Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Полив молодих і плодоносних дерев

0
138

Всі плодові дерева дуже вимогливі до вологи. Чим менше випадання опадів, тим сильніше потреба дерев регулярного поливу. У південних районах без поливу зростання і висока врожайність дерев неможливі. Особливо багато вологи споживає плодові дерева в першу половину вегетаційного періоду, коли йде посилений ріст пагонів, формування і дозрівання плодів. Але волога повинна бути в достатній кількості восени і взимку, так як підсихаючою коріння і тканини дерев стають менш холодостійких, легко пошкоджуються морозами.

Молоді дерева менш чутливі до нестачі вологи, а плодоносні і старі - дуже чутливі. При недостатньому зволоженні грунту зав"язь обсипається, а у зрілих деревах може відбуватися раніше осипання плодів. Коріння дерев, які ростуть на погано постачає вологою грунтах, зазвичай надмірно товсті, діаметр кореневої системи значно більше діаметра крони. Якщо вологи достатньо, коренева система мичкувата, добре розвинена, формується в межах діаметра крони.

Полив саду (Watering the garden)

Але не менш шкідливий для дерев надлишок вологи. Найбільш важкі наслідки має вирощування саду на стоячих водах. Така вода через відсутність циркуляції бідна киснем, коренева система дерева гниє і відмирає. Якщо сад вирощують на нормально зволоженою грунті, але виробляють надмірний полив у другій половині вегетаційного періоду, зростання дерев затягується, плодоношення відкладається, дерева гірше переносять морози.

Для кожного типу грунту необхідно оптимальний режим зволоження. Для його визначення використовують поняття польової вологоємності. Вона визначає так: між частинками грунту повинно знаходитися певна кількість води і повітря. Якщо прийняти кількість води і повітря разом за 100%, то польова вологоємність на піщаних і супіщаних грунтах знаходиться в межах 60 - 65%, на глинистих і суглинних - 70 - 80%. Такий режим вологості грунту повинен підтримуватися протягом усього вегетаційного періоду. Необов"язково зволожувати грунт в таких кількостях на всьому садовій ділянці. Важливо, що б вона містила потрібний відсоток вологи в кореневмісному шарі. Вкрай рідко все кількість води дерева отримують за рахунок опадів. Тому з кінця весни - початку літа і до кінця серпня - початок вересня дерева поливають кожні 20 - 30 днів. У південних районах полив закінчується пізніше, ніж в північних. При поливі потрібно стежити, щоб грунт добре воложилася на глибину не менше 1 м, так як саме тут зосереджена основна маса коренів.

Полив саду
Полив саду (Watering the garden)

Молоді дерева до 5 - 6 -річного віку поливають по діаметру крони, найкраще в лунки, витрачаючи на кожне дерево 5 - 6 відер води. Плодові дерева потрібно поливати по всій площі саду, витрачаючи 8 - 10 відер води на кожен квадратний метр. Норму поливу коригують залежно від кількості опадів і вологості грунту.

Якщо сад займає ділянці з високим рівнем залягання грунтових вод, і грунтові води містять велику кількість солей, полив роблять так, що б поливна вода не змішувалася з грунтової. Подібне змішування може призвести до засолення грунту.

Система полива саду (Garden irrigation system)

Якщо зима і осінь приносять мало опадів у вигляді дощу і снігу, до весни в грунті не накопичується достатня кількість вологи. В такому випадку напередодні малосніжною зими і сухої осені проводять вологозарядкові поливи. Поливають грунт пізньої осені, до заморозків, ранньою весною коли грунт відтане, а в разі теплої зими - і взимку.

Для поливу, крім лунок, використовують борозни. Їх риють на глибину до 20 см. Якщо сад розбити на нерівному ділянці або на схилі і при поливі складно розподілити вологу, дерева поливають дощуванням. Воду подають до розбризкувачі, встановленими під кронами, щоб листя і плоди не намокали, так як це призводить до грибкових захворювань.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here