Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рододендрон

0
381

Декоративний вічнозелений, напів-вічнозелений або листопадний чагарник, рідше - невисоке дерево. Рід налічує близько 1300 видів. Розмножують рододендрони насінням та вегетативно (живцями, діленням куща, відводками та щепленням). Найбільш прийнятний спосіб розмноження - насінням. Насіння для рівномірного посіву змішують з дрібним піском і висівають в пікірувальні ящики, горщики або миски на поверхню субстрату. Землею який присипають (густий посів не рекомендується), рясно поливають і покривають склом. Оптимальний режим проростання 18-22 ° С, вологість повітря 90-100%. Посіви щодня провітрюють (знімають скло). Якщо проклюнулися насіння хоч раз підсохнуть, вони вже не зійдуть.

Рододендрон (Rhododendron)

З появою перших листочків проводять пікіровку (2 × 3 см). Рослини заглиблюють в субстрат до сім'ядоль, поливають дощовою або сніговою водою кімнатної температури, водопровідну воду витримують добу у відкритому посуді. Через три тижні два рази на місяць підгодовують повним мінеральним добривом (РК) в співвідношенні 3: 1: 2 (на 1 л води 3-4 г приготовленої суміші). У серпні проводять другу пікіровку (4 × 5). Навесні ящики з пікіровки виносять в півтінь, а з вересня по лютий тримають в приміщенні при температурі 5-8 ° С. Поливають помірно. В кінці лютого - березні температуру підвищують до 18-20 ° С, в кінці травня - початку червня сіянці (16-18 місяців) висаджують у відкритий грунт для дорощування. На зиму вкривають ялиновими гілками (5-7 см) або сухим листям. У наступні роки зимостійкі види не приховують. Більшість видів рододендронів зацвітає на 4-6-й рік.

Рододендрон (Rhododendron)
Рододендрон (Rhododendron)

Для посіву насіння і вирощування рододендронів у відкритому грунті готують суміші: з верескової, листової землі і грубозернистого піску (3: 1: 1), з сфагнового торфу верхових боліт і напівперепрілої підстилки сосняку-чорничники (2: 1), з дернової землі, сфагнового торфу і крупнозернистого піску (1: 4: 1), хоча співвідношення може бути різним. Грунт повинна бути кислою (рН 4-5,5), багатої перегноєм, пухкої, повітро- і водопроникної. Протипоказані лужні грунту.

Рододендрон (Rhododendron)

Після першого цвітіння рослини висаджують на постійне місце. Кращий час посадки - весна. Глибина посадочних ям 40-50 см, ширина не менше 70 см. Кореневу шийку залишають трохи вище рівня грунту. Рослини рясно поливають, грунт мульчують торфом, мілконарубленою корою, опалою хвоєю сосни, перепрілим гноєм, тирсою шаром 3-5 см. Покращують грунт через 2-3 роки: навесні в пристовбурні кола вносять відро перепрілого гною або розклалася компосту і закладають на невелику глибину . Ранньою весною вносять в сухому вигляді суміш сірчано-кислого амонію, суперфосфату, сірчано-кислого калію (2: 1: 1) 80г на 1м2. При другій підгодівлі (кінець травня - початок червня) дозу зменшують наполовину.

Рододендрон (Rhododendron)
Рододендрон (Rhododendron)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here