Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Тілландсія – подарунок з Еквадору

0
179

Тілландсія синя (Tillandsia cyanea) - в культурі з 1867 року. Родина Еквадор, Перу, росте на висоті до 850 м над рівнем моря, в лісах.

Рід тилландсії (Tillandsia) відноситься до сімейства бромелієві (Bromeliaceae). В роді 400 видів. Рід названий на честь шведського ботаніка Е. тилландсій (1640-1693).

Тілландсия синя (Tillandsia cyanea)
Тілландсія синя (Tillandsia cyanea). © Jonathan Kriz

Це епіфітна рослин, які ростуть зазвичай на деревах, рідше на скелях і дуже рідко - на грунтах. У квітучому стані досягає 20-25 см у висоту. Його темно-зелені, іноді з червонувато-коричневим відтінком, вузькі, злегка зігнуті шкірясті листя виростають в довжину до 30-35 см. Вони зібрані в розетку, в центрі якої утворюється щільне колосоподібне еліптичне суцвіття з яскравими насичено-рожевими приквітками, які розташовані дворядно і щільно налягають один на одного. Невеликі, 2-2,5 см, синьо-фіолетові квіточки з відігнутими, загостреними пелюстками розквітають несподівано і цвітуть всього один день. Зазвичай в суцвітті розкривається один, дуже рідко одночасно дві квітки. За період цвітіння у тилландсії розквітає до 20 квіток.

Ведучи епіфітний спосіб життя, тилландсії найкраще ростуть на так званих "епіфітних стовбурах" або корчах із залишками кори. Тілландсія синя непогано росте в горщику на підвіконні. Утримувати її потрібно в світлому, але притіненому від прямих сонячних променів місці. При недоліку освітлення листя тилландсії втрачають декоративність, суцвіття фарбуються в бліді тони, рослини погано ростуть і слабо цвітуть бляклими квітками. Поливати їх потрібно негусто: лише зрідка зволожуючи. При недостатньому поливі або низької вологості повітря кінчики листя тилландсії сохнуть і загинаються в сторону розетки (тягнуться до вологи). При сильній пересушуванні - скидають листя. Рослини необхідно регулярно обприскувати. А один раз на місяць - обприскувати водою з слабо концентрованим розчином рідкого добрива. Оптимальна температура для утримання в зимовий період від + 18 ° С до +20 о С.

Вологість повітря повинна бути не менше 60%. Тилландсії необхідно обприскувати м'якою теплою водою не рідше 1 разу на день в суху погоду пізньою весною і влітку, в інші пори року в теплу сонячну погоду - від 1 разу на тиждень до 1 разу на місяць в залежності від вологості повітря в приміщенні. Рослини, які збираються цвісти або вже цвітуть, потрібно обприскувати дуже обережно - так, щоб вода не потрапляла на квітоніс.

Запам'ятайте! Тілландсія не виносить води, що містить вапно. Якщо вода жорстка, на нижньому боці аркуша, у його заснування, накопичуються вапняні відкладення.

Тілландсия синя (Tillandsia cyanea)
Тілландсія синя (Tillandsia cyanea). © James Ho

Тілландсія синя розмножується, в основному, нащадками, насінням дуже рідко. Відділення нащадків виробляють навесні-влітку. Молоді рослини зацвітають через 1,5-2 роки. Субстрат для посадки нащадків і для дорослих рослин повинен бути пухким і повітропроникним. Вони прекрасно ростуть в субстраті, що складається з: подрібненої кори (соснової, ялинової або пихтовой), листової землі, перегною, верхового торфу, піску або перліту, з додаванням моху сфагнуму, коренів папороті і шматочків деревного вугілля. Коріння у тилландсії розвинені слабко, тому необхідно щільно закріплювати рослини в субстраті.

Доросла рослина, придбане в магазині вже з квітконосом, в пересадці не потребує, тому що після цвітіння материнська рослина дає паростки і відмирає. Така рослина бажано поставити відразу на постійне місце і не міняти його розташування до кінця цвітіння щодо природного освітлення.

Шкідники і хвороби

Вважається, що тилландсії, як і всі бромелієві, слабо уражуються шкідниками та хворобами. Однак, їх стійкість не абсолютна і не однакова у різних видів.

Найчастіше рослини страждають від бромелієвими щитівки. При цьому у них на нижньому боці листків з'являються чорні цятки - щитки комахи, добре помітні неозброєним оком. Боротьба з щитівкою зводиться до механічного видалення комах, яких обережно знімають дерев'яними або пластмасовими паличками, намагаючись не пошкодити поверхню листя. Потім листя ретельно промивають мильною водою.

Тилландсії, як і всі бромелієві, також схильні до грибним і вірусних захворювань. При цьому збільшується прозорість листових пластинок, і з'являються темні плями на них. У таких випадках ефективно провітрювання приміщення і видалення хворих листя. Найбільш схильні до різних захворювань рослини в загущених посадках, в яких вони страждають від нестачі повітря і світла.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here