Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вирощування кімнатних рослин – проблеми. Частина 2.

0
320

Вирощування кімнатних рослин пов'язане з рядом проблем. До них відносяться:

Скидання листя - рослина починає втрачати ще зелені, але трохи зморщені листя.

Причина цієї проблеми - в занадто рясному або, навпаки, недостатньому поливі, в сухому повітрі в приміщенні (особливо в період опалювального сезону) або в обедненном субстраті.

Допомогти рослині можна, якщо пересадити його, відрегулювати полив, поставити горщик на шар керамзиту або дрібного гравію і обприскувати рослину кожен день.

Рада тут простий: обрізку голих гілок, особливо взимку, робіть, не вагаючись. І нові паростки з'являться швидше.

Фрізея (Vriesea) © Tangopaso
Фрізея (Vriesea) © Tangopaso

Уповільнений ріст - розвиток рослини занадто загальмовано, або воно не цвіте і не росте зовсім. Зазвичай вид у них хирлявий, деякі ділянки листя обесцвечени, відстані між листям занадто короткі.

Причина такого стану в тому, що рослина "засидівся" в виснаженому субстраті, його довго не пересаджували. Так само можуть вести себе і щойно куплені рослини в інертному субстраті.

Допомога полягає в терміновій пересадці рослини в субстрат, збагачений поживними речовинами і органічними добривами (10-20%) на основі гною і водоростей. У разі, якщо пересаджування неможливо, почніть поливати рослину слабо концентрованим розчином харчової суміші.

Порада: краще пересаджувати все купуються рослини, тільки з квітучими рослинами слід відкласти цю процедуру до кінця цвітіння.

Позеленіння - поява зеленого листя на рослинах з кольоровими або строкатим листям.

Причини, що викликали цю проблему, швидше за все в виродження, що виявляє генетичні особливо якщо це перешкоджає видовим. Якщо рослині з кольоровими листям не вистачає світла, відбувається те ж саме, причому зелені пагони зазвичай міцніше строкатих.

Допоможіть рослині, видаливши всю міцну зелену частину, щоб вона не забивала слабшу кольорову.

Порада: при появі кольорових листя на зелених примірниках, живці їх, може вийти новий різновид рослини.

Фікус Бенджаміна (Ficus benjamina) © Forest & Kim Starr
Фікус Бенджаміна (Ficus benjamina) © Forest & Kim Starr

Пожовтіння - листя починає жовтіти, облітати, залишаючи стовбур голим.

Причини цього явища в тому, що в результаті одревесневанія стовбура утворюється кора або мертві пробкообразние тканини, котрі не мають розташовані на них листя, тому вони жовтіють і обпадають. Для нижнього листя це процес природний. Фікус каучуконосний поводиться саме так.

Нормальне явище для зими - опадання менш 1/3 всіх листя. Якщо жовтіє більше листя - це тривожний симптом. Так рослина сигналізує про сухість повітря, неправильному поливі або нескорректированной підгодівлі.

Допомога: обмежений полив, але підвищена вологість повітря, часте обприскування при невисокій температурі взимку. Влітку ж необхідно оглядати рослину, щоб на ньому не завелися червоні павутинні кліщики.

Порада: опадання 1-2 листків не повинно викликати побоювань. Бульбові або цибулинні рослини (каладиум, гіпераструм, сіннігія) зазвичай скидають пожовкле листя. Це нормально і для бромелієвих, у них через кілька місяців після цвітіння відмирає материнське рослина.

Висихання - проявляється в потемнінні верхівки або всього рослини, коричневі ділянки якого стають "паперовими", рослини гине.

Причини в сухому або прокуреному повітрі, в хлорованій воді для поливу, в різкій зміні температур, якщо навесні рослина занадто рано винесли на свіже повітря.

Допоможіть рослині відновитися, відрегулювати полив. Протяги шкодять, але провітрювати приміщення потрібно. Щоденне зрошення необхідно, якщо температура повітря перевищує 20 ° С. Добре, якщо будуть встановлені регулятори на радіаторах опалення. Корисно поставити горщики з рослинами на шар дрібного гравію або постійно вологого керамзиту.

Рада очевидний - використовуйте тільки відстояну воду, щоб з неї вийшов хлор, а вода встигла нагрітися до кімнатної температури.

Афеландра оттопыренная (Aphelandra squarrosa)
Афеландра відстовбурчені (Aphelandra squarrosa) © Fanghong

В'янення - мляві листя обвисають, рослина поступово засихає.

Причинами цього є недолік зволоження, субстрат занадто рідко поливають, а вода погано утримується в землі або, навпаки, не доходить до коренів.

Допомога - в водних "процедурах", тобто при підвищеній температурі повітря треба частіше поливати рослину і кожні 10 днів "купати" їх, занурюючи на 30 хвилин в ванну або глибокий таз з водою, щоб земляний кому як слід просочився.

Порада: важливо, щоб верхнього шару торфу було не більше 1/3, а грунтова суміш прекрасно регулювалася низинних торфом з садовою землею.

Хрізалідокарпус жовтуватий (Chrysalidocarpus lutescens) © Forest & Kim Starr
Хрізалідокарпус жовтуватий (Chrysalidocarpus lutescens) © Forest & Kim Starr

Деформації рослин - за листям стебла стискаються, стають хвилястими, скручуються, а ледь розпустилися квіти некрасиво рвані.

Причини таких симптомів можуть критися в вірусних захворюваннях. Правда, треба сказати, що це частіше зустрічається в промислових теплицях. Тканини можуть деформуватися і в результаті холодного повітря, добрив, перенасичених калієм.

Допомога рослинам - в створенні відповідних умов утримання. Якщо симптоми не зникнуть через місяць, то рослина, уражене вірусом, доведеться викинути.

Порада: не слід ставити рослина близько до шибки, щоб уникнути термічного шоку. І поливати їх треба лише водою кімнатної температури.

Тільки належний догляд і відповідні умови утримання допоможуть впоратися з проблемами і забезпечити здоровий вигляд кімнатним рослинам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here