Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Примула – прикраса весни

0
61

Примулу ще називають весняним первоцвітом. Рід примул налічує понад 600 видів. Різноманітні форми і забарвлення квіток задовольнять різні смаки квітникарів. У багатьох примул листя зберігаються і взимку, у інших навесні відростає нова розетка листя. Квітконоси мають різну довжину.

Примула звичайна, або примула безстебельна (Primula vulgaris)
  • Примула бесстебельная, або примула звичайна (Primula acaulis, Primula vulgaris) - це карликова рослина висотою 10 см, листя яскраво-зелені. Квітки у цій карликової примули світло - жовтого забарвлення.
  • Примула обратноконическая, або примула обратноланцетниє (Primula obconica) у неї зазвичай дрібні квітки, які утворюють суцвіття у вигляді парасольок і пофарбовані в блідо - бузковий колір. Пелюстки мають хвилясту форму, листя розеткові на черешках світло зеленого забарвлення.
  • Примула картузовідная (Primula cortusoides) має гарні гофровані листя і високі квітконоси (25 - 30 см), які мають зонтичное суцвіття і рожеве забарвлення.
  • Примула головчатая (Primula capitata) - це високоросла рослина з пурпурно - синіми квітками, які зібрані в кулясті суцвіття. Вони мають досить великий розмір.
  • Примула Бісса (Primula beesiana) - багатоярусна. Її білі або рожеві квітки розміщуються в 2 - 4 поверху і мають висоту 40 см.
Примула обратноконічна, або примула обратноланцетна (Primula obconica)

Примулу можна вирощувати як горшечну культуру, так і у відкритому грунті. Примули - світлолюбні рослини, але добре ростуть і в півтіні на достатньо зволожених, багатих органічними добривами ґрунтах. Після перезимівлі корені рослини трохи випирають з грунту, тому необхідно підсипати пухкий, поживний грунт.

Протягом літа примулу необхідно підгодовувати повним мінеральним добривом. Перший раз рослини підживлюють ранньою весною, потім - через два - три тижні і останній раз - на початку серпня.

Примула гібридна (Primula hybrid)

Необхідно, що б на рослині збереглися листя до осені, тоді добре розвинена розетка взимку вкриває нирки.

Примулу розмножують насінням, живцями і кореневищами. Насіння у примули дуже дрібні. Щоб домогтися гарної схожості, треба підтримувати постійну, але не дуже високу температуру (16 - 20). А вологість повітря повинна бути високою. Сіянці пікірують, коли фаза розвитку досягне двох справжніх листочків. На другий рік молоді рослини висаджують на постійне місце. Примули починають цвісти на 2 рік після висадки. Рослини через 3 - 4 роки слід ділити. Розподіл виробляють кореневищами. Беруть розетку з добре розвиненими листям і нирками і ділять її на дрібні частини. Найсприятливіший час - це весна (травень) або початок осені (вересень).

Примула гібридна (Primula hybrid)

Можна так само розмножувати і живцями. У травні або червні вирізують розетку з шматочком кореневища і висаджують в затінену грядку. Рослина швидко вкорінюється і добре зимує.

Примули - це найкраще весняне прикраса парків і скверів. Їх можна вирощувати на альпійських гірках і використовувати як бордюрное рослина.

Примула (Primula)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here