кілочком обережно очищають його від старої землі. Але не слід обтрушувати всю стару землю і повністю оголяти коріння рослини.

При підготовці нового горщика на водостічний отвір кладуть черепок (шматочок розбитого горщика) опуклою стороною догори, потім шар дренажу з крупнозернистого піску. Товщина дренажу 0,5-1 см для дрібної посуду і 3-5 см - для діжок. Землю або земляну суміш при пересадці використовують відповідно до вимог культури. Насипають її горбком на дренаж, після чого ставлять підготовлене рослина з таким розрахунком, щоб коренева шийка була на 2-3 см нижче краю горщика. Однією рукою тримають рослина, а інший підсипають землю, ущільнюючи її.

Пересадка комнатных растений
Пересадка кімнатних рослин

Щільність посадки впливає на подальший ріст і цвітіння - пухка сприяє кращому росту, а більш щільна - цвітінню.

При посадці вічнозелених рослин (пальма, драцена, лігуструм) грунт утрамбовують щільно. Рослина рясно поливають, обприскують і ставлять в затінене місце.

Пересадка комнатных растений
Пересадка кімнатних рослин

Перевалка від пересадки відрізняється тим, що при ній земляний кому зовсім не порушується. Збільшують тільки обсяг грунту і на 2-4 см - розмір горщика. При розмноженні насінням більшості красивоквітучих трав'янистих рослин (цикламен, глоксинія гібридна, цинерарія гібридна, кальцеолярія, примула та ін.) Потрібні багаторазові перевалки. Так, цикламен, глоксинію перевалюють 2 рази, поміщаючи в горщики діаметром 11-13 см, цинерарію гібридну в період від посіву до цвітіння - 3 рази.

При цьому процесі зростання рослин не припиняється, що дає можливість отримати сильні, добре розвинені екземпляри.

Пересадка комнатных растений
Пересадка кімнатних рослин

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here