Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Створюємо власні перспективи в саду

0
216

Ви можете зробити вигляд набагато більш привабливим, приховати все, що вам не хочеться показувати, або створити з саду цілу низку епізодів, які разом зіллються в історію для кожного гостя.

Сад

Навіть самий звичайний сад можна облагородити перспективою досить для того, щоб милуватися ним кожен день. Цей прийом виглядає ефектно тоді, коли добре продуманий і переслідує певну мету.

Сад Наприклад, створити "зелений тунель" до фонтанчика, альтанки або лавочки. В "наприкінці" перспективи завжди повинен бути об'єкт або пейзаж (море, ставок, гірські вершини, пагорб), щоб все виглядало вдало.

Сад

На присадибній ділянці біля будинку слід використовувати арки, ворота, огорожі, альтанки, щоб створити імпровізовані "фоторамки" або ж зробити приголомшливим сам вид з дому. Перспектива завжди дає миттєву ілюзію глибини, таїнства. І навіть якщо місця на вашій ділянці мало, вона розширює горизонти вашого саду.

Сад Як відомо, перше, що сприймає око при погляді на сад - це величину предметів. Наскільки це дерево більше іншого, а останнє - менше пагорба. Таким чином в мозку створюється картинка всього саду, парку, поля, яка допомагає нам орієнтуватися в відстанях. Саме за розмірами людина судить про те, на скільки далеко від нього знаходиться той чи інший предмет або рослина. Звичайно ж, ніж предмет менше, тим він здається далі.

Сад

Тепер уявіть собі сад, витягнутий у далечінь, і невидимі лінії пропорцій. Паралельні лінії, які йдуть в сторону горизонту і сходяться там на місцевості. Що знижуються, виглядають нижче горизонту, а на тій, що підвищується - вище. Завдяки цьому закону можна обманювати очей, створюючи власні перспективи, які візуально збільшать ваш сад.

Сад Формування перспектив, видів, панорам вашого саду залежить також від положення спостерігача. Обов'язково думайте про те, звідки ви найчастіше дивитеся на свою присадибну ділянку. За допомогою організації перспектив ви також можете виправити і нерівності землі, хоча б візуально. Наприклад, чи знаєте ви, що мощення за формою овалу, якщо на нього дивитися зверху пагорба, виглядає круглим? Якщо ваша ділянка йде далеко вниз, ви можете пристосувати форми так, щоб вони грали вам на руку.

Сад

Ілюзорно збільшити глибину простору найчастіше досить просто. Класичний спосіб - це зелені насадження з дерев і чагарників з обох сторін. Таким чином ви виходить "коридор", фокус якого спрямовується в горизонт. Враження глибини збільшиться, якщо ви будете далеко розміщувати обсяги, які зменшуються по велич, і поступово скорочувати між ними відстань. Ваше око буде сприймати таку композицію, як дуже довгий ділянку.

Сад

Особливо, якщо в самій дали ви посадите карликові варіанти звичних нам рослин. Наприклад, мініатюрні їли. Вдалині ваше око буде бачити дуже маленьку ялина і підсвідомо, розраховуючи відстань до неї, буде дивуватися довжині ділянки. Все це буде відбуватися підсвідомо, і вам не варто "стежити" за своїми відчуттями. Просто забудьте про них, а правила перспективи будуть працювати самі.

Сад Посадка далеко темних дерев теж допоможе вам закріпити відчуття просторого саду. В глибині вони будуть створювати затемнення, що дозволить оці сприйняти їх як більший, ніж є насправді, обсяг. При цьому на передній план найкраще посадити світлолистяні дерева і чагарники.

Сад

Включення зовнішніх видів, таких як віддалені пагорби, ставок, якась піднесеність, лісиста місцевість на невеликій горі далеко, завжди візуально збільшує розміри вашої ділянки. Для того, що панорама включала такі види, потрібно як слід розчистити місце між вашим ділянкою і даним об'єктом, щоб вид був якомога менш захаращений іншими предметами. Те ж саме слід зробити і на самій ділянці - нейтральний "перспективний коридор", який побудований за суворої лінійності і краще - з однотипних рослин. Взагалі, чим менше предметів, по якому можна визначити, наскільки далеко цей самий пагорб або ставок знаходиться - тим краще.

Сад

При побудові перспектив великий вплив має і колір. Квітучі рослини часто не надто змінюють вигляд в кліматі України (виняток - гігантські квіти, що ростуть в субтропіках і тропіках, часом навіть закривають все листя). А ось різні споруди, перголи, арки, сараї, будинки, паркани на сприйняття впливають сильно.

Сад

Червоний колір при великій відстані виглядає злегка фіолетовим, тому його використання рекомендується тільки поблизу, для яскравих акцентів. Зовсім навпаки надходить синій колір на відкритому просторі - ззаду він виглядає більш колоритним і навіть злегка магічним. Сірий колір стає набагато більш інтенсивним далеко, а зелений набуває злегка синюватий відтінок. Жовтий, білий і помаранчевий слід використовувати тільки поблизу, так як у міру віддалення вони обидва змінюють свої відтінки, що псує враження. Всі ці зміни кольорів при створенні перспективи бажано враховувати.

Сад

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here