Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вельтгеймія – зимовий факел

Прекрасна декоративно- квітуча і декоративно- листяна рослина; знайдена в східній області мису Південної Африки. Цибулинна, сімейства лілійних, добре пристосоване до кімнатних умов.

Ботанічний ім'я дано на честь німецького археолога і ботаніка Август Фердинанд, графа фон Фельтен (von Velt, 1741-1801г.г.). Серед не надто популярних простонародних позначень, крім сучасної назви "зимова ракета", вельтгеймію називають також "циліндричної лілією".

©derekkeats

Рід Вельтгеймія (Veltheimia) налічує від 2 до 6 видів рослин сімейства Гіацинтове, що виростають у Південній Африці. У природі вельтгеймія зростає на горбистих територіях, морських узбережжях, вибираючи тінисті місця.

Це дуже вражаюче, квітуча взимку, цибулинна рослина могла б стати популярною горшечною культурою, якби забарвленням його суцвіть і тривалістю цвітіння можна було милуватися не тільки при температурі 10-14 ° С, але і в звичайній опалювальної житлової кімнаті.

До різдвяних свят або трохи пізніше на довгому, вкритому коричневими плямами безлистному квітконосі подібно ракеті з'являється верхушечне гроновидне суцвіття з поникаючих, вузькоколокольчатих, ніжно-рожевих або лососевих квіток, яке при холодному змісті тримається 2-3 місяці.

За зовнішнім виглядом вельтгеймія дуже схожа на популярну в декоративному садівництві кніпхофію (Kniphofia). Листя зібрані у вигляді розетки, світло-зелені, овально-ланцетні, по краю хвилясті. Особливо привабливо виглядають старі рослини з декількома квітконосами.

Високодекоративна рослина, вирощується як вазони в оранжереях і кімнатах.

©unforth

Особливості

Місцезнаходження

Рослина міститься в прохолодних (+ 12С), добре освітлених приміщеннях. Негативно реагує на протяги.

Освітлення

Вельтгемія воліє яскраве світло

Полив

Полив регулярний з весни до літа, строго обмежений в період спокою. Після цвітіння полив зменшують, після відмирання листя полив припиняють до початку зростання

Вологість повітря

В основному, помірна вологість

Розмноження

Розмноження цибулинами-дітками пізнім літом або ранньою осінню (оптимально - вересень), які відокремлюють при пересадці і висаджують по кілька штук в низькі, широкі горщики, які не заглиблюючись в землю. Рідше - насінням, які зав'язуються при штучному запиленні квіток. Зацвітає рослина, вирощена з насіння, на 3-4-ий рік.

Пересадка

Пересадка раз в два роки, у вересні. При пересадці ретельно оглядають корені, видаляючи всі засохлі і підгнилі, і садять цибулину так, щоб вона на одну третину підносилася над поверхнею землі. Горщики повинні були бути великі, так як рослина має велику листву. Грунтову суміш складають з дернової, листової землі і піску.

Догляд

Вельтгеймія - красива рослина, але через те, що їй необхідно для гарного росту і успішного цвітіння прохолодне зміст, вона не така популярна.

Для вельтгеймія під час появи нових пагонів і появи квітконосів забезпечують хороше освітлення, без прямих сонячних променів. Після відцвітання рослина через нетривалий час переходить в стан спокою (зазвичай цей період настає влітку і триває до вересня) рослина переносять в напівтемне місце. У рослини поступово відсихають листя. До вересня у рослини починають рости нове листя і його переносять в добре освітлене місце.

Вельтгеймія воліє прохолодне зміст. Під час появи нових листя (зазвичай це буває у вересні) температура може бути в межах 20 ° С, не вище 22 ° С. Але до листопада її плавно знижують до 12-14 ° С, так як при більш високій температурі повітря дуже складно домогтися цвітіння. Коли у рослини з'являться квітконоси, то в приміщенні повинна бути температура в межах 10-12 ° С. Поле відцвітання рослина залишається зеленим до початку літа.

