Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Топіарії своїми руками – способи формування та інструменти.

0
281

Топіарії (також топіарій) - фігурна обрізка рослин. Вельми захоплююче заняття, яке вимагає фантазії, терпіння, хороших інструментів і відваги. Це тільки спочатку здається, що легко рубонути по живому - "вжик і готово", однак на початку шляху доводиться придивлятися до кожної гілочки.

топіарі

Способи формування топіарію Наукової класифікації способів формування топіарію немає. Прийнято виділяти три основні варіанти: Традиційний, той самий, що прийшов з глибини століть - топіарій формується з живої рослини шляхом її стрижки або обрізки. У цьому способі також можна виділити два різновиди:

  • Обрізка, так би мовити, "на око" - при такому способі формування використовується не тільки окомір, а й набір нехитрих пристосувань, що полегшують роботу. Дерев'яні рейки, мотузка, крейда або фарба для розмітки допоможуть досягти точності в лініях, якщо мова йде про традиційні геометричні фігури, але ось химерні форми таким помічникам навряд чи під силу.
  • Обрізка по каркасу - набуваємо відповідний чагарник, висаджуємо в основу знімного каркаса. У міру зростання обстригали пагони, що виходять за межі каркаса. Згодом рослина заповнить весь каркас. В результаті ми маємо топіарі потрібної форми і каркас, готовий до використання знову і знову. Очевидний плюс - це може зробити людина, що не має спеціальних навичок.

Голова людини в техніці топіарі Скульптура з торфу - по суті своїй це скульптура, покрита красивим зеленим мохом. Каркас для моху називається сфагнум, як правило, він складається з декількох частин. Кожна частина щільно заповнюється торф'яної культурою, після чого всі вони з'єднуються спеціальними хомутами. Зазеленіла скульптура може стати самостійним об'єктом, а може стати основою для квіткової клумби, так як багато рослин з задоволенням будуть рости в таких умовах.

Топіарі з плюща

Топіарі з плюща - найшвидший варіант. Готовий каркас обплітає плющем і вічнозелена фігура готова. Таку фігуру можна зробити мобільного і переміщати по ділянці, створити безліч образів, грати з розмірами починаючи від горщечне рослини на підвіконні, закінчуючи арками і огорожами на ділянці. Топіарі з плюща Які інструменти знадобляться новоспеченому топіарісту?

Перше і найважливіше - екіпіруємо себе.

Щоб застрахуватися від порізів і подряпин, необхідні садові рукавички.

Вони мають бути:

  • тонкими, щоб руки залишалися чутливими;
  • еластичними, щоб легко одягалися;
  • міцними, так як доведеться працювати з різними фактурами (сучки, нерівності тощо);
  • закривають руку до ліктя.

Далі вибираємо і купуємо інструменти:

  • Секатори - можуть бути будь-якими, вибір величезний, зараз в магазинах представлено спеціальні ножиці для топіарі. Але все ж основним критерієм має бути вага інструменту - садові ножиці повинні бути легкими, адже іноді з ними в руці доведеться проводити багато часу. Сміливо можете брати найпростіші і недорогі, головне, щоб добре лежали в руці.
  • Секатор буде одним з основних ваших помічників, тому потрібно підібрати зручну саме вам модель. Дуже зручний варіант з поворотною ручкою, від нього менше втомлюється рука.
  • Сучкорез і садові пилки - знадобляться для спилювання тонких і товстих гілок. Головне на що слід звернути увагу - якість заточки. Ці інструменти знадобляться вам тільки в тому випадку, якщо топіарі ви створюєте з дерев і чагарників.

Тепер, коли стало більш-менш ясно, як формувати топіарі, які інструменти можуть знадобитися, слід переходити до вибору рослин і форм.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here