Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Кишеньковий квітник

0
368

Сьогодні я нарешті скористалася торішньої заготівлею, яку раніше ніяк не вдавалося до справи прилаштувати. Мова про вертикальному квітнику у вигляді кишень - в минулому році я привезла парочку з виставки в якості зразків, та все руки не доходили використовувати. Виглядає це так:

Заготівля для квітника в кишенях

Все, насправді, дуже просто. Зробити такий вертикальний настінний квітник своїми руками під силу кожній умільці. Береться звичайний тонкий утеплювач з шаром фольги, смуга потрібної довжини і ширини складається навпіл. Зверху робимо кулиску, щоб вставити дерев'яний або металевий стрижень з міцною мотузкою для кріплення.

Прострочуємо складені шари по периметру і по контуру кишень, намітивши їх розміри знову-таки на свій смак, в залежності від того, що планується посадити. У верхній частині кожного кишені акуратно прорізаємо отвір таким чином, щоб зверху залишився невеликий напівкруглий клапан (він стане в нагоді, щоб по ньому стікала вода при поливі). І все - можна садити!

Посадка в кишеню

В кожну кишеню насипаємо грунт. Сам майбутній квітник при цьому найкраще підвісити на зручній для вас висоті. Я обов'язково в кожен кишеню додала щедру порцію гідрогелю: обсяг грунту в кишені обмежений, і висихати вона влітку буде досить швидко. Гідрогель не дасть рослинам загинути, якщо в якийсь момент я раптом затримаюсь з поливом.

Я висадила в кишені домашні рослини: бегонію і хлорофітум. Вони, бідні, змучилися за зиму від нестачі світла і вологи, так що виглядають зараз, прямо скажемо, не дуже

Сподіваюся, переїзд "на дачу" піде їм на користь. Ці рослини відмінно себе почувають влітку на вулиці - в місті вони у мене проводили час з весни до осені на балконі.

Квіти в кишенях

Але з таким же успіхом можна використовувати кишені для посадки різних садових рослин, краще ампельних, наприклад, тих же петуній. Тільки для кожної культури важливо підібрати відповідний обсяг кишень. Мої досить місткі: їх 8 штук, і на те, щоб їх заповнити, у мене майже повністю пішов 10-літровий пакет грунту для квітів (плюс гідрогель). У таких кишенях будуть добре себе почувати рослини навіть з досить великої кореневою системою.

Заповнивши кишені, не забуваємо полити рослини. Вода не протікає наскрізь (хоча я чомусь була впевнена, що надлишки будуть стікати вниз - але, може бути, я просто полила помірно, і стікати виявилося нічому?). Норму поливу визначаємо індивідуально для конкретних рослин - і все.

результат

Чим ще зручний такий квітник, так це своєю мобільністю. Ось сьогодні, наприклад, я тільки закінчила посадки, як набігла хмаринка і пішов сніг! Брр, холодно! Беру свій "кишеньковий" квітник і спокійно несу в будинок. Маленький рада: якщо припускаєте, що такі переміщення потрібні часто, робіть квітничок поменше. Мої 8 кишеньок виявилися досить важкими.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here