Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Посадка яблуні навесні – секрети рясного врожаю

0
384

Як приємно сидіти в саду або на дачі в тіні розлогого дерева, особливо, якщо це яблуня! Можна поласувати соковитими, смачними плодами, які дуже корисні для здоров'я, і відпочити після приємної "дачної" роботи.

Яблоневый сад
Яблуневий сад

Однак, щоб ця картинка стала реальністю, потрібно знати, як правильно посадити красуню-яблуню на ділянці. Від правильної посадки буде залежати, чи приживеться яблуня, чи дасть вона хороший урожай яблук, чи будуть яблука смачними і здоровими.

Коли садити і як вибрати саджанець яблуні?

Друга половина квітня-найкращий час для посадки саджанця яблуні. Ідеальна грунт для яблуні-суглинна. Якщо на Вашій ділянці глинистий грунт, потрібно додати в неї пісок, а якщо піщана-торф.

Урожай яблок
урожай яблук

Для посадки краще всього вибрати саджанець двох років з провідником (продовженням стовбура) і висотою 60-70 см. На ній має бути не менше трьох пагонів довжиною близько 50 см. Однорічні ж саджанці приживаються тільки, якщо вони досить розвинені. Коренева система повинна мати три розгалуження довжиною 30-35 см і більше. А для успішного розвитку крони потрібно вміти правильно обрізати яблуню. Рясний урожай яблук залежить від правильної посадки саджанця і відповідального догляду за ним.

Правильная обрезка саженца яблони.
Правильна обрізка саджанця яблуні.

Як правильно створити яму під посадку яблуні?

1) Викопати яму потрібно за 5-10 днів до посадки. 2) Діаметр ями 90-100 см, а глибина ями не менше 80 см. 3) Викопуючи яму, верхній родючий шар грунту (близько 30 см) відкладають для подальшого використання. 4) Саме дно ями рихлять вилами глибиною приблизно на багнет, а потім засипають дно витягнутим раніше грунтом з верхнього родючого шару.

Схема высадки яблони в посадочную яму
Схема висадки яблуні в посадкову яму

5) Тепер потрібно внести добрива в грунт: єдиним ефективним засобом для гарантованої приживлюваності саджанця яблуні після посадки є гуміновий Поліпшувач грунту з леонардіта. Гумінові кислоти не вимиваються з грунту і дають довгострокову підтримку саджанця у вигляді запасу поживних речовин. На дно посадкової ями Поліпшувач грунту вносять з розрахунку 0,3 кг / м2, додаючи потім 1-2% в грунт для засипки ями. 6) Засипають яму повністю грунтом з горбком висотою 15-20 см, щоб саджанець НЕ просаджували взимку.

Як правильно посадити саджанець яблуні?

У центр горбка встановлюють опору-міцно забивають кілочок, а потім садять саджанець яблуні, акуратно розправляючи його коріння, засипаючи їх родючим грунтом і утрамбовуючи його. Підв'яжіть саджанець до опори.

Заключна процедура-рясний полив саджанця. На це піде десь 3-4 десятилітрових відра води. Поливати потрібно, поки земля спокійно вбирає воду. Наступний полив потрібно буде зробити через тиждень. Тепер саме час внести ефективне органоминеральное добриво спеціально для фруктового дерева. Воно називається - Біогумус. Це справжній, натуральний препарат з природного мінералу - леонардіта з високим вмістом гумінових кислот, який розроблений спеціально для екологічного землеробства.

Норми внесення біогумусу:

    • Коренева обробка: 3-4 л на 1 м2 з моменту появи перших листочків і далі кожні 2 тижні;
    • Листова обробка: з початку росту кожні 10 днів.

При посадці кількох яблунь, дотримуйтесь відстань між ними не менше 4-х метрів, щоб всім саджанців вистачало місця і харчування.

Цветение яблони
цвітіння яблуні

Тепер потрібно піклуватися про яблуню кожен сезон, щоб через 2-3 роки вона почала цвісти і давати врожай. Близько 40 років Ви зможете насолоджуватися її чудовим цвітінням і смачними яблуками!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here