Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Ялівець – Символ достатку

0
328

Життя в лісі зовсім завмирає в короткі грудневі дні. Снігом заметені стежки, і кущі ялівцю сховалися сніговою ковдрою з головою. Ті, які вище, так само красиві, як їли, і іноді теж служать різдвяним деревом. Ялівець це напівдерево-напівчагарник дуже корисно.

Ялівець (Juniperus)

Ефірна олія, що виділяється хвоєю і плодами ялівцю, має яскраво виражену бактерицидну дію. У Північній Америці індіанці штату Колорадо переносили хворих на тяжкі форми туберкульозу в зарості ялівцю, так як вірили, що такий спосіб лікування найбільш ефективний. Ялівець очищає повітря в передмістях великих міст. Під час епідемій чуми приміщення обкурювали запаленими гілками ялівцю, а маслом з нього стерилізували нитки, якими зашивали рани. А якщо бочки для солінь пропарити з ялівцевими гілками, то солоні огірки, гриби, капуста довго не будуть псуватися.

Ялівець (Juniperus)

У горах Таджикистану росте ялівець, який місцеві жителі називають арча. З ним пов'язаний обряд, подібний до тих, які у багатьох народів відомі під назвою "шанування травневого дерева". Ранньою весною таджицькі юнаки, зробивши очисну обмивання, йшли в гори і вибирали деревце арчі. На нього бризкали вином і маслом, під ним їли принесені з собою хліб і фрукти, після чого деревце зрізали і несли в село. Там їх зустрічали з музикою і співом. Деревце встановлювали на камінь біля річки, і починався веселе свято - з танцями і принесенням в жертву козла. Після свята жителі села робили загальне обмивання в річці. Кожен брав гілку обрядового деревця і ніс додому. Частина гілок жінки обливали водою і вином і клали на вогонь, а одну гілку посипали борошном і вішали до стелі, де вона і висіла цілий рік до наступного свята. Майське дерево в образі арчі було символом достатку.

Ялівець (Juniperus)

Особливо гарний ялівець на острові Муху в Естонії. Взагалі краса на цьому острові казкова. Сірі валуни льодовикового періоду розташовані по всьому острову в хаотичному безладді. Між ними водять хороводи пірамідальні темно-зелені ялівці, багато хто з них вище росту людини. У їх підніжжя стеляться галявини, вкриті смарагдово-зеленою травою. У цій траві цвітуть групками жовті первоцвіти, бузкові любки, рожеві котячі лапки, білі конвалії і ще безліч інших квітів. А ялівці стережуть цю заповідну красу своїми голчастим гілками. Нікого більше навколо, тільки море шумить поруч. Хто ж буде вартувати і охороняти ялівець?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here