Поливають вельтгеймію в вегетаційний період (з середини вересня до кінця лютого) помірно, через два-три дні після того як підсохне верхній шар грунту. Полив необхідно виробляти акуратний і краще нижній, так як небажано, щоб вода потрапляла на цибулину, особливо при низьких температурах (10-12 ° С). Після того як рослина відцвіте, його продовжують поливати помірно, до тих пір поки у нього не висохнуть листя. Цибулину залишають в горщику і ставлять в напівтемне місце і підтримують субстрат помірно вологим. Коли з'являться паростки (зазвичай у вересні) полив відновлюють.

Вологість повітря істотної ролі не грає.

Вельтгеймію підгодовують з появою листя і до її пожовтіння кожні 4 тижні напів- концентированим добривом без азоту.

Пересаджують вельтгеймію раз в два роки, у вересні. При пересадці ретельно оглядають корені, видаляючи всі засохлі і підгнилі, і садять цибулину так, щоб вона на одну третину підносилася над поверхнею землі.

Субстрат для вирощування використовують складається з дернової, листової землі і піску в рівних кількостях. На дно кладуть хороший дренаж, що не менше 1/3 висоти горщика. Горщики використовують широкі.

Розмножують вельтгеймію насінням, цибулинами.

Насіння зав'язуються від штучного запилення. Насіннячко маленьке, 5-6 мм, насіння збираються, коли повністю висохнуть. Зацвітає рослина, вирощена з насіння, на 3-4-ий рік. У V. Capensis цвітіння настає в п'ятирічному віці. Насіння висівають восени, у вологий пісок або торф і пісок, не глибше 2-3 мм злегка закладають. Підтримують вологість і періодично провітрюють миску з насінням. Насіння проростає через два - три тижні.

Під час пересадки в вересні відокремлюють від материнської цибулини утворилися цибулинки. Місця зрізів присипають товченим вугіллям, підсушують. Висаджують їх в субстрат таким чином, щоб верхівка перебувала над рівнем землі. Субстрат для посадки цибулин становлять з листової, дернової землі, торфу і піску (2: 1: 1: 1).

Можливі труднощі

Рослина не цвіте

Причина - занадто висока температура. Для найкращого цвітіння рослині необхідна температура 10-12 ° С.

Види

Вельтгеймія пріцветніковий (Veltheimia bracteata) або Вельтгеймія зеленоквіткова (Veltheimia viridifolia).

Цибулина округла, біла або злегка зеленувата, покрита сухими лусками минулого року. Листя 30-45 см довжиною, 8 см шириною, зелені, розеткові, ремневідні, широколанцетні, хвилясті по краю і жолоби по середній жилці. На квітконосі висотою до 60 см розвивається суцвіття (султан) з 30-40 майже сидячих, звисаючих, рожевих, які не розкриваються квіток.

Є різні сорти і різновиди:

Lemon Flame - з лимонно-зеленими квітками.

Вельтгеймія капская (Veltheimia capensis).

Батьківщина - Південна Африка. Зростає на піщаних пагорбах, морських узбережжях, в тінистих місцях. У культурі з середини 18 ст. Цибулинна багаторічна рослина. Цибулина, наполовину занурена в грунт, грушоподібна або овальна, до 7 см в діаметрі. Зовнішні луски її плівчасті, світло-бурі або лілуваті. Листя світло-зелені, біля основи часто плямисті, до 30 см завдовжки, 10-12 см завширшки, овально-ланцетні, по краю хвилясті, з декількома поздовжніми складками, на верхівці тупуваті або відтягнуті в невеликий ковпачок. Квітки пониклі, зібрані в гроновидні суцвіття на безлистому квітконосі до 50 см висотою. Квітконіжки в нижній частині з червоно-коричневими плямами. Оцвітина вузькоколокольчата, майже циліндричної форми, до 4 см завдовжки, підстава його світло-червоне, верхня частина жовто-зелена.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here