Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Примула – “квітка дванадцяти богів”.

0
359

З давніх-давен з примулою пов'язано чимало красивих легенд. Стародавні греки називали її "квіткою дванадцяти богів". Германці - ключами прекрасної богині весни Фреи, шию якої прикрашає намисто з веселок. З нього і падають на землю золоті ключики, перетворюючись в первоцвіти. Жерці-друїди варили з примул любовний напій. Збирати її належало натщесерце і босоніж. Але особливою любов'ю ця рослина користувалося у англійців. Навіть переселяючись в далекі краї, вони завжди брали з собою примули, щоб посадити їх у будинку як нагадування про покинуту батьківщину.

Примула (Primula)

У природі примули ростуть в півтіні - під пологом дерев і чагарників. Тому в саду для них вибирають місце, затінене в полуденний час. На яскравому сонці вдень листя в'януть, повисають, квітки вигоряють, і примула процвітає набагато швидше, ніж в тіні.

Примулу весняну називають іноді і "Баранчик" - через покритих пушком листя, що нагадують шкірку молодого баранчика.

Грунти рослина віддає перевагу злегка вологі. Занадто сирі місця зовсім не підходить. Гарні окультурені суглинки. А ось грунти, переудобреніе листової землею і торф'яної крихтою, не годяться, тому що в жарку погоду вони швидко віддають вологу, і примули страждають від сухості. Якщо грунт дуже важка, глиниста, то краще верхній шар її сантиметрів на 20 зняти.

Примула (Primula)

Оптимальні терміни посадки - рання весна або серпень - середина вересня, пізніше кущі можуть просто не встигнути вкоренитися і взимку вимерзнуть. Правда, був у мене одного разу випадок, коли з Риги надіслали посилку з великою кількістю примул в самому кінці жовтня, у нас вже лежав сніг. Довелося розмісти замет і пролити землю теплою водою. Коріння примул я вмочив в густу глиняну бовтанку, а посадки прикрила ялиновим гіллям. Навесні всі рослини були живі. Ділю примули раз в 3-4 року, після цього цвітіння ослабне, та й сама рослина теж, що неодмінно позначиться на перезимівлі. Ділити потрібно дрібно, на індивідуальні розетки з корінням. Примули ростуть швидко, і через рік з "дрібноти" утворюється добре розвинене рослина. Правда, якщо є потреба, пересаджувати примули можна і в повному цвітінні. Треба тільки викопати їх з великою грудкою землі і добре поливати, не допускаючи, щоб грунт підсихала.

Слово "примула" походить від латинського "прима" - перша, оскільки розквітають вони раніше багатьох інших. За цей же їх називають і первоцвітами.

Примула (Primula)

Розмножувати примули можна і насінням. Але їх потрібно сіяти в цьому ж році, залишені до майбутнього, вони втрачають у схожості. Такі примули, як вушкова, можуть розмножуватися живцюванням (живці беруть в травні-червні). Зубчатолистяна примула добре розмножується кореневими живцями. Потрібно відділити один або кілька товстих коренів, трохи надрізати їх поздовжньо (1-1,5 сантиметра). Догляд та умови утримання живців такі ж, як і у інших багаторічників. Примули можна використовувати для низьких бордюрів або як яскравої плями на газоні або на альпійській гірці. Вони добре поєднуються з мілколуковічними - Сциллою, мускарі, Кандик, а також з нарцисами, Арабіс, флоксів шиловидним, раннім низькорослим ірисом. Але не саджайте їх надто далеко від доріжок, щоб можна було розглянути всі рослина, і особливо квітки, в деталях.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here