Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Тубероза – забутий аромат.

0
112

Мода на квіти примхлива і мінлива, вона часто ходить по колу. У XIX столітті туберози були улюблені і популярні. Зараз інтерес до цих забутим квітам знову повертається.

Тубероза, або поліантес клубненосний (Polyanthes tuberosa), з сімейства амарилісових відбувається з Центральної Америки. Рослина теплолюбива, у відкритому грунті зимує лише на півдні. У наших краях бульбоцибулини до настання морозів потрібно викопувати і зберігати в сухому прохолодному приміщенні (при температурі 15-20 °).

Від посадки туберози до цвітіння проходить 5-6 місяців, та й на визрівання цибулин потрібен час, тому починаю пророщувати їх у кімнаті рано, вже в лютому. І краще це робити не на світлі, а, наприклад, в коробці з зволоженим мохом при температурі 25 °. Як тільки коріння і паростки проклюнутся, висаджую цибулини в горщики, набиті легкої родючим грунтом. При цьому ні в якому разі не засинаю верхівки цибулин.

Тубероза (Tuberose)

Коли паростки досягнуть 2-3 см, виставляю горщики на сонячне підвіконня. У перший час поливаю помірно і тільки теплою водою, коли у тубероз почнуть розгортатися великі листи, полив збільшую. До початку червня горщики тримаю в теплиці, а з настанням стійкого тепла виношу їх в сад.

Пробувала висаджувати туберози з горщиків в грунт на сонячних місцях - пересадку вони переносили добре.

У квітниках рослини ефектні в невеликих групах на середньому плані. Як правило, квітковим стрільцям не потрібно опор, адже це не гладіолуси, у яких під вагою великих суцвіть згинаються стебла. Туберози саджу куртинки на глибину 2-3 см досить щільно (5 × 10 см). Але все-таки основні посадки туберози у мене в горщиках, так як при похолоданні їх легко занести в теплицю. Не можна забувати, що рослина це вкрай теплолюбна і чуйно реагує на прохолоду. Влітку стежу, щоб по краях цибулин не було діток. Якщо їх відразу не виламати, то квітковий пагін зупиниться в зростанні, і сил на цвітіння не вистачить.

Раз на місяць удобрюють туберози коров'яком, це сприяє гарному цвітінню. Але буває так, що часом забуду полити або прополоти рослини, а їм-хоч би хни, ростуть собі спокійненько і зацвітають в липні-серпні. До речі, ніяким нападкам шкідників і хвороб ці квіти не схильні. Така пластичність культури дозволяє вирощувати її навіть тим, хто з'являється на дачі тільки на вихідні.

Тубероза (Tuberose)

Цвітіння в грунті буває дуже довгим - до місяця. Коли на довгих стеблах (80-100 см) бутони починають збільшуватися в об'ємі, біліти і розкриватися, у мене свято. Я можу годинами милуватися витонченими сніжно-білими махровими квітками, вдихаючи їх непередаваний чудовий аромат. Кожен воскової квітка - як маленький шедевр з порцеляни. Найбільший на стрілці - нижній - досягає 4 см в діаметрі.

Все туберози в горщиках зрізаю на букети і дарую знайомим, стоять вони більше двох тижнів.

Зазвичай цибулини викопують до настання перших заморозків. До цього часу листя вже підсихають. Спочатку посадковий матеріал висушують при кімнатній температурі, а перед закладкою на зберігання витримую кілька днів біля печі при 40-45 °.

Розмножую поліантес дітками, які при відділенні від материнських цибулин добре приживаються. Насінням і діленням цибулин не пробувала. А ось вигонку робила: цибулини діаметром не менше 2 см пророщувати і висаджувала в горщики в червні-липні. У вересні рослини заносила в теплицю і місяців через сім-вісім, в залежності від умов (температури і підсвічування), вони розпускалися. Приємно, коли під Новий рік туберози наповнюють своїм ароматом всю кімнату.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here