Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Супутні матеріали для рокария

0
124

Останнім часом модно і красиво виглядають в кам'янистому саду різні типи відсипань. Вони настільки гармонійні, що без них вже не обходиться пристрій рокария. Давайте розглянемо, що сьогодні застосовують з супутніх матеріалів в цьому красивому елементі оформлення сучасної дачі?

Використання різних відсипань в рокарії Фото А. Папкова

відсипання

Використання відсипань в рокарії мексиканського стилю

Прекрасний мульчирующий і декоративний матеріал. У кожному регіоні свої відсипання. Так наприклад, в Криму - це відсипання червоного кольору з вапняків Севастополя - Балаклави; відсипання сірого кольору з Шархинського каменю (Малий Маяк); відсипання сірого кольору з вкрапленнями чорного з глинистих сланців природних відвалів. Вони гарні для введення в рокарії динаміки, зміни статичності композиції. Їх часто використовують в пристрої кам'янистого саду - сухого струмка. Крім того, монотонні відсипання гарні для передачі фрагментів природи. Іноді використовують різні відсипання одночасно, розмежовуючи їх бордюрной стрічкою.

Використання різних відсипань одночасно.

щебінь

Добротним, надійним матеріалом для дренування підстави кам'янистого саду є великий доломітовий або гранітний щебінь. Для дренування окремих посадочних місць в рокарії: лунок і терас використовують більш дрібну фракцію.

Дрібний гранітний щебінь

Для мульчування грунту на відкритих місцях і для підсипання під подушкоподібні рослини, бояться перезволоження, використовують невеликий гранітний щебінь.

окатиші

Використання в рокарії окатишів Фото А. Папкова

Прекрасним матеріалом для декорування русла рокариев - гірських і сухих струмків, а також кам'янистих садів - каскадів є оброблений льодовиком гранітний щебінь, який називають окатишами.

гравій

Використання в рокарії гравію і гальки Фото А. Папкова

Аналогічно дрібному щебеню використовують в кам'янистих садах крупний гравій. Крім того, його застосовують для дренажу міні-рокариев. Найкращим матеріалом вважається гранітний гравій.

Прекрасним матеріалом для підмішування в грунт лунок до рослин, які вимагають подщелачивания, є доломітовий або інший вапно містить гравій великої і середньої фракцій. Щоб уникнути закислення грунту можливе застосування "вапняного" гравію для мульчування.

галька

природна галька

Дуже часто вона використовується в якості додаткового фону в рокарії. Галька настільки різноманітна, що сама може опинитися об'єктом пильної уваги.

Галька з піщанику

пісок

Він завжди повинен бути під рукою! Перевагу треба віддавати грубозернистого піску, який містить мінімальну кількість солей. При використання морського піску, його обов'язково промивають!

хвоя

Найчастіше використовують хвою сосен. Без неї неможливо вирощування таких рослин як вересові, рододендрони і ін., Які віддають перевагу кислі грунти. Хвоя є як однієї з основних складових ґрунтового субстрату, так і прекрасним матеріалом для мульчування.

рубана кора

Використання кори в рокарії Фото А. Папкова

Для прикриття вільних від рослин ділянок грунту як в невеликих, так і в великих рокарії, для завершеності загальної картини рокария використовують і рубану кору.

В одному рокарії можливо поєднання різних матеріалів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